HFK Olomouc - Vítkovice

HFK Olomouc - Vítkovice - Olomoucký David Korčián (v bílém) v souboji Václavem Cvernou a brankařem Tomášem Vaclíkem z Vítkovic. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Fotbalisté HFK Olomouc mají zvláštní série. Výhry. Prohry. Teď remízy

Zajímavou bilanci mají v dosavadním průběhu druhé ligy fotbalisté HFK Olomouc. Zkraje sezony dvakrát vyhráli. Pak dvakrát prohráli. Aco se stalo pak? Dvakrát remizovali! Kuriózní sérii završili o víkendu smírným výsledkem 2:2 ve Fulneku.

"Oba týmy chtěly hrát, tlačily se dopředu. Díky tomu přišly i góly. Remíza odpovídá dění na hřišti," hodnotil zápas trenér HFK Olomouc Josef Mucha.

Hosté z Holice měli ukázkový vstup do zápasu. Už ve 4. minutě domácí obrana chybovala a elitní střelec David Korčián se nemýlil. Čtvrtou brankou v sezoně zajistil svému týmu vedení.

Inkasovaný gól hráče Fulneku rozhodil. Před Doležalovou brankou se v první půli prosadil pouze Janoviak. Po centru Vajdy se však netrefil mezi tyče.

"Škoda, že jsme do pauzy nepřidali ještě gól. Šance jsme měli. Nedokázali jsme ale skórovat ani z metru," litoval Mucha, jemuž dal další průběh zajímavého duelu za pravdu.

Domácí ofenzivu totiž během přestávky posílil Huvar, který nahradil Vyskočila, a tento tah Fulneku vyšel náramně. Ofenzivní fotbalista nejprve v 50. minutě vybídl k vyrovnání Koštuříka a v 68. minutě sám zařídil otočení výsledku.

Hosté se v té době navíc trápili v útoku, kde střetnutí kvůli obnovenému zranění nemohl dohrát Korčián.
"Už o přestávce si říkal o vystřídání. Ještě jsme to zkusili, ale bohužel už to opravdu nešlo dál prodlužovat," uvedl olomoucký kouč.

Místo Korčiána šel na hřiště Galajda. Tím pravým  žolíkem se však stal Da Silva, který v 74. minutě nahradil Kropáčka. Brazilský fotbalista důvěru splatil hned po devíti minutách. Po závaru před domácí brankou se zorientoval nejlépe a jeho střela zajistila Holici mistrovský bod.

"Remíza je dobrá, ale z celkového pohledu je to pro nás v současné době málo. Tabulka je hodně vyrovnaná a kvůli předcházejícím ztrátám jsme až desátí. Tam jsme být nechtěli," přiznal Mucha. "Musíme vyhrávat. Nerozhodné výsledky nás nahoru nedostanou," uvědomuje si.