Martin Šejvl (vlevo) a Martin Toml z Pardubic bojují o míč s Tomášem Wojnarem z...

Martin Šejvl (vlevo) a Martin Toml z Pardubic bojují o míč s Tomášem Wojnarem z Třince. | foto: ČTK

Pardubice rozhodly v závěru, po výhře v Třinci mají blízko první ligu

• 36
Fotbalisté Pardubic mají dvě kola před koncem druhé ligy čtyřbodový náskok na druhé Brno. V dohrávce 26. kola zdolali Třinec na jeho hřišti 1:0. Rozhodl čtyři minuty před koncem Toml. Východočechům tak stačí k postupu mezi elitu porazit v sobotu doma Vyšehrad.

Zápas se měl původně odehrát před necelými třemi týdny, ale kvůli pozitivnímu nálezu na koronavirus u jednoho z hráčů Třince a následné čtrnáctidenní karanténě celého slezského celku byl odložen.

Pardubice měly od začátku navrch, ale dlouho si nedokázaly poradit s pozornou obranou domácích. O výhře hostů nakonec rozhodl čtyři minuty před koncem Toml a Východočeši díky němu natáhli sérii bez porážky na 12 zápasů, ale hlavně odskočili Brnu na rozdíl čtyř bodů.

V předposledním kole nastoupí Pardubice doma proti třináctému Vyšehradu a sezonu zakončí na hřišti Žižkova. Zbrojovku čekají zápasy v Prostějově a s Vlašimí.

FK Fotbal Třinec - FK Pardubice 0:1 (0:0)

Branky: 86. Toml. Rozhodčí: Franěk – Kříž, Myška..

FK Fotbal Třinec Mrózek – Omasta, Gáč, Šuľa, Janoščín – R. Vaněk I. (C), J. Valenta (88. Puchel), Weber (83. Samiec) – Hlúpik, Wojnar, Cienciala (88. Machalík).

FK Pardubice Boháč – Prosek (85. F. Čihák), Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Cadu (71. Pfeifer), Hlavatý, Solil (66. Miker), Zifčák (85. Lee) – P. Černý.