Momentka z utkání Hradec Králové - Třinec.

Momentka z utkání Hradec Králové - Třinec. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Fotbalisté Hradce udolali těsně Třinec a vedou druhou ligu o tři body

• 1
Fotbalisté Hradce Králové porazili v 19. kole druhé ligy doma Třinec těsně 1:0 a popáté za sebou slavili výhru. "Votroci" vedou neúplnou tabulku o tři body před druhou Líšní, navíc mají zápas k dobru.

Hradec rozhodl po půlhodině hry, kdy Rada proměnil penaltu. Východočeského favorita pak několikrát podržel brankář Reichl, v 79. minutě naopak domácí Vašulín trefil hlavičkou tyč. Třinec poosmé za sebou nedokázal vyhrát a klesl na předposlední, třinácté místo.

Třetí Prostějov zvítězil na hřišti posledního Vyšehradu 1:0 a na vedoucí Hradec ztrácí stále pět bodů. Na Strahově se trefil v 65. minutě Jurásek.

Slavoji, který vyšel naprázdno pošesté v řadě, nepomohlo k bodům ani odvolání trenéra Zacha. Vyšehrad do konce sezony vede šéf klubu Klíma.

Dukla při premiéře trenéra Pilného vyhrála v Jihlavě 1:0 a přerušila šňůru tří porážek, po níž skončil kouč Skuhravý. Jediný gól zápasu vstřelil ve 33. minutě Buchvaldek, v nastaveném čase druhé půle byl vyloučen domácí Štefánek po druhé žluté kartě. Pražanům patří osmá příčka, Vysočina je desátá.

Žižkov zdolal Ústí nad Labem 1:0 a naplno bodoval po třech zápasech. Severočechům naopak skončila série pěti kol bez porážky. Utkání na Proseku, kde Žižkov hraje domácí zápasy, rozhodl už v páté minutě Mashike Sukisa. Hosté pak měli řadu šancí na vyrovnání, ale trefovali brankáře Hrubeše nebo stříleli nepřesně. Pražané na proseckém stadionu vyhráli poprvé od listopadu a po pěti druholigových duelech. Viktoria je sedmá, Ústí zůstalo na čtvrté pozici.

Táborsko doma zvítězilo nad Blanskem 1:0 díky Čapkově brance ze 44. minuty a opustilo sestupové pásmo. Hosté v šestém duelu jarní části sezony poprvé prohráli a jsou jedenáctí.

FK Viktoria Žižkov - FK Ústí nad Labem 1:0 (1:0)

Branky: 5. Mashike Sukisa. Rozhodčí: Hocek – Pečenka, Hurych. ŽK:84. Prošek, 90+2. Gollnack, 90+3. Miskovič.

FK Viktoria Žižkov K. Hrubeš – Řezáč, Prebsl, Pudil, Nabijev (61. Auer) – Súkenník (C), Sixta (84. Hušek) – Bazal (78. D. Richter), Batioja, Muleme – Mashike Sukisa.

FK Ústí nad Labem Tvrdoň – Strada, Hudec (80. Ikugar), Glöckner, Písačka – Emmer (63. Kušej), M. Bílek – Prošek (C) (87. Chodora), Čičovský, Miskovič – Koubek (63. Gollnack).

FK Slavoj Vyšehrad - 1. SK Prostějov 0:1 (0:0)

Branky: 65. Jurásek. Rozhodčí: Vojkovský – Bureš, Vyhnanovský. ŽK:58. Alexandr, 64. Hezoučký - 26. Sus, 35. Píchal. Diváci: 46.

FK Slavoj Vyšehrad Ordelt – D. Procházka, Alexandr, Jakab (74. Vojta), Schneider – Suchan, Kulig – Hampl (74. Egert), Drobílek /C/, Hezoučký – Zaradny (64. Vejvar).

1. SK Prostějov Mucha – Machynek, Bala, Stříž, Schuster – Sus /C/, Kopřiva – Spáčil (63. Zlatohlávek), Omale (56. Koudelka), Jurásek – Píchal (83. Zapletal).

FC Hradec Králové - FK Fotbal Třinec 1:0 (1:0)

Branky: 33. J. Rada. Rozhodčí: Milan Matějček – Jakub Šimáček, Milan Flimmel. Delegát utkání: Petr Mikel. Delegát svazu: Martin Schröter.. ŽK:44. Prekop, 54. Vlkanova, 75. Leibl, 90+2. Vašulín - 42. Janoščín, 44. Javůrek, 49. Samiec. Diváci: Bez diváků.

FC Hradec Králové Reichl – F. Čech, Donát, Leibl, Urma (89. F. Novotný) – Kodeš, J. Rada – Prekop (71. J. Král), P. Dvořák, Vlkanova (C) (90+1. D. Doležal) – Vašulín.

FK Fotbal Třinec Adamuška – Celba, Bedecs, Janoščín (C), Hýbl (88. Gáč) – R. Vaněk I., Habusta – Omasta, Weber (57. Mu. Tijani), Javůrek (70. Attah) – Samiec.

FC MAS Táborsko - FK Blansko 1:0 (1:0)

Branky: 44. Čapek. Rozhodčí: Lerch – Hájek, Matoušek. ŽK:41. Ndiaye, 86. Pecháček - 4. Aggoun, 56. Sedlo, 74. Bartolomeu, 78. Helebrand.

FC MAS Táborsko Pecháček – Navrátil (C), Havrda (39. Provazník), Tusjak (80. Dybala), Holiš – Almeida, Liepa (80. Vozihnoj), Ndiaye, Boula – Tolno (80. Gil), Čapek (90. Penc).

FK Blansko Halouska – Aggoun, Helebrand, Sukup, Sedlo – Ngoma, R. Buchta (C) (74. Černín), Vlachovský (63. Bartolomeu), Mach (46. T. Machálek) – Žák (80. Klusák), Lhotecký (63. Vasiljev).

FC Sellier & Bellot Vlašim - FK Varnsdorf 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Orel – Slavíček, Černoevič. ŽK:25. Červenka - 34. Kazda, 38. Lehoczki, 55. M. Kubista, 90. Bláha.

FC Sellier & Bellot Vlašim Řehák – P. Breda, J. Štochl, Broukal, V. Svoboda – Janda (75. Ruml), Zinhasović, Průcha, Blecha – Bassey, Červenka (84. Firbacher).

FK Varnsdorf A. Richter – Heppner (78. Daniel Novák), Hasil, Kazda (68. Šilhan), Zbrožek – Kouřil, M. Kubista, Bláha, Lehoczki (85. Schön) – Šimon (46. Velich), Ondráček.

FC Vysočina Jihlava - FK Dukla Praha 0:1 (0:1)

Branky: 33. Buchvaldek. Rozhodčí: Szikszay – Leška, Volf. ŽK:44. Červ, 52. Štefánek - 47. D. Souček, 61. Fábry. ČK:90+2. Štefánek.

FC Vysočina Jihlava Lancman – Křišťál, Štefánek, T. Vlček, Peřina – Lacko (C), Červ (78. Chocholatý) – Ritter (46. Ševčík), Shudeiwa (46. Klobása), Arroyo (70. Tureček) – Vedral.

FK Dukla Praha F. Rada – Fišl, Piroch (C), Chlumecký – D. Souček (67. Krunert), J. Peterka, Doumbia (67. Barac), David Kozel (88. Hadaščok) – Buchvaldek (80. Kim), Fábry, Faleye (80. Šebrle).