ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Žižkov ovládl pražské derby a je v čele, Hradec veze výhru z Jihlavy

• 1
Fotbalisté Viktorie Žižkov porazili v derby Vyšehrad 3:0 a vyhráli i druhý zápas v druholigové sezoně. Slavoj výsledkově zopakoval úvodní porážku od jiného pražského soupeře Dukly. Stoprocentně úspěšný po druhém kole zůstává také Hradec Králové, který ovládl přestřelku v Jihlavě a zvítězil 4:3.

Žižkovští se poprvé v tomto ročníku představili v azylu na Proseku, kde budou hrát domácí zápasy kvůli rekonstrukci svého stadionu. A premiéra Viktorii vyšla ideálně.

Sobotní zápasy 2. kola druhé ligy

V 10. minutě otevřel skóre Březina, který z přímého kopu překvapil brankáře Otáhala. V 52. minutě přidal pojistku Diviš po přehození Otáhala a za deset minut zvýšil tentýž žižkovský útočník z dorážky.

Hradec v Jihlavě dobře začal a ve 24. minutě vedl o dvě branky. Domácí se zvedli a do 61. minuty třemi góly otočili skóre. Závěr ale patřil votrokům. Nejprve svým druhým zásahem vyrovnal Vlkanova a hradecký obrat v 89. minutě dokonal bývalý jihlavský útočník Dvořák.

Vlašim v dalším gólově bohatém duelu porazila Ústí nad Labem 5:2. Severočeši hráli už od 13. minuty v oslabení bez vyloučeného Jakše. Doma uspěl také Varnsdorf, který zdolal Třinec 1:0. Slezané jsou po dvou kolech bez bodu.

14.Vyšehrad20020:60

FC Vysočina Jihlava - FC Hradec Králové 3:4 (1:2)

Branky: 28. Smejkal, 53. Lacko, 61. Křišťál - 8. Vašulín, 24. Vlkanova, 72. Vlkanova, 89. P. Dvořák. Rozhodčí: Klíma – Dohnálek, Mikeska. ŽK:42. Tureček, 66. Smejkal, 67. Červ, 90+1. Dau - 35. P. Dvořák, 44. J. Rada, 90+4. Vízek. Diváci: 1055.

FC Vysočina Jihlava Lancman – T. Vlček, Štefánek, Křišťál, T. Svoboda (80. Vedral) – Lacko (C), Červ (89. Dau) – Peřina (80. Pojezný), Tureček, Smejkal – Klobása (60. Araujo-Wilson, 80. Matulka).

FC Hradec Králové Vízek – Leibl (64. Urma), Král, F. Čech – F. Novotný (61. Záviška), J. Rada (80. Soukeník), Vlkanova (C), Jukl, Mejdr (61. Donát) – P. Dvořák, Vašulín (64. Prekop).

FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec 1:0 (1:0)

Branky: 19. Rudnytskyy. Rozhodčí: Matějček – Klupák, Antoníček. ŽK:31. A. Richter, 63. Zbrožek, 79. M. Kubista, 90+1. Kocourek - 18. Foltyn, 61. Janoščín, 89. Celba. Diváci: 358.

FK Varnsdorf A. Richter – Lehoczki, Zbrožek, Hasil, Heppner – Bláha, Kocourek – Schön (86. Minsung), Ondráček (62. M. Kubista), Rudnytskyy (C) (79. Daniel Novák) – M. Richter (79. Šimon).

FK Fotbal Třinec Pastornický – Zlatohlávek (86. Šuľa), Puchel (56. Akulinin), Janoščín (C), Weber – Celba, Foltyn (86. R. Vaněk I.), Habusta, Javůrek – Attah (56. Cienciala), Stáňa (72. Omasta).

FK Viktoria Žižkov - FK Slavoj Vyšehrad 3:0 (1:0)

Branky: 10. Březina, 52. Jaroslav Diviš, 62. Jaroslav Diviš. Rozhodčí: Musil – Kubr, Vaňkát. ŽK:41. Kříž. Diváci: 500.

FK Viktoria Žižkov Švenger (C) – Urbanec, Březina, Pudil, Muleme – Skopec, Súkenník – Jaroslav Diviš (81. Auer), D. Richter, Sixta (74. Nabijev) – Batioja (74. Pázler).

FK Slavoj Vyšehrad Otáhal – Šandera, Nitrianský, Alexandr, Laňka – M. Černý (C), T. Jablonský (72. Vaněk) – Vandas, Kříž, Pouček (61. Drobílek) – Vejvar (66. Kokorović).

FC Sellier & Bellot Vlašim - FK Ústí nad Labem 5:2 (3:1)

Branky: 14. Dias, 33. Písačka, 43. Ruml, 52. Blecha, 75. Diamé - 7. Koubek, 60. Prošek. Rozhodčí: Dorušák – Lakomý, Slavíček. ŽK:45+2. M. Bílek, 64. J. Peterka, 71. Brak. ČK:13. Jakš.

FC Sellier & Bellot Vlašim Řehák – P. Breda, Broukal, J. Štochl, Ruml (81. Vrána) – V. Svoboda, Janda (81. Zinhasović), Průcha, Blecha – Firbacher (57. Diamé), Dias (72. Daniel Kozel).

FK Ústí nad Labem Tvrdoň – Hudec, M. Bílek, Čičovský, Prošek (78. Emmer) – Písačka, Jakš, J. Peterka, Chodora (46. Brak) – Koubek (65. Šilhan), Kušej (78. Jirkovský).