Momentka z utkání Hradec Králové - Třinec.

Momentka z utkání Hradec Králové - Třinec. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Rychlý gól a vyloučení zadělaly na královéhradecký střelecký rekord

• 0
Fotbalisté Hradce Králové porazili v dalším kole druhé ligy Třinec vysoko 5:0 a tři kola před koncem podzimu se posunuli už na třetí místo v tabulce.

Na vše podstatné, co ovlivnilo rekordní výhru v sezoně, stačilo hráčům Hradce a Třince necelých sedmnáct minut.

Už ve čtvrté minutě totiž Černý vstřelil první gól a o necelou čtvrthodinu později hostující Malcharek na polovině hřiště tvrdě fauloval Súkenníka a hned viděl červenou kartu.

Po celý zbytek zápasu tak Třinec hrál v Hradci v deseti a domácí toho náležitě využili. „Bylo vlastně po zápase,“ smutně konstatoval trenér Třince Radim Nečas.

Tak doslova to na hřišti ale ještě dost dlouho nevypadalo. Přestože Hradec ve zbytku první půle vytrvale útočil a soupeře pouštěl na svoji polovinu jen zřídka, žádný gól nepřidal.

„Paradoxně nám vyloučení soupeře nepomohlo, spíše naopak. Další ráz utkání určil až náš druhý gól,“ uvedl Milan Frimmel, jeden z dvojice domácích trenérů.

Na ten diváci stejně jako v první půli čekali i po přestávce necelé čtyři minuty. Od té chvíle Hradec jasně kraloval a za čtvrt hodiny vytáhl skóre na 5:0, když obranou soupeře procházel velmi lehce. „V obraně jsme hráli strašně naivně, tak špatně bránící mužstvo Hradec už dlouho asi mít nebude,“ posteskl si Nečas.

Čtyři góly ve druhé půli Hradci přinesly nejvyšší výhru v sezoně, přitom jich mohlo být ještě víc, ale s dalšími dobře vypracovanými akcemi si už domácí hráči tak dobře neporadili a gólově je nezakončili. „Druhý poločas byl i díky brzkému druhému gólu, který dal ráz zápasu, z naší strany dobrý, my i diváci musíme být spokojeni,“ poznamenal Frimmel.

Také určitě s tím, že Hradec vyhrál ve druhé nejvyšší soutěži už potřetí v řadě a při výhrách nad Vyšehradem, v Karviné a nyní nad Třincem nedostal ani jediný gól. Po soupeři z druhé poloviny tabulky se na závěr podzimu vrátí k těm z horní. Už v sobotu vyrazí do Sokola, který je aktuálně druhý a má o bod více než Hradec, poté doma přivítá nyní čtvrté Ústí nad Labem a v rozlučce s podzimem šesté Táborsko.