ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Karel Dvořák

Remíza z Hané je pro nás spíš ztráta, uvedl kouč Chrudimi

• 1
Do zápasů letos naskakuje výhradně jako střídající hráč, ale teď v Prostějově krajní obránce fotbalové Chrudimi Lukáš Mastík ukázal svoji cenu. Poté co jeho spoluhráč David Sixta v 89. minutě napálil pokutový kop do břevna, Mastík v 5. minutě nastavení už další penaltou nepohrdl, a svému týmu tak zařídil bod za remízu 1:1.

Trenér chrudimského MFK Jaroslav Veselý byl z „plichty“ ovšem i tak trochu rozpačitý. „Před zápasem bychom ji určitě brali, ale vzhledem k průběhu si nejsem tak jistý - i přesto, že jsme vyrovnávali v poslední minutě. Při vší úctě a respektu k soupeři si myslím, že jsme dva body spíše ztratili,“ přemítal na klubovém webu.

Domácí Prostějov brzy vedl, když v 15. minutě trefil balon z vápna do šibenice chrudimské branky Biolek. Veselého soubor však postupně přidával „pod kotlem“ a vedle několika šancí si vykoledoval i výše zmíněné dvě penalty. První za faul, druhou za ruku bývalého reprezentanta Jana Poláka ve vápně, která po druhé žluté kartě v utkání znamenala rovněž vyloučení prostějovského štítového záložníka.

„Po celý zápas jsme byli herně lepší, měli jsme gólové příležitosti, dali neuznaný gól, tyč... Je to škoda, že nás produktivita takto trápí,“ poznamenal Veselý. „Mužstvo do poslední minuty bojovalo, a i když jsme nedali penaltu, tlak ještě vystupňovalo a zaslouženě vyrovnalo,“ doplnil.

V tabulce Fortuna národní ligy aktuálně desátá Chrudim půjde znovu do akce už zítra, kdy ji od 16 hodin čeká duel třetího kola MOL Cupu na trávníku prvoligové Mladé Boleslavi. Tu Východočeši dokázali loni doma výsledkem 2:0 senzačně z poháru vyřadit.