Momentka z utkání Brno - Varnsdorf.

Momentka z utkání Brno - Varnsdorf. | foto: Patrik Uhlíř, MAFRA

Druhá liga: Pardubice porazily Třinec a vedou tabulku, Brno si zastřílelo

• 13
Fotbalisté Pardubic ve 12. kole druhé ligy doma zdolali Třinec 1:0 a vrátili se do čela tabulky o dva body před Duklu, jež ve Vítkovicích uspěla 3:0. Třetí Jihlava v Praze remizovala s vyšehradským nováčkem 1:1, na druhé místo ztrácí tři body a na východočeského lídra pět. Brno si s chutí zastřílelo v zápase s Varnsdorfem (4:1).

Pardubice, které v minulém kole utrpěly v Hradci Králové první porážku v druholigové sezoně (0:1), poslal do vedení ve 20. minutě Michal Kohút tečovanou střelou. Domácí pak mohli skóre navýšit, ale Třinec několikrát podržel brankář Jiří Adamuška. Pardubičtí na svém stadionu zvítězili i pošesté v tomto ročníku FNL.

Vyšehrad se jako první prosadil ve 47. minutě, kdy Milan Nitrianský proměnil pokutový kop. V 70. minutě odpověděl Tomáš Smejkal, ale víc už Jihlava nestihla. I proto, že v závěru byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Jan Javůrek. Vysočina venku nedokázala vyhrát počtvrté za sebou.

Sokolovu nepomohlo z poslední příčky ani odvolání kouče Františka Šturmy a doma podlehl Líšni 1:2. Baník, který poprvé vedla trenérská dvojice David Vaněček - Karel Tichota, přitom začal dobře a krátce před pauzou otevřel skóre Ondřej Štursa. Brněnský nováček s debutujícím koučem Milanem Valachovičem ale po změně stran výsledek otočil. Nejprve Jan Hladík srovnal z penalty a nedlouho poté Martin Zikl rozhodl povedeným lobem.

Dukla vyhrála počtvrté za sebou, Brnu prospěla změna trenéra

Skóre zápasu Vítkovice - Dukla otevřel Lukáš Holík a vstřelil už šestý gól v sezoně. V nastavení prvního poločasu přidal další branku Dominik Preisler a na konečných 3:0 upravil po přestávce pátým zásahem v ročníku Vojtěch Hadaščok. Dukla podruhé za sebou udržela čisté konto, navíc potřetí z posledních čtyř kol dala tři branky.

Vítkovice naopak potvrdily, že se jim nedaří. Ostravský celek v posledních devíti kolech získal pouze pět bodů a jen o skóre se drží nad pásmem sestupu. Jen o jednu příčku a o jeden bod lépe na tom je třináctý Varnsdorf, který prohrál 1:4 v Brně.

Zbrojovka díky dvěma gólům Jakuba Přichystala, zásahu Antonína Růska a penaltě Ondřeje Vaňka udržela domácí neporazitelnost a vítěznou premiéru na lavičce prožil nový trenér Miloslav Machálek.

Prostějov na svém hřišti porazil Žižkov 2:1 a zabral po sérii tří kol bez výhry. Domácí ve 25. minutě poslal do vedení Jan Koudelka. Viktoria mohla odpovědět na konci první půle, ale penaltu Jakuba Urbance zneškodnil brankář Miloš Bréda. Po hodině hry přece jenom vyrovnal americký záložník Luis Gil, který brzy nato trefil břevno. V 84. minutě vstřelil vítězný gól střídající Karel Kroupa.

16.Sokolov1213811:266

FC Zbrojovka Brno - FK Varnsdorf 4:1 (3:0)

Branky: 30. Přichystal, 35. Růsek, 42. Vaněk, 84. Přichystal - 62. D. Breda. Rozhodčí: Cihlář – Vitner, Vodrážka.. ŽK:24. Bláha.

FC Zbrojovka Brno Floder – Sedlák, Jakub Šural, Kryštůfek, Eismann (C) – Krška (46. Štepanovský), Bariš, Vaněk (75. Magera), Šumbera (55. A. Fousek) – Růsek, Přichystal.

FK Varnsdorf Vaňák – Rudnytskyy, Lehoczki, Ngimbi, Heppner – Bláha, M. Kubista – Barac, Kocourek (76. L. Novák), D. Breda (70. Schön) – Ondráček (46. Micovčák).

FK Ústí nad Labem - MFK Chrudim 2:0 (0:0)

Branky: 68. Bassey, 77. L. Matějka. Rozhodčí: Julínek – Hájek, Klupák; čtvrtý rozhodčí: Hanousek; delegát: P. Mareš; technický delegát: Hartman. ŽK:15. Písačka, 90+4. L. Matějka - 64. Sixta, 81. Froněk, 90+4. Rybička. Diváci: 848.

FK Ústí nad Labem Tvrdoň – Krátký, Brak, Pimpara, Písačka – D. Richter (61. L. Matějka), J. Peterka (C), Miskovič (66. M. Bílek) – Drame, Bassey, Prošek (81. M. Valenta). Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.

MFK Chrudim Mrázek – T. Dostálek (63. Sulík), Řezníček, Krčál, Hlavsa – Froněk – Rybička, Drahoš, Vašulín (73. Ujec), Sixta (73. Janoušek) – Kesner (C). Trenéři: Jaroslav Veselý, Pavel Matějka.

MFK Vítkovice - FK Dukla Praha 0:3 (0:2)

Branky: 37. Lu. Holík, 45+1. Preisler, 64. Hadaščok. Rozhodčí: Ondřej Cieslar – Jan Dohnálek, Karel Mikeska. ŽK:37. Motyčka, 41. V. Cverna - 40. Doumbia, 56. Douděra, 74. F. Hašek. Diváci: 753.

MFK Vítkovice Květon – Surzyn, Holiš, V. Cverna (C), Klusák – Motyčka (67. M. Kovařík) – Buchvaldek (69. Kania), Suchan, Zorvan, Stříž (80. Matoušek) – Chvěja.

FK Dukla Praha F. Rada – D. Souček, Piroch, Chlumecký – Preisler, Doumbia, Krunert (84. Ayong), Daniel Tetour, Douděra (76. Kozma) – Hadaščok (69. F. Hašek), Lu. Holík.

FK Slavoj Vyšehrad - FC Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

Branky: 47. Nitrianský - 70. Smejkal. Rozhodčí: Hocek – Myška, Šimáček. ŽK:52. Nitrianský, 76. Šandera - 46. Vejmola, 68. Zoubele, 74. Javůrek, 74. Smejkal. ČK:81. Javůrek. Diváci: 412.

FK Slavoj Vyšehrad Otáhal – Šandera, Nitrianský, Švejdík, T. Jablonský – Veselý (85. Vejvar), Kozel – Verner, Drobílek (C), Laňka (90+1. V. Mareš) – Mashike Sukisa.

FC Vysočina Jihlava Vejmola – Svoboda, Tijani, Tlustý, Javůrek – Fortelný, Vaculík (C) – Smejkal, Zoubele (77. Koubek), Jakub Rezek (68. Mikuš) – Jawo (56. Klobása).

FK Baník Sokolov - SK Líšeň 1:2 (1:0)

Branky: 41. Štursa - 54. Hladík, 61. Zikl. Rozhodčí: Alex Denev – Jan Paták, Tomáš Batík. ŽK:5. Šmehyl, 53. Machuča, 76. Vávra - 11. Suchý, 19. Ad. Čermák. Diváci: 435.

FK Baník Sokolov Jakub Dvořák I. – Šmehyl (78. Stropek), Hošek, A. Čihák, Jakub Dvořák II. (C) – Machek, Machuča – Štípek, Selnar (69. Kopřiva), Vávra – Štursa (64. Červenka).

SK Líšeň Šustr – Bačo, Hlavica (C), Suchý – Reteno Elekana (82. O. Vintr), Demeter, Ad. Čermák, Hladík, Jeřábek – T. Machálek (90+1. Bednář), Zikl (75. M. Vintr).

FC Sellier & Bellot Vlašim - FC Hradec Králové 0:2 (0:0)

Branky: 53. Čech, 78. Firbacher. Rozhodčí: Klíma – Novák, Poživil. ŽK:35. Broukal, 82. Januška - 32. Šípek, 40. Vlkanova, 88. Leibl, 89. Kopečný.

FC Sellier & Bellot Vlašim Řehák – Mil. Kadlec, Broukal, P. Breda, P. Pilík – Janda, P. Plachý (68. Jandera), Svoboda (83. Blecha), Januška – Průcha (75. Fotr), A. Jakubov.

FC Hradec Králové Ottmar – Urma, Kvída, Leibl, Zbrožek – Soukeník, Vlkanova, Čech, D. Procházka (72. Doležal) – Jukl (84. Kopečný), Šípek (61. Firbacher).

FK Pardubice - FK Fotbal Třinec 1:0 (1:0)

Branky: 20. Kohút. Rozhodčí: Vojkovský – Dobrovolný, Horák. ŽK:73. Solil, 78. Miker - 62. Janoščín, 79. Akulinin. Diváci: 1024.

FK Pardubice Šmíd – Prosek, Toml, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Kohút, Solil (85. Sokol), Hlavatý (83. F. Čihák), Zifčák (76. Miker) – P. Černý.

FK Fotbal Třinec Adamuška – Kušnír (C), Gáč, Bedecs, Janoščín (82. Tijani) – Machalík (55. Valenta), Samiec, Janošík (55. Arroyo), Kubala – Hlúpik, Akulinin.

1. SK Prostějov - FK Viktoria Žižkov 2:1 (1:0)

Branky: 25. Koudelka, 84. Kroupa - 61. Gil. Rozhodčí: Orel – Leška, Matoušek. ŽK:45. Janíček, 59. Slaměna, 87. Koudelka, 87. Koudelka - 39. Březina, 43. Martan, 72. Gil, 84. Švenger.

1. SK Prostějov Bréda – Koudelka, Polák (C), Pašek (67. Kroupa), Slaměna – Janíček (76. Pernackyj), Biolek, Lutonský, Schuster – Sus, Píchal (67. Rolinc).

FK Viktoria Žižkov Švenger (C) – Maksić, Jaroslav Diviš, Martan (87. Petrlák), Urbanec – Súkenník, Tusjak, Gil (80. Halgoš), Bazal – Batioja, Březina.