Jihlavští fotbalisté se radují ze vstřeleného gólu.

Jihlavští fotbalisté se radují ze vstřeleného gólu. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Lídr druhé ligy Vyškov remizoval na hřišti posledního Varnsdorfu

• 0
Fotbalisté vedoucího Vyškova překvapivě remizovali v 11. kole druhé ligy na hřišti posledního Varnsdorfu 1:1. Stejně dopadlo i pražské derby mezi Žižkovem a sparťanským B-týmem. Jihlava po obratu zdolala Prostějov 2:1.

Varnsdorf otevřel skóre v 66. minutě zásluhou střídajícího Samka. Severočeši ale na první vítězství v druholigové sezoně nedosáhli, o šest minut později si dal vlastní branku Kouřil.

Vyškov, který ve středu vyřadil ve 3. kole domácího poháru prvoligové Teplice, je v čele tabulky o čtyři body před Duklou, Pražané však sehráli o zápas méně. Varnsdorf remizoval popáté v ročníku, jako jediný tým stále nevyhrál a na první nesestupovou příčku ztrácí pět bodů.

Druholigového nováčka Žižkov poslal do vedení v 10. minutě Prošek, za rezervu Sparty srovnal ještě v úvodním dějství Holoubek. Sparta dohrávala od 76. minuty bez vyloučeného Ševínského, domácí však přesilovku nevyužili.

Viktoria neprohrála třetí utkání po sobě a posunula se na 11. místo, Spartě patří první nesestupová pozice.

Prostějov se v Jihlavě ujal vedení na konci první půle po proměněné penaltě Malece. Vysočina v rozmezí 53. až 66. minuty obrátila stav, nejprve se prosadil Araujo-Wilson a po něm Lacko. Jihlava vyhrála ve druhé lize po pěti zápasech a poskočila na sedmou příčku, Prostějov je předposlední.

FK Viktoria Žižkov - AC Sparta Praha B 1:1 (1:1)

Branky: 10. Prošek - 34. Holoubek. Rozhodčí: Zaoral – Dohnálek, Žurovec. ŽK:29. Prošek, 36. Batioja, 71. Řezáč - 68. Mejdr, 88. Horák. ČK:76. Ševínský. Diváci: 1990.

FK Viktoria Žižkov Kotek – Řezáč, Kozojed (46. Hönig), Richter, Klusák – Tregler (15. Petrák) – Prošek, Sixta (61. Jirásek), Rosa, Finěk – Batioja /K/ (85. Sodoma).

AC Sparta Praha B Surovčík – Vydra, Ševínský, Gomez – Mejdr, Horák, Holoubek (63. Kaštánek), Penxa – Ševčík (82. Hodouš), Schánělec /K/, Hranoš (63. Mokrovics).

FK Varnsdorf - MFK Vyškov 1:1 (0:0)

Branky: 66. Samko - 72. Kouřil. Rozhodčí: Kotala – Kříž, Bureš. ŽK:61. Samko, 76. Zálešák - 42. Bayo, 80. Ilko, 90+2. Němeček. Diváci: 525.

FK Varnsdorf Vaňák – Ambler (82. Švanda), Kouřil, Kubista, Zálešák – Osaghae, Kříž (70. Omon) – Gembický (70. Michal), Kosař (60. Samko), Rudnytskyy (C) (60. Dufek) – Firbacher.

MFK Vyškov Stejskal – Ilko, Lahodný (46. Falta), Ramathan, F. Štěpánek (C) – Eneme, Metsoko – Kanakimana, Souaré (18. Němeček), Bayo – Diallo (64. Vintr).

FC Vysočina Jihlava - 1. SK Prostějov 2:1 (0:1)

Branky: 53. Araujo-Wilson, 66. Lacko - 44. Malec. Rozhodčí: Vokoun – Pospíšil, Ježek. ŽK:71. Lacko - 55. Gábriš. Diváci: 508.

FC Vysočina Jihlava Mastný – T. Svoboda, Vedral (C), Tombul, Peřina (74. Chytrý) – Tureček, A. Pešek – T. Franěk (81. Ogiomade), Lacko (89. Piško), Fila (81. Křivánek) – Araujo-Wilson.

1. SK Prostějov Vejmola – P. Jaroň, K. Spáčil, Elbel (72. Cienciala), R. Látal – Gábriš, Schaffartzik (C), Habusta (67. Macháček), Slaměna (72. Koudelka), Šimek (84. Moučka) – Malec (67. Silný).