Jan Morávek ještě v dresu Bohemians 1905

Jan Morávek ještě v dresu Bohemians 1905 | foto: Michal Sváček, MAFRA

Góly a la Morávek? Paráda

• 25
Hecování mezi trenérem a největší hvězdou týmu pomohlo fotbalistům Bohemians 1905 k další výhře ve druhé lize. Před zápasem s HFK Olomouc přišel kouč Pavel Hoftych za 19letým supertalentem Janem Morávkem a říkal mu: "Už by bylo načase, aby hráč tvého kalibru rozhodl nějaký zápas." Stalo se. Morávek dvěma krásnými góly zařídil výsledek 2:0.

Tým vyhrál i třetí jarní zápas a neohroženě míří do první ligy: na třetí místo Dukly, z kterého se nepostupuje, má náskok 8 bodů. Tabulka ale mohla vypadat jinak, nebýt Morávka.

video

Morávkovy góly proti HFK Olomouc si prohlédněte ZDE

V prvním poločase trefil ze 16 metrů halfvolejem sklepnutí Kotyzy, rána na vzdálenější tyč byla prudká a přesná zároveň. Ve druhé půli opět těžil z práce Kotyzy. Po jeho dravém průniku se míč odrazil na hranici pokutového území a Morávek do něj práskl podruhé, tentokrát polonůžkami. Góly si můžete prohlédnout na stránkách Bohemians.

"Takové jsem ještě v dospělých nedal. Snad na tréninku," usmíval se Morávek. "Trenér si mě před zápasem hodně dobíral. Potřeboval jsem mu ukázat, že umím rozhodnout zápas. Navíc nám za výhru slíbil občerstvení, což byla motivace. Možná větší než prémie za výhru."

Morávek prožívá krásné časy, ale taky dost hektické. V pondělí večer byl na vyhlášení Fotbalisty roku, pak odlet na sraz reprezentace do 21 let, která sehraje na konci týdne dva zápasy v Egyptě. Proto bude největší hvězda Bohemians 1905 chybět v dalším zápase na hřišti Mostu.

"Nemilá ztráta," ví Hoftych. Ale v poslední třetině soutěže už bude k dispozici, aby splnil svůj úkol: dotáhnout tým do ligy. A pak může odejít jako hrdina. Touží po něm Schalke, Bayern Mnichov, Bordeaux, Toulouse či Twente Enschede. "To teď neřeším. Do léta mě čeká hodně věcí: udělat autoškolu, maturitu a dotáhnout ten postup."