Momentka z utkání druhé ligy mezi Hradcem Králové (bílá) a Třincem

Momentka z utkání druhé ligy mezi Hradcem Králové (bílá) a Třincem | foto: Martin Veselý, MAFRA

Opava jasně vyhrála a už je blízko, mezi elitu mašíruje i Příbram

• 15
Opavští fotbalisté ve 20. kole druhé ligy zdolali Znojmo 3:0 a výrazně nakročili mezi elitu. Na třetí nepostupovou příčku mají už jedenáctibodový náskok. Uspěla i druhá Příbram, která zdolala Viktorii Žižkov 4:2. Navíc má dvě odložená utkání k dobru. Třetí Třinec podlehl v Hradci 1:5 a vítězové se k němu dotáhli na jediný bod.

Opavu poslal v prvním poločase do vedení třináctým gólem v sezoně Kuzmanovič a na druhém místě pořadí střelců ztrácí na vedoucího Pázlera z Hradce Králové jediný zásah. Po přestávce vedení favorita navýšili Simerský se Smolou, kteří se prosadili v rozmezí šesti minut.

Slezané vyhráli i čtvrtý jarní zápas a před Příbramí nadále drží náskok osmi bodů. Středočeši dnes otočili zápas se Žižkovem, který poslal do vedení Štípek, ale po dvou minutách srovnal domácí Květ. Viktoria ještě dokázala v závěru snížit na 2:3, ale naděje na remízu vzápětí sebral čtvrtou brankou Slepička.

O vítězství Frýdku-Místku rozhodl tři minuty před koncem Tandir a severomoravský celek si připsal teprve třetí vítězství v sezoně. Od čtrnáctého Ústí nad Labem, které drží poslední nesestupovou příčku, ho dělí dva body a navíc má oproti Armě dva zápasy k dobru.

Hradec se doma rychle ujal vedení zásluhou Pázlera s Vlkanovou, kteří se trefili v rozmezí pěti minut. Před přestávkou sice snížil Juřena, ale domácí znovu uklidnily slepené góly - v 64. minutě se z penalty prosadil opět Pázler a minutu na to Funda. V závěru zpečetil výsledek Miker.

Pázler už ve druhé lize nastřílel 14 branek a před druhým Kuzmanovičem z Opavy vede pořadí kanonýrů o dva góly. Hradec Králové díky třetímu vítězství ze čtyř jarních zápasů ztrácí na Třinec i druhou Příbram jediný bod. Oba soupeři však mají o jeden, respektive tři zápasy méně.

O výhře Ústí rozhodli Richter se Zemanem a severočeský celek se díky nim dočkal prvního vítězství po pěti zápasech a teprve čtvrtého v sezoně.

České Budějovice na jaře nebodovaly ani na třetí pokus a od postupových pozic je dál dělí čtyři body.

Ve Vítkovicích rozhodl duel s Varnsdorfem ve 35. minutě umístěnou hlavičkou Žondra.

Za hosty, kteří po třech odkladech hráli poprvé v jarní části sezony, mohl v závěru odpovědět Kozma, ale hlavou z dobré pozice minul. Na straně domácích pak ještě zahodil velkou šanci na druhý gól Urbančok. Varnsdorf je v neúplné tabulce třináctý o bod před čtrnáctými Vítkovicemi.

Po úvodním nezáživném poločase se Sokolov ve druhém dějství zlepšil a sahal po vítězství, ale nejprve v koncovce dvakrát neuspěl Silný a na konci utkání netrefili pardubickou branku ani Dvořák s Přeučilem. Obě mužstva tak na jaře ve FNL zůstávají bez výhry, Pardubice jsou na pátém místě a Sokolovu patří desátá pozice.

SFC Opava - 1. SC Znojmo FK 3:0 (1:0)

Branky: 25. Kuzmanović, 70. Simerský, 76. Smola. Rozhodčí: Ardeleanu – Blažej, Hock. ŽK:2. Zapalač - 14. Vašíček, 51. Ambrozek.

SFC Opava Šrom – Simerský, Svozil, Žídek – Kayamba, Schaffartzik, Zavadil (80. Janetzký), Kuzmanović (C), Zapalač – Jurečka (66. Smola), Puškáč (73. Jursa).

1. SC Znojmo FK Veselý – Avdić, Malár, Pospíšil (61. Štrombach), Helísek (C) – Machuča, Lacko (81. Čereda), Javůrek, Ambrozek – Vašíček, Šamánek (61. Dujmovič).

1.FK Příbram - FK Viktoria Žižkov 4:2 (1:1)

Branky: 26. Květ, 64. Grajciar, 70. Matoušek, 88. Slepička - 24. Štípek, 87. Musa. Rozhodčí: Proske – Melichar, Vít. ŽK:12. Pavlata, 20. Kuchta.

1.FK Příbram Boháč – Skácel, Kodr, Tregler, Průcha – Grajciar (C), Květ – Matoušek (89. Antwi), Hlúpik (79. Soldát), Fantiš – Ayong (60. Slepička).

FK Viktoria Žižkov K. Hrubeš – Košťál, Pardubský, V. Mareš, Urbanec – Štípek, Podrazký (C) (55. M. Čermák), Pavlata (82. Frimmel), Kuchta (73. Musa) – Dressler, Batioja.

FK Olympia Praha - FC Sellier & Bellot Vlašim 1:1 (1:1)

Branky: 37. Katidis - 25. Hadaščok. Rozhodčí: Nenadál – Šimáček, Poživil. ŽK:54. Katidis, 84. Verner, 87. Vasileiou - 38. Badocha, 61. Vodháněl, 75. Janda.

FK Olympia Praha Stejskal – Mišůn, Broukal, Fišl (82. Ruml) – Moulazimis, Rothe (46. Liener), Verner, Frizoni – Katidis, Vasileiou, Hejný (73. Keita).

FC Sellier & Bellot Vlašim Řehák – Mil. Kadlec, Piško, J. Štochl, Tusjak – Plachý (64. Janda), Skopec (81. Mareček), Badocha, Vodháněl – Hadaščok, Fotr.

MFK Frýdek-Místek - FC MAS Táborsko 1:0 (0:0)

Branky: 87. Tandir. Rozhodčí: Pavel Julínek – Radim Dresler, Tomáš Batík. ŽK:39. Mravec, 69. Krčula, 90+2. Mozol - 82. Musiol, 86. Prošek. Diváci: 632.

MFK Frýdek-Místek Buček – Biolek (90+1. Švrček), Gáč, Mravec, Slaninka – Dramé, Willwéber – Chvěja (71. Mozol), Šumský (C), Krčula – Tandir (90. Literák).

FC MAS Táborsko Toma – Navrátil (C), N'Gimbi (89. Souček), Šandera, Prošek – Kučera, Nešický, Kopřiva (89. Blecha), Mršić – Vandas, Musiol.

FK Ústí nad Labem - SK Dynamo Č. Budějovice 2:0 (1:0)

Branky: 18. D. Richter, 64. M. Zeman. Rozhodčí: Dubravský – Mokrusch, Antoníček; čtvrtý rozhodčí: Slabý; delegát: Mlsna; technický delegát: Valeš. ŽK:69. Hašek, 86. Čavoš, 86. Táborský, 90+2. Kladrubský. Diváci: 832.

FK Ústí nad Labem Vašek – M. Zeman, Pimpara, Kingue, Šnirc – P. Pilík, Martykán (C), D. Richter (72. Ťok), F. Novotný – Miskovič (63. Jindráček) – Jakubov (83. Gilián). Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka.

SK Dynamo Č. Budějovice Staněk – Nitrianský, P. Novák, Kladrubský (C), Pouček (81. Mashike Sukisa) – Pešek, Čavoš, Wermke – Javorek, Hašek – Sajčič (46. Táborský). Trenéři: David Hořejš, Jiří Lerch, Petr Skála.

FC Hradec Králové - FK Fotbal Třinec 5:1 (2:1)

Branky: 12. Pázler, 17. Vlkanova, 64. Pázler, 66. Funda, 89. Miker - 40. Juřena. Rozhodčí: Houdek – Lakomý, Dohnálek. ŽK:38. Urma, 90+1. Miker - 83. Masař.

FC Hradec Králové Ottmar (C) – Pajer, Čech, Kvída, Urma – Martan, Janoušek, Schwarz, Funda (70. Plašil) – Vlkanova (82. Zorvan), Pázler (78. Miker).

FK Fotbal Třinec Paleček – Velner, M. Čelůstka (C) (71. Masař), Reintam, Bedecs – R. Vaněk I., Janoščín, Ižvolt, Buchvaldek, Hykel (65. Janošík) – Juřena (76. Dedič).

MFK Vítkovice - FK Varnsdorf 1:0 (1:0)

Branky: 35. Žondra. Rozhodčí: Ginzel – Vodrážka, Novák. ŽK:45. Mikula, 70. Dramé, 72. Twardzik, 74. Mišinský, 86. Žondra, 90+3. Chmiel - 30. Kozma. Diváci: 439.

MFK Vítkovice Chmiel – Prajza, Mikula (C), Dramé, Hýbl – Pašek, Motyčka, Twardzik (88. Tkáč), Kučera (67. Ožvolda) – Mišinský (78. Urbančok) – Žondra.

FK Varnsdorf Porcal (C) – Zbrožek, Zieris, Kouřil, Chlumecký – Rudnytskyy, Kozma, Bláha (62. Barac), Dordić (78. Kocourek) – Šup (58. Klobása), Durdević.

FK Baník Sokolov - FK Pardubice 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Klíma – Ratajová, Kotalík. ŽK:45. Končal - 42. Jeřábek, 90. Kovář. Diváci: 630.

FK Baník Sokolov Belaň – Strada, Čihák, Mráz, Končal – Hlavatý (86. O. Ševčík), Jakub Dvořák II. – Rychnovský (55. Kosak), Glaser (C), Přeučil – Silný (66. Vávra).

FK Pardubice Knobloch – Prosek, Kopřiva, Šejvl, T. Čelůstka – Kovář (90+1. Látal), Jeřábek (C), Řezníček, Mužík (73. D. Novák) – P. Černý, Petráň (89. Huf).