Chrudimský trenér Jaroslav Veselý

Chrudimský trenér Jaroslav Veselý | foto: MFK Chrudim

Fotbalová Chrudim po obratu již není v tabulce druhé ligy poslední

• 0
Po více než dvou měsících se konečně dočkali. Fotbalisté Chrudimi včera uspěli na trávníku Viktorie Žižkov 2:1 a poprvé od srpna okusili, jak chutná vítězství. To navíc znamenalo odpoutání se ode dna tabulky.

„Je to velmi důležitá výhra především pro psychiku. Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře, ale po smolné brance jsme nezpanikařili, a trpělivě si šli za svým cílem,“ těšilo chrudimského kouče Jaroslava Veselého. Jeho tým totiž už v osmé minutě ztrácel, když se prosadil Francouz Adama Diamé.

Ve druhém poločase však mezi 59. a 62. minutou přišel obrat. Během těchto tří minut se prosadili Petrové Rybička s Julišem a druhá výhra v letošním ročníku Fortuna národní ligy byla na světě. „Musím pochválit celé mužstvo za to, jak poslední měsíc velmi dobře pracuje. Neřešíme žádné problémy v kabině a já jsem opravdu rád, že se nám konečně podařilo výkon přetavit ve výsledek,“ řekl kouč.

V 93. minutě málem vyrovnal gólman Žižkova, jenž přiběhl do vápna na závěrečný roh domácích, ale jeho hlavička šla nad břevno.

Příště Chrudim nastoupí v sobotu doma proti Příbrami.