F:NL2023/2024
Amar Memič (vlevo) vstřelil proti Spartě vyrovnávací branku.

Amar Memič (vlevo) vstřelil proti Spartě vyrovnávací branku. | foto: Zonerama MFK Vyškov

Karviná remizovala se béčkem Sparty, na čele zůstává Příbram

• 7
Fotbalisté Karviné ve 22. kole druhé ligy remizovali v Praze se sparťanskou rezervou 2:2 a nevyužili šanci poskočit do čela neúplné tabulky. Slezané z druhého místa ztrácejí bod na jiný exligový tým Příbram, která v pátek kvůli nezpůsobilému terénu nehrála a má utkání k dobru. Nezvítězil ani další celek z horní poloviny soutěže Varnsdorf, který remizoval v Olomouci s béčkem Hanáků 1:1. Táborsko po obratu zdolalo Prostějov 2:1.

Sparta nastoupila posílena o mladíky z A-týmu Daňka s Karabcem a vedla od 13. minuty, kdy si dal vlastní gól Krčík. Hned za dvě minuty ale srovnal Rezek. Po změně stran po se Karabcově přihrávce prosadil střídající Cissé, ale Karvinští i podruhé odpověděli. V šesté minutě nastavení překonal brankáře Vorla po úniku jiný střídající hráč Memič.

Hosté pak mohli na Žižkově v posledních sekundách dokonat obrat, ale Pražany zachránil gólman. Karviná udržela jarní neporazitelnost, po třech vítězstvích za sebou však ztratila body. Mladí sparťané neprohráli třetí z posledních čtyř kol a ve vyrovnané tabulce jsou jedenáctí.

Varnsdorf musel na Hané dotahovat poté, co v 11. minutě proměnil penaltu domácí Galus. V 80. minutě hosté srovnali, po závaru po rohovém kopu zamířil přesně Tanko. Varnsdorf ztrácí z pátého místa v tabulce tři body na třetí příčku, která znamená účast v baráži o nejvyšší soutěž. Olomoucké „béčko“ po druhé remíze za sebou a čtyřech kolech bez vítězství figuruje na 11. pozici.

O skóre před Hanáky se posunulo Táborsko, které zvítězilo po šesti kolech. Prostějov sice na hřišti Jihočechů vedl od 69. minuty, ale Sylla a Dordič v rozmezí 75. až 83. minuty zápas otočili. Prostějov nevyhrál sedmé kolo v řadě a pouze bod ho dělí od předposledního Třince

SK Sigma Olomouc B - FK Varnsdorf 1:1 (1:0)

Branky: 11. Galus - 80. Tanko. Rozhodčí: Raplík – Dohnálek, Bureš.. ŽK:36. Galus, 90+1. Mikulenka - 11. Kouřil. Diváci: 227..

SK Sigma Olomouc B Stoppen – Hadaš, Poulolo, Bednár, Galus (C) – Kramář (61. Fiala), Langer (61. Fabiánek) – Slaměna – Israel, Uriča (71. Grečmal), Šíp (71. Mikulenka).

FK Varnsdorf Vaňák – Richter, Kouřil, Kurka (71. Švanda), Zbrožek (84. Penc) – Bláha (C), Samko (84. Kubista) – Schön, Osmančík (63. Rudnytskyy), Ondráček (63. Dufek) – Tanko.

AC Sparta Praha B - MFK Karviná 2:2 (1:1)

Branky: 13. D. Krčík, 58. Cissé - 15. Rezek, 90+4. Memić. Rozhodčí: Volek – Žurovec, Pospíšil. ŽK:24. Okeke, 45+1. Kaštánek, 55. Cissé, 57. Kamenović - 74. Žák, 82. Budínský, 90+3. Bederka. Diváci: 414.

AC Sparta Praha B Vorel – Váňa, Vydra, Kukučka, Kamenović – Okeke, Kaštánek /K/ (46. Cissé) – Daněk, Goljan (85. Večerka), Karabec (79. Horák) – Schánělec.

MFK Karviná Neuman – Soukeník, Krčík, Bederka, Žídek /K/ – Boháč (67. Bartl), Budínský – Mikuš (67. Žák), Málek (79. Papadopulos), Rezek (67. Memić) – Boateng (74. Akinyemi).

FC SILON Táborsko - 1. SK Prostějov 2:1 (0:0)

Branky: 75. Sylla, 83. Dordić - 69. Koudelka. Rozhodčí: Ulrich – Černoevič, Cichra. ŽK:18. Stříž, 27. Moučka, 45+1. Koudelka, 87. Chvěja, 90+5. Gábriš. Diváci: 711.

FC SILON Táborsko Pastornický – Plachý, Novák, Navrátil (C), Tusjak – Kopřiva (90+3. Sojka), Dordić (85. Alexandr), Kateřiňák, Varačka – Kronus (68. Sylla), Šašinka.

1. SK Prostějov Vejmola – Stříž (81. Rolinek), Gábriš, Bolf, Schaffartzik (77. Gouamene) – Bartolomeu, Koudelka, M. Mach, Moučka (77. Kulig) – Vlachovský (55. Chvěja), Malec.