Diskuze

Fotbalisté Opavy a Vítkovic nedávají góly

Vstřelit gól. To je největší problém fotbalistů Slezského FC Opava a FC Vítkovice v tomto ročníku druhé ligy. Oba týmy v dosavadních šesti zápasech dali pouhé dva góly. Opavští se netrefili už 568 minut. Naposledy uspěli hned v prvním kole, když porazili Vlašim 2:1.

Halaška není ani tak z formy,

ale především nemůže fungovat jako osamocený bijec na hrotu. Navíc potřebuje rychlé míče po zemi za obranu a ne, aby si je sklepával hlavou sám pro sebe. Základní problém spočívá v záloze, po odchodu Bartesky s Metelkou není ve středu pole nikdo, kdo by podržel balon a dal hře nějaký řád. Občas se býskne myšlenkou Nepožitek, ale na dvě slušné přihrávky za poločas zbytek odchodí... Ten zoufalý pokus dělat špílmachra z Partyše je taky podařený. Neubert ještě nikdy neprokázal, že na dospělý fotbal v druhé lize má. Přecechtěl sám poctivě okopává soupeře, ale při sebemeším kontaktu leží a místo branky sleduje spíš rozhodčího. Velká škoda, co potkalo Malohlavu.