Ondřej Machuča z Jihlavy (vlevo) a Lukáš Magera z Brna (v červeném) svádějí...

Ondřej Machuča z Jihlavy (vlevo) a Lukáš Magera z Brna (v červeném) svádějí hlavičkový souboj. | foto: Patrik Uhlíř, MAFRA

Druhá fotbalová liga začala šlágrem, v němž Jihlava vyhrála v Brně

• 18
Hned první kolo nového ročníku druhé fotbalové ligy nabídlo souboj dvou týmů, které ještě před rokem hrály mezi elitou. Oslabená Jihlava v něm nečekaně vyhrála na půdě Brna 3:1. Z výher se radovaly další týmy s ambicemi na postup - Hradec Králové, České Budějovice i Pardubice.

O výhře Vysočiny v Brně rozhodl dvěma góly Jiří Klíma a jedním Jozef Urblík. Za Zbrojovku, která v minulém ročníku opustila nejvyšší soutěž právě s Jihlavou, ve druhém poločase pouze snížil Lukáš Magera.

Hradec Králové díky Martanově brance vyhrál 1:0 na stadionu Táborska, Jihočeši si doma poradili 3:1 s Třincem. Na úvodní gól Mršiče sice zareagoval hostující Dedič, ale v závěru rozhodli Táborský se Šplíchalem.

Sobotní zápasy: Nováček z Prostějova přišel o výhru v závěru

Pardubice, třetí tým minulého ročníku, porazily Vítkovice 3:1 i díky dvěma gólům útočníka Michala Petráně.

Pardubičtí otevřeli skóre už v desáté minutě, kdy Petráň hlavou zužitkoval Fouskův centr. Krátce po pauze zvýšil Čelůstka z přímého kopu a chvíli po něm se prosadil další hlavičkou Petráň.

Hosté zmírnili porážku čtvrt hodiny před koncem, kdy střídající Macej potrestal zaváhání brankáře Knoblocha. Více už však ostravský tým nezvládl a v Pardubicích prohrál podobně jako v minulé sezoně (1:4).

Nováček z Prostějova přišel ve třetí minutě nastavení o výhru nad Vlašimí a musel se spokojit s domácí remízou 2:2. Hosty poslal do vedení v 11. minutě Hadaščok, do přestávky odpověděl Kroupa proměněnou penaltou. Střídající Hapal v 68. minutě otočil skóre, ale gól syna trenéra Sparty nakonec vítězný nebyl. Těsně před koncem Vlašimi zajistil cenný bod Pavlík.

Páteční předehrávky: Ústí vyzrálo na Sokolov, Znojmo má bod

Sokolov se v 17. minutě ujal vedení, když dohrával standardní situaci a míč se dostal ke stoperu Stropkovi, jehož tečovaná střela skončila v brance. Jenže už dvě minuty poté vybojovalo Ústí míč, šlo do brejku a Jindráček se postaral o srovnání. Okamžitý obrat mohl zařídit Richter, jeho patička se ale do branky nevešla.¨

V 36. minutě už ale domácí přece vedli. Po kombinační akci ve skluzu střílel Strada, hosté sice míč z branky vykopli, ale podle sudích až za brankovou čárou a gól platil.

Sokolov se pak snažil s výsledkem ještě něco udělat, ale na vyrovnání už nedosáhl.

Ve Znojmě se gólově předvedla hvězdná letní posila Ordoš. Nejlepší střelec první ligy z roku 2010 si po čtvrthodině hry naskočil na centr a poslal domácí tým do vedení. Jenže o deset minut později znojemská obrana zaspala, hosté vytvořili závar ve vápně a Kouřil zařídil srovnání.

Další šance přišly až v úplném závěru. Nejprve minul branku znojemský Teplý, na druhé straně podržel domácí brankář Buček a v nastavení měl další možnost Teplý, ale ani tentokrát ve velké šanci branku netrefil.

FK Viktoria Žižkov - MFK Chrudim 1:1 (1:1)

Branky: 4. Rondić - 24. Vašulín. Rozhodčí: Berka – Kotalík, Kožár. ŽK:79. Sintean, 90+2. Rondić - 73. Mastík. Diváci: 1126.

FK Viktoria Žižkov K. Hrubeš – Pardubský, Žežulka, Švejdík, V. Mareš – Opluštil – Volek (53. Sintean), M. Čermák, Podrazký (81. Batioja), Urbanec (67. Trapanovski) – Rondić.

MFK Chrudim Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krčál, Mastík – Langr – Kesner, Sixta (81. Froněk), Dostálek (88. Hlavsa) – Vašulín (74. Šípek), Rybička.

FC Zbrojovka Brno - FC Vysočina Jihlava 1:3 (0:2)

Branky: 72. Magera - 20. Urblík, 45+4. Klíma, 59. Klíma. Rozhodčí: Pechanec – Vlasjuk, Boček.. ŽK:30. Sukup, 90+1. Kříž, 90+2. Jakub Šural - 35. Urblík, 90+2. Schumacher. Diváci: 3113.

FC Zbrojovka Brno Melichárek (C) – Sukup, Gáč, Pavlík, Eismann – Bariš – Štepanovský (80. Jakub Šural), Kříž, L. Krejčí (55. Zikl), Lutonský (65. Jambor) – Magera.

FC Vysočina Jihlava Vejmola – Vaculík (C), Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Machuča – Fulnek, Klobása, Urblík (77. Nerad), Zoubele (69. Javůrek) – Klíma (87. Vedral).

SK Dynamo Č. Budějovice - FK Fotbal Třinec 3:1 (0:0)

Branky: 54. Mršić, 86. Táborský, 90+2. Šplíchal - 67. Dedič. Rozhodčí: Houdek – Ratajová, Šimáček. ŽK:51. Reintam. Diváci: 1536.

SK Dynamo Č. Budějovice Křížek – Kladrubský (C), L. Havel, P. Novák, Helešic – Čavoš (73. Havelka), Gebert – Kovaľ (79. Šplíchal), Javorek, Mršić – Pouček (68. Táborský).

FK Fotbal Třinec Paleček – Ilko, M. Čelůstka (C), Reintam, Bedecs, Janoščín – Omasta (61. Janošík), R. Vaněk I. (78. Mravec), Samiec, Šumbera (79. Velner) – Dedič.

FC MAS Táborsko - FC Hradec Králové 0:1 (0:1)

Branky: 2. Martan. Rozhodčí: Marek – Kubec, Petřík. ŽK:47. Vlkanova, 61. Janoušek. Diváci: 1280.

FC MAS Táborsko Toma – Klusák (90. Zárybnický), Navrátil (C), Ngimbi, Šandera – M. Kučera (89. Pfeifer), P. Pilík, Kopřiva (75. Musiol), Vandas – Ndiaye, Valenta.

FC Hradec Králové Ottmar (C) – Finěk, Trávníček, Plašil, M. Černý – Vlkanova (79. Zorvan), Janoušek, Kropáček (63. Hynek), Martinec, Durdević (91. Miker) – Martan.

FK Ústí nad Labem - FK Baník Sokolov 2:1 (2:1)

Branky: 19. Jindráček, 36. Strada - 17. Stropek. Rozhodčí: Nenadál – Myška, Vlček. ŽK:81. Leibl, 90+4. P. Výborný. Diváci: 1212.

FK Ústí nad Labem Lindr – Bílek, Jindráček (84. Šup), Kingue, Krátký – Leibl (82. Dvořák), Miskovič, J. Peterka (C), Pimpara – D. Richter (76. P. Výborný), Strada.

FK Baník Sokolov Belaň – Beránek (75. A. Ševčík), Hlavatý (83. Voleský), Kosak, Machek (C) – Mejdr, Mišůn, Stropek, Štípek (61. Jakub Dvořák II.) – Vašíček, Vávra.

1. SC Znojmo FK - FK Varnsdorf 1:1 (1:1)

Branky: 16. Ordoš - 25. Kouřil. Rozhodčí: Machálek – Horák, Dresler. ŽK:37. Dramé, 61. Helísek, 70. Štrombach - 3. Bláha, 28. Kozma, 90. Novák. Diváci: 722.

1. SC Znojmo FK Buček – Cihlář (C), Malár, Helísek, Dramé – Šulc, Štrombach (76. Obiechina), Kučera, Ordoš, Lacko (90+1. Čereda) – Teplý.

FK Varnsdorf Porcal – Heppner (85. M. Kubista), M. Richter (57. Ondráček), Zbrožek, Kouřil – Bláha, Barac, Rudnytskyy (C) – Kozma, Dzaba, Kocourek (77. Novák).

FK Pardubice - MFK Vítkovice 3:1 (1:0)

Branky: 11. Petráň, 57. T. Čelůstka, 69. Petráň - 78. Macej. Rozhodčí: Ginzel – Antoníček, Vitner. ŽK:89. Hýbl, 90. Pašek. Diváci: 831.

FK Pardubice Knobloch – Prosek, Šejvl, Klíma, T. Čelůstka – Mužík, Kovář (67. Tischler), Jeřábek (C), A. Fousek (84. Sokol) – P. Černý, Petráň (81. Kašiar).

MFK Vítkovice Květon – Cverna, Mikula (C), Hýbl, Celba – Ožvolda, Pašek, Vasiljev, Motyčka (65. Macej) – Mišinský, Mrázek (80. Bzirský).

1. SK Prostějov - FC Sellier & Bellot Vlašim 2:2 (1:1)

Branky: 38. Kroupa, 68. Hapal - 11. Hadaščok, 90+3. Pavlík. Rozhodčí: Adámková – Melichar, Vít. ŽK:15. Schuster, 48. Sus - 46. Mareček.

1. SK Prostějov Bréda – Machynek, Janíček, Slaninka, Biolek (78. M. Kovařík) – Sus, Schuster – Žikol, Koudelka (88. Langer), Píchal (64. Hapal) – Kroupa (C).

FC Sellier & Bellot Vlašim P. Le Giang – Mizerák, Piško, Plechatý, Fotr (69. Selemani) – Mareček, Ivanko-Macej, Badocha (78. Dao), Hadaščok – Pavlík, Janda (C).