ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Dva přímáky, obrat... Nakonec mají fotbalisté Chrudimi bod

• 0
Říká se, že neprohrát venku je vždycky dobré. Ale to po divokém průběhu nedělního utkání nemuselo nutně platit u fotbalistů Chrudimi, kteří ve finále „jen“ remizovali se čtvrtým Varnsdorfem 2:2. Ještě v 66. minutě přitom po dílčím obratu o gól vedli.

„Nejsme šťastní, ale ani zklamaní. Druhá liga je natolik těžká soutěž, že my bod ze hřiště čtvrtého týmu tabulky prostě musíme brát. Zápas se hrál v tolika vlnách, že mohl dopadnout jakkoliv,“ hodnotil ho kouč Chrudimi Pavel Jirousek.

Aktivněji začal domácí Varnsdorf. Velkou šanci neproměnil Dordič, ale ve 12. minutě už se mohl radovat Richter díky úspěšné hlavičce po rohovém kopu (1:0).

Do přestávky se už jen dvakrát „žlutilo“, to hlavní přišlo po ní. V rozmezí 47. a 53. minuty si chrudimský kapitán Ondřej Kesner dvakrát postavil balon na přímý kop a vždy jej identicky o břevno posadil za záda domácího gólmana.

To se Varnsdorfu nelíbilo a přitlačil. V 59. minutě ještě trefil tyč, ale v 66. minutě srovnal na 2:2 Ondráček. S konečným skóre už pak nepohnuly ani veliké šance Vašulína a Dostálka v závěru.

„Po raketovém nástupu do druhého poločasu jsme vedli, ale pak jsme zase podvědomě začali bránit. Vyrovnávací gól padl po situaci, na kterou jsem tým týden chystal,“ mrzelo Jirouska.

Jeho mužstvo bodovalo počtvrté v řadě a průběžně je třinácté.