Plzeňský Tomáš Rada (vlevo) a žilinský Róbert Jež v utkání posledního tořníku Tipsport ligy.
| foto: Jaromír Pech,
MF DNES
Ve třech ryze českých skupinách bude bojovat o vítězství a postup doc semifinále vždy pětice týmů, ze dvou čtyřčlenných slovenských vzejde čtvrtý účastník závěrečných bojů. Turnaje se zúčastní devět českých a tři slovenské prvoligové kluby.
Pořadatelé si přáli, aby účastníci tří 'českých' skupin měli zajištěna čtyři utkání, a tak se zrodily pětičlenné skupiny, které se budou hrát v Brně, Děčíně a pražském Edenu. "Na Slovensku jsme zůstali nadále v Žilině a našli další vhodné místo v Myjavě, kde je od začátku letošního roku k
dispozici první vyhřívaný umělý trávník na česko-slovenské půdě," vysvětlil volbu pátého dějiště ředitel turnaje Jiří Křenek.
Hrát se ale bude i na šestém místě, byť jeden zápas. "Úvodní duel myjavské skupiny mezi Trnavou a Zlínem se bude kvůli společenskému významu hrát v Luhačovicích," doplnil informaci šéf organizačního štábu soutěže, která odstartuje prvními duely 8. ledna a vyvrcholí v neděli 30. ledna.
Mezi nejlepší týmy se bude znovu rozdělovat 600 tisíc korun, vítěz si odveze polovinu této sumy. Pořadatelé chystají také šest televizních přenosů. "Po jednom z každé skupiny na českém území, obě semifinále a finálový duel," dodal Křenek.
Program Tipsport ligy 2011
Sobota 8. ledna
10:00 Olomouc - Brno (Brno)
11:00 Třinec - Liptovský Mikuláš (Žilina)
12:00 Dubnica - Olomouc (Brno)
13:00 Zlín - Trnava (Luhačovice)
13:30 Příbram - Jablonec (Praha-Eden)
13:30 Trenčín - MŠK Žilina (Žilina)
14:00 Dubnica - Brno (Brno)
16:00 Znojmo - Jihlava (Brno)
Neděle 9. ledna:
11:00 Viktoria Žižkov - Příbram (Praha-Eden)
13:00 Zlaté Moravce - Myjava (Myjava)
13:30 FK Teplice - Varnsdorf (Děčín)
Úterý 11. ledna:
15:30 Liberec - Ústí nad Labem (Děčín)
Sobota 15. ledna:
11:00 Bohemians 1905 - Viktoria Žižkov (Praha-Eden)
11:00 SK Kladno - Liberec (Děčín)
11:00 Myjava - Trnava (Myjava)
11:00 MŠK Žilina - Třinec (Žilina)
12:00 Jihlava - Dubnica (Brno)
13:30 Č. Budějovice - Jablonec (Praha-Eden)
13:30 Zlaté Moravce - Zlín (Myjava)
13:30 Trenčín - Liptovský Mikuláš (Žilina)
14:00 Znojmo - Dubnica (Brno)
14:30 Ústí nad Labem - Teplice (Děčín)
Neděle 16. ledna:
11:00 Bohemians 1905 - Č. Budějovice (Praha-Eden)
11:00 SK Kladno - Varnsdorf (Děčín)
Středa 19. ledna:
11:00 Varnsdorf - Ústí nad Labem (Děčín)
13:30 Liptovský Mikuláš - MŠK Žilina (Žilina)
14:00 Jihlava - Olomouc (Brno)
14:30 Jablonec - Viktoria Žižkov (Praha-Eden)
16:30 FK Teplice - SK Kladno (Děčín)
Sobota 22. ledna:
10:00 Brno - Znojmo (Brno)
11:00 Myjava - Zlín (Myjava)
11:00 Žižkov - Č. Budějovice (Praha-Eden)
12:00 Brno - Jihlava (Brno)
13:30 Jablonec - Bohemians 1905 (Praha-Eden)
13:30 Trnava - Zlaté Moravce (Myjava)
13:30 Třinec - Trenčín (Žilina)
14:00 Olomouc - Znojmo (Brno)
neurčeno Liberec - FK Teplice (Děčín)
neurčeno Ústí nad Labem - SK Kladno (Děčín)
Neděle 23. ledna:
13:30 Příbram - Bohemians 1905 (Praha-Eden)
Úterý 25. ledna:
16:30 Varnsdorf - Liberec (Děčín)
Středa 26. ledna:
14:00 Č. Budějovice - Příbram (Děčín)
14:00 vítěz žilinské skupiny - vítěz myjavské skupiny.
Sobota 29. ledna:
Semifinále (Praha-Eden).
Neděle 30. ledna:
Zápas o 3. místo a finále (Praha-Eden).
|