Vlašimský gólman Vilém Fendrich právě inkasuje gól od Pavla Tvarohy z Varnsdorfu (ve žlutém). | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Fendrichův zkrat pomohl Varnsdorfu. A lídr druhé ligy se ho bojí

• 2
Minulou sezonu pomáhal ve Varnsdorfu coby host, teď fotbalový gólman Vilém Fendrich svému bývalému týmu nechtěně pomohl k druholigové výhře. Střelu Pavla Tvarohy z konce první půle, která zřejmě mířila mimo tyče, zkoušel zachytit a nešťastně si ji srazil do branky. A jeho Vlašim i proto padla 0:2.

„Tahle chyba našeho gólmana zápas zásadně ovlivnila. Možná i rozhodla,“ tvrdil vlašimský asistent Miloslav Brožek po porážce. Fendrichovi kvůli nešťastné chvíli veselo nebylo, přesto neušel narážkám od svých bývalých spoluhráčů. „Asi nám pomohl z kamarádství,“ dobíral si gólmana varnsdorfský obránce Martin Kouřil. Důvodů k dobré náladě měl hodně.

Varnsdorf vyhrál, vrátil se na druhé postupové místo a ještě odčinil předchozí zkrat v Mostě. Tam vedl chvíli před koncem 1:0, nakonec ale po velkém obratu domácích prohrál 1:2. „Kluci ukázali, že předešlý zápas v Mostě byl jen výpadek a možná nějaké podcenění. Touhle výhrou jsme to odčinili,“ děkoval Zdeno Frťala, varnsdorfský trenér.

Vlašim, otřesenou nešťastným gólem z konce prvního dějství, Varnsdorf dorazil hned po přestávce. Ve 46. minutě se trefil mládežnický reprezentant Lukáš Landovský. „Před kluky smekám. Ale k úrovni zápasu přispěla i Vlašim. Hrála otevřený fotbal,“ ocenil Frťala.

Finiš Varnsdorfu? Ostrý jak břitva! Končí doma s třetím Táborskem, příště má hrát u lídra v Olomouci. „Ale řeší se, jestli nedojde k odložení zápasu. Do konfliktu nepůjdeme, pro nás je ctí, že se Olomouc bojí soupeře jako je Varnsdorf, když jí budou chybět dva tři mládežničtí reprezentanti.“