Diváci tleskali, těšilo trenéra po skvělém finiši

• 1
Hradec Králové - Prohrávali za 35 minut zápasu 0:3 a soupeř měl i další šance. Přesto po utkání s Opavou hradečtí fanoušci vstali a svým hráčům za výkon zatleskali. Hradec totiž dokázal zdánlivě ztracený zápas vyrovnat a v závěru měl dvě jasné šance, které mu mohly přinést vítězství.

"To je na tom asi to nejpříjemnější," uvedl trenér Hradce Luděk Klusáček po utkání, jehož vývoj skóre diváci na fotbale nevidí tak často.

Proti jednomu z nejlepších mužstev jara začal Hradec špatně. Brzy dostal gól, pak soupeř přidal další a ve 35. minutě Opava už vedla 3:0.

Klusáček přiznal, že mu na lavičce nebylo lehko: "Přál jsem si, aby už byl poločas, protože během hry se na takovou situaci těžko reaguje," přiznává kouč.

Přesto se k jednomu kroku odhodlal. Pět minut před přestávkou, ve chvílích, kdy hosté mohli už vést vyšším rozdílem, na hřiště poslal útočníka Semeráka. Vyplatilo se mu to, nový hráč se v poslední minutě 1. poločasu podílel na první brance Hradce.
'
"Bezprostředně po jeho příchodu se na naší hře k lepšímu moc nezměnilo, ale Semerák přispěl ke snížení a po přestávce výrazně k obratu v utkání," uvedl Klusáček.

Druhý poločas pak Hradci přinesl vyrovnání, navíc jeho hráči nebyli daleko od vítězství. "Za hru po přestávce si náš tým zasloužil pochvalu," konstatoval trenér, který si podobný zápas před lety sám zahrál.

Tehdy byl ale v roli hráče týmu, který tříbrankový náskok neudržel: "S rezervou Slavie jsme vedli v Příbrami 3:0, ale ještě jsme 4:3 prohráli."

Střelec přiznal, že šel na hřiště s rozpaky
Pět minut před koncem 1. poločasu utkání s Opavou na něj trenér ukázal, že půjde hrát. Za normálních okolností by měl útočník Josef Semerák radost, že se na hřiště jako náhradník dostane tak brzy. Jenomže Hradec v té chvíli prohrával už 0:3.

"Radost jsem sice měl, ale při tom skóre to nebylo nic příjemného," uvedl fotbalista, který poté do výsledku výrazně zasáhl. Ještě před přestávkou se podílel na prvním gólu Hradce a po ní čtvrt hodiny před koncem utkání krásným gólem vyrovnal.

Co jste si říkal, když jste šel na hřiště?
Že se musíme pokusit s tím něco udělat. Kluci byli zaskočeni tím, co Opava předváděla, vždyť vedle tří gólů náš brankář další tři gólovky soupeře chytil. Potřebovali jsme vývoj zvrátit.

S tím vás vyslal trenér na hřiště?
Říkal mi, abych se pokusil naši hru rozhýbat.

První minuty se vám to nedařilo, ale těsně před přestávkou jste se podílel na gólu, kterým jste snížili na 1:3. Jak moc vám pomohl?
Strašně moc. I opavští hráči po zápase tvrdili, že kdyby ten gól nedostali, už bychom skóre nedohonili. Myslím si to také, nám gól výrazně pomohl, jim uškodil.

Vyhráno jste ale ještě neměli. Co vám trenér o přestávce vytýkal?
Říkal, abychom nebyli skleslí, víc si v utkání věřili a byli důraznější. Ale hlavně zdůrazňoval klid při rozehrávce. V prvním poločase jsme v ní totiž ztratili hodně míčů, vůbec nám nešla.

Gól, který vašemu týmu zajistil alespoň remízu, jste nakonec vstřelil vy a navíc byl velmi pohledný.
Patří k těm hezčím a důležitějším, které jsem kdy dal. Vyplynulo to z toho, že když jsem dostal míč za obranu, tak jsem měl strach, abych ho při zpracování neztratil a raději jsem ho napálil z první.

Zažil jste už někdy zápas, který jste takhle otočili?
Ještě ne. Ukazuje na naši sílu, je vidět, že v týmu je. Věřím, že ji zúročíme v příští sezoně, Hradec by si zasloužil 1. ligu.