Pardubický fotbalista Michal Petráň (vlevo) v utkání s Mostem. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Chceme gól, řvali pardubičtí fans. V závěru byli rádi za remízu 0:0

• 4
Třetí „plichta“ z pěti zápasů před vlastními fanoušky trenéru pardubických fotbalistů Martinu Haškovi radost neudělala. „V domácím prostředí je od nás bod málo, jsem zklamaný,“ řekl kouč po výsledku 0:0 s Mostem.

Hlavně první půle utkání mohla diváky bavit jenom sotva. Most pozorně bránil a Pardubice se téměř nebyly schopné dostávat ke střelbě, natož pak k ohrožení branky. Výjimkami byly přímé volné kopy ze strany - s nimiž však východočeský tým nakládal prachbídně - a hlavička osamoceného forvarda Petráně z 19. minuty, kterou nehlídaný fotbalista v ideální pozici poslal místo do sítě vysoko nad.

Fotbal v podání domácích jinak doslova překypoval nepřesnostmi. „V prvním poločase jsme sice drželi míč, ale bylo to velice sterilní,“ přiznal trenér Hašek. „Když chcete proniknout do srovnaného obranného bloku, musíte mít hráče schopné udržet balon, pokrýt ho, obtočit se okolo soupeře, přejít je jeden na jednoho. Připomeňte mi, kdo z hráčů na hřišti tohle dokázal,“ ptal se řečnicky na tiskovce.

Dění úvodní půle tak „oživily“ jenom dýmovnice, nejprve v sektoru příznivců hostí, pak v domácím. To nebylo všechno - po pauze pořadatelé nepochopitelně umožnili pardubickým fans, aby šli navštívit mostecké, ale setkání se naštěstí obešlo bez vážnějšího incidentu.

Na trávníku Pardubice přidaly, jenže (platná) trefa jim souzena nebyla. Petráň mířil hlavou znovu vedle, posléze Kudrna protáhl mosteckého gólmana Divkoviče z dálky, a když po další ráně Fouska Petráň dorazil zblízka, branka nebyla uznána pro jeho ofsajd.

Deset minut před koncem normální hrací doby došla trpělivost pardubickým vlajkonošům, kteří spustili pokřik: „Chceme gól!“ Málem ho však přivolali na druhé straně. Nejprve hosté reklamovali pardubickou hru rukou ve vápně, ale rozhodčí Pechanec penaltu nepískl. Pak mostecký Mlika „vyplul“ ve středu obrany a nebezpečně pálil; brankář Frydrych naštěstí pro domácí odrazil balon k obránci Kakrdovi, který jej odkopl pryč.

Vzápětí Kakrda předvedl brutální zkrat, když nahrál přímo protihráči Olejníkovi, ten ale mířil přes vyběhnuvšího Frydrycha nad břevno. Dobře postavený Frydrych pak ještě zkrotil pumelici hostujícího Petráčka... „Ve druhém poločase jsme si vypracovali několik příležitostí, ale gól nepřišel. Závěr zápasu jsme zvládli velice špatně a není to poprvé,“ štvalo kouče Haška.