ČFL a MSFL znají své podzimní vítěze

• 2
Praha - Česká a Moravskoslezská fotbalová liga znají po svém odehraném 16. kole vítěze podzimní části. Vítězstvím nad Spartou Krč 3:2 si místo v čele ČFL upevnili fotbalisté Bohemians Praha, béčku fotbalového Slovácka stačilo k udržení se na prvním místě MSFL prohra 1:2 v Karviné.

Česká fotbalová liga

Svěřenci trenéra Luboše Urbana mají v čele před dvojicí Krč - Cheb náskok pěti bodů, ten však mohou ještě snížit Varnsdorf a Karlovy Vary-Dvory, pokud uspějí v nedělních zápasech.

V Horních Počernicích rozhodl souboj o podzimní primát levý záložník Bohemians Praha David Zoubek, který byl u všech tří gólů domácích. Z jeho rohového kopu otevřel skóre Ibe, po změně stran byl pak Zoubek faulován, rozehrál trestný kop a Macháček přidal druhou branku. Po dalším faulu na Zoubka sám postižený z penalty zvýšil na 3:0 a s deseti trefami se probojoval do čela tabulky střelců ČFL. Krč v závěru pražského derby odpověděla góly Krejcara a Houšteckého.

Chebský Union vyšel venku potřetí za sebou naprázdno, v Českých Budějovicích podlehl 0:2 béčku Dynama. Jeho nejlepší střelec Lubomír Myšák se opět postaral o podobu skóre a po dvou dnešních přírůstcích má celkem sedm branek. Ještě o jednu víc má na svém podzimním kontě kapitán Sparty B Michal Zelenka, ten ale dnes v Mladé Boleslavi neproměnil sedm minut před koncem penaltu a domácí rezerva uhájila remízu 0:0.

Po pěti zápasech, v nichž získal jen bod, se probral Jablonec B, jenž v Břízkách porazil Náchod-Deštné 4:1 a opustil sestupové pozice.

Výsledky - 16. kolo:
Bohemians Praha - Krč 3:2 (1:0), České Budějovice B - Cheb 2:0 (1:0), Jablonec B - Náchod-Deštné 4:1 (2:0), Kolín - Teplice B 1:0 (0:0), Mladá Boleslav B - Sparta B 0:0, Ovčáry - Hradec Králové B 1:1 (1:0), Příbram B - Plzeň B 2:1 (1:0).

Moravskoslezská fotbalová liga

Karvinští nastoupili proti lídrovi tabulky i s nejlepším střelcem soutěže Martinem Opicem, toho ale dnes zastoupil dvěma góly David Sourada. Skóre otevřel již po třech minutách hry, avšak po obrátce hostující Ondřej Honka srovnal skóre z penalty. Minutu před koncem pak Sourada opět nachytal v nedbalkách slováckého brankáře Fryštáka.

Fulnek se prosadil zásluhou střeleckého apetitu Tomáše Gašparíka a Ondřeje Malohlavy, kteří dali po dvou gólech. Za hosty snížil Alexander Homér z penalty.

Výhodu střely z bílého bodu měl také záložník Spruch z Dolního Benešova, jenomže neproměnil, a tak hosté z Hranic vedli v poločase gólem Richtra překvapivě 1:0. Jenomže po změně stran nastoupil za domácí Jakub Šrom a odpor posledního týmu tabulky sám zlomil třemi góly. Jednou se trefil i jeho spoluhráč Broulík a Dolní Benešov nakonec zvítězil 4:1.

Brněnské béčko stvrdilo svoji citelnou ztrátu formy debaklem 0:5 ve Frýdku-Místku, v jehož dresu se dvakrát trefili Myšinský s Literákem a jednou Ďurfina. Exdruholigová brněnská záloha z prvních sedmi kol vytěžila 19 bodů a jasně vedla tabulku, v druhé polovině podzimnní části ale získala v osmi zápasech už jen šest bodů a v zimní pauze může přemýšlet i o svém pasivním skóre.

Dolní Benešov - Hranice 4:1 (0:1), Frýdek-Místek - Brno B 5:0 (3:0), Fulnek - Brumov 4:1 (2:0), Karviná - Slovácko B 2:1 (1:0).