Ústecký Daniel Richter (vlevo se snaží obehrát Mikka Reintama z Třince.

Ústecký Daniel Richter (vlevo se snaží obehrát Mikka Reintama z Třince. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Jihlava, Ústí, Budějovice a Hradec drží ve druhé lize neporazitelnost

• 2
Fotbalisté Jihlavy ve druhé lize zvítězili na hřišti Znojma 3:0 a uspěli tak i ve třetím kole a vedou neúplnou tabulku o skóre před dalšími stoprocentními celky Hradcem Králové, jenž zvítězil v Sokolově 3:1, a Českými Budějovicemi, které přehrály 1:0 Vlašim. Třetí výhru má i Ústí nad Labem, které doma zdolalo 1:0 Třinec, jenž naopak zůstává v nové sezoně bez bodu.

Brno doma zvítězilo nad nováčkem z Chrudimi 3:0 a zaznamenalo premiérovou výhru v nové sezoně.

Hradec pod vedením nového trenéra Zdenka Frťaly vstoupil do sezony v dobré formě a potvrdil ji i v Sokolově. Hosty poslal ve 40. minutě do vedení po individuální akci Vlkanova, po změně stran si dal domácí Mišůn hlavou vlastní gól a v 88. minutě přidal třetí královéhradeckou branku Kvída.

To už Sokolov dohrával v deseti, i tak ještě snížil zásluhou Ševčíkovy hlavičky. Domácí svěřenci kouče Pavla Horvátha prohráli už potřetí.

Jihlava měla od začátku herní převahu, kterou poprvé vyjádřil gólově ve 31. minutě Klíma střelou zblízka. Účastník minulého ročníku nejvyšší soutěže zvýšil těsně před pauzou, kdy se prosadil další útočník Klobása po Klímově přiťuknutí hlavou.

Gólman Buček na začátku druhé půle zlikvidoval Klobásovu hlavičku, ale v 78. minutě po zmatcích v obraně přidal třetí branku Zoubele.

Výborný Buček poté zabránil dalším gólům Vysočiny, ale zmar domácích v nastavení dokonal obránce Ambrozek, jenž byl vyloučen po druhé žluté kartě. Znojmo má po třech kolech na kontě jediný bod.

Zápas v Ústí rozhodl ve 22. minutě záložník Krátký střelou k tyči. Na začátku druhé půle domácí podržel brankář Lindr proti ráně Janošíka. V 68. minutě mohl přidat pojistku Výborný, ale nepotrestal Palečkovu špatnou rozehrávku a trefil jen třineckého gólmana.

Skóre v závěru nezměnil ani hostující Buchvaldek, jehož pokus po rohu zneškodnil Lindr. Třinec, který v minulém ročníku skončil na pátém místě tabulky, tak zůstává poslední.

Budějovice porazili Vlašim 1:0 gólem Iva Táborského z 89. minuty a naplno bodovaly i ve třetím kole. Táborsko po obratu zvítězilo nad Vítkovicemi 4:2 a po dvou porážkách se dočkalo premiérové výhry v nové sezoně.

Budějovičtí doma od začátku Vlašim přehrávali a vytvářeli si řadu šancí, ale dlouho stříleli nepřesně nebo je vychytával pozorný Le Giang. Brankáře hostů dokázal překonat až těsně před koncem střídající Táborský, jenž pohotově zužitkoval Kladrubského centr.

Neporazitelnost udržel také nováček z Prostějova, který remizoval bez branek s Viktorií Žižkov. V 74. minutě trefil domácí Koudelka břevno a své šance neproměnili ani hosté. Pražané si připsali druhou remízu, stejně jako soupeř.

Dosud neporažený zůstává Varnsdorf, který překvapivě remizoval v Pardubicích bez branek. Domácí favorit měl více ze hry, ale své šance neproměnil. Varnsdorf má na kontě pět bodů, Pardubice o jeden méně.

Zbrojovka, která v předchozích dvou kolech získala jediný bod, měla od začátku převahu. Magera a Bartolomeu ještě velké šance neproměnili, ale ve 39. minutě už se prosadil Bariš umístěnou střelou.

Brněnský účastník minulé sezony nejvyšší soutěže znovu překonal chrudimského brankáře Mrázka v 60. minutě díky dorážce Magery. Za čtvrt hodiny přidal třetí zásah z brejku opět Bariš. Chrudim má po třech kolech na kontě bod.

Vítkovice proti Táborsku sice poslal do vedení v desáté minutě Vasiljev, ale už za tři minuty vyrovnal Frýdek. Druhý poločas jasně patřil Jihočechům. Krátce po změně stran otočil skóre Pilík, v 67. minutě zvýšil Vandas a čtvrtý gól přidal pět minut před koncem Musiol. Hosté už jenom zmírnili prohru po zásahu Mišinského z nastavení.

SK Dynamo Č. Budějovice - FC Sellier & Bellot Vlašim 1:0 (0:0)

Branky: 89. Táborský. Rozhodčí: Matějček – Kubec, Pfeifer. ŽK:62. Mareček, 66. Fotr, 67. Plechatý, 75. Fortelný. Diváci: 1305.

SK Dynamo Č. Budějovice Křížek – Kladrubský (C), L. Havel, P. Novák, Helešic – Havelka, Gebert – Kovaľ (46. Šplíchal), Javorek, Mršić (90. Pouček) – Ledecký (74. Táborský).

FC Sellier & Bellot Vlašim P. Le Giang – Mil. Kadlec, Plechatý, J. Štochl (C), Mizerák – Janda, Mareček, Badocha (46. Fortelný), Kučera (81. Ivanko-Macej) – Hadaščok, Fotr (65. Selemani).

FC MAS Táborsko - MFK Vítkovice 4:2 (1:1)

Branky: 13. Ch. Frýdek, 49. P. Pilík, 67. Vandas, 85. Musiol - 10. Vasiljev, 90+1. Mišinský. Rozhodčí: Rejžek – Arnošt, Novák. ŽK:28. P. Pilík - 8. Motyčka, 56. Holiš, 65. Hýbl, 67. Mikula, 71. Pašek. Diváci: 1093.

FC MAS Táborsko Toma – Klusák, Navrátil (C), Ngimbi, Šandera – Pfeifer, M. Kučera, P. Pilík (89. Zárybnický), Ch. Frýdek (83. Berešík), Valenta (24. Musiol) – Vandas.

MFK Vítkovice Šustr – Cverna, Holiš (62. Bzirský), Hýbl, Mikula (C) – Pašek, Vasiljev, Motyčka, Celba (79. Cverna) – Macej (69. Mrázek), Mišinský.

FC Zbrojovka Brno - MFK Chrudim 3:0 (1:0)

Branky: 39. Bariš, 60. Magera, 84. Bariš. Rozhodčí: Jílek – Kotalík, Pečenka.

FC Zbrojovka Brno Melichárek (C) – Jakub Šural, Vraštil, Pavlík, Eismann – Štepanovský (81. Jambor), Bariš, Kříž, Bartolomeu (72. Lutonský) – Růsek (85. L. Krejčí), Magera.

MFK Chrudim Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krištof (82. Vašulín), Krčál – Kesner, Langr (C), Sixta (66. Sulík), Mastík, Dostálek (70. Froněk) – Šípek.

FK Pardubice - FK Varnsdorf 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Vojtěch Severýn – Jakub Šimáček, Jiří Polák. ŽK:43. Tischler, 67. Kovář - 66. M. Kubista, 90. Rudnytskyy. Diváci: 795.

FK Pardubice Knobloch – Prosek, Šejvl, Jakub Klíma, T. Čelůstka – Mužík (57. Sokol), Tischler (46. Kovář), Jeřábek (C), A. Fousek (82. Čmelík) – P. Černý – Petráň.

FK Varnsdorf Porcal – Rudnytskyy (C), Kouřil, Kozma, Heppner – Barac (60. Dordić), M. Kubista (89. Dvořák), Bláha, Ondráček – Kocourek – Dzaba (44. Schön).

1. SK Prostějov - FK Viktoria Žižkov 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Lerch – Ratajová, Hock. ŽK:53. Píchal, 81. Sus - 50. Stříž.

1. SK Prostějov Bréda – Schuster (C), Slaninka (69. Machynek), Janíček – Biolek, Žikol (59. Fládr), Sus, Píchal (60. Šteigl) – M. Kovařík, Koudelka, Hapal.

FK Viktoria Žižkov Otáhal – Žežulka, Podrazký (C), Stříž, M. Čermák (71. Trapanovski) – Dočekal (90. Urbanec), Opluštil, Rondić (46. Sintean), Švejdík – Batioja, Musa.

FK Baník Sokolov - FC Hradec Králové 1:3 (0:1)

Branky: 90. A. Ševčík - 40. Vlkanova, 63. Mišůn, 88. Kvída. ŽK:29. Stropek, 58. Kosak, 62. Mejdr - 26. Zorvan. ČK:82. Stropek. Diváci: 710.

FK Baník Sokolov Belaň – Mejdr, Stropek, Mišůn, Beránek (63. A. Ševčík) – Vávra, Machek, Jakub Dvořák II., Štípek (55. Kosak), Glaser (C) – Vašíček (79. Voleský).

FC Hradec Králové Ottmar (C) – Finěk (37. M. Černý), Kvída, Plašil, Urma – Janoušek, Zorvan (80. Hynek) – Martan, Vlkanova, Durdević – Kropáček (74. Martinec).

FK Ústí nad Labem - FK Fotbal Třinec 1:0 (1:0)

Branky: 23. Krátký. Rozhodčí: Ginzel – Fišer, Vít; delegát: M. Svoboda; technický delegát: Hartman. ŽK:13. Janošík, 67. Hejný, 88. M. Čelůstka. Diváci: 1 054.

FK Ústí nad Labem Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Leibl – J. Peterka (C) – Krátký, Miskovič (39. P. Výborný), D. Richter (85. Nágl), D. Procházka (64. M. Bílek) – Jindráček. Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

FK Fotbal Třinec Paleček – Ilko, Bedecs (C), Reintam, Janoščín – Omasta (46. Buchvaldek), M. Čelůstka, R. Vaněk I., Dedič (64. Hejný), Janošík (82. Cienciala) – Šumbera. Trenér: Jiří Neček.

1. SC Znojmo FK - FC Vysočina Jihlava 0:3 (0:2)

Branky: 31. Jiří Klíma, 44. Klobása, 78. Zoubele. Rozhodčí: Klíma – Petřík, Pochylý. ŽK:55. Ambrozek, 89. St. Hillaire - 38. Vaculík. ČK:90+2. Ambrozek. Diváci: 928.

1. SC Znojmo FK Buček – Malár, Dramé, Ambrozek, Helísek – Kučera, Šulc (46. St. Hillaire), Cihlář (C), Štrombach (46. Mudra) – Beganović (79. Hlůže), Teplý.

FC Vysočina Jihlava Vejmola – Štěpánek, Vaculík (C), Tlustý, Schumacher – Levin, Zoubele, Fulnek (80. F. Novotný), Urblík (60. Machuča) – Jiří Klíma (76. Javůrek), Klobása.