Vítkovická radost, ilustrační foto

Vítkovická radost, ilustrační foto | foto: Jiří Seidl, MF DNES

Fotbalisté Vítkovic nasázeli v dohrávce druhé ligy Třinci pět gólů

• 0
Fotbalisté Vítkovic porazili v dohrávaném duelu 25. kola druhé nejvyšší soutěže Třinec 5:2, ale i tak zůstávají v tabulce poslední, pět bodů za patnáctým Varnsdorfem. Utkání se nemohlo odehrát v původním termínu kvůli nákaze koronavirem u jednoho z třineckých hráčů.

Slezané mají před sebou ještě dohrávky s Pardubicemi (8. července) a Vlašimí (17. července).

Třinec v prvním duelu po karanténě remizoval minulý týden v Ústí nad Labem 3:3, dohrávka 25. kola mu ale nevyšla. Na Buchvaldkovu branku z 10. minuty odpověděl Valenta, Ostravané pak ale dvěma góly před přestávkou a po ní odskočili na 3:1. Naději hostům ještě v 70. minutě vykřesal druhou trefou Valenta, Kania a Matoušek ale v závěru výhru Vítkovic pojistili.

Vítkovice dělí na posledním místě od záchrany šest bodů, čtrnáctý Sokolov však už dříve avizoval, že do příští sezony druhé ligy nenastoupí a bude hrát ČFL. Na patnáctý Varnsdorf ztrácejí Vítkovice pět bodů. Třinec zůstal na 13. příčce.