Tomáš Cabadaj z Viktorie Žižkov a Patrik Hellebrand (vpravo) ze Slovácka.

Tomáš Cabadaj z Viktorie Žižkov a Patrik Hellebrand (vpravo) ze Slovácka. | foto: ČTK

Slovácko je ve čtvrtfinále. V prodloužení udolalo oslabený Žižkov

• 0
Posledním čtvrtfinalistou domácího poháru jsou fotbalisté Slovácka. V prodloužení porazili druholigovou Viktorii Žižkov 3:1. Hosté s pátým týmem prvoligové tabulky odehráli vyrovnaný zápas, ačkoliv jim od 56. minuty chyběl vyloučený Igor Súkenník.

Celek z Uherského Hradiště v lize zažívá povedený podzim a po polovině základní části nečekaně figuruje na pátém místě tabulky, v pohárovém duelu s účastníkem nižší soutěže se ale dlouho trápil. Domácí se prosadili až v 71. minutě, kdy v přesilovce skóroval po dvou minutách na trávníku střídající Pavel Dvořák, který po doléčení zranění nastoupil za A-tým poprvé v sezoně.

Žižkov dokázal i v oslabení srovnat zásluhou Marka Opluštila a zápas dotáhl až do prodloužení. V něm už domácímu tlaku neodolal a dvakrát inkasoval. Trefili se Ondřej Šašinka a Tomáš Vasiljev.

Minulý týden se do čtvrtfinále probojovala většina favoritů – až na pražskou Slavii. Obhájce titulu totiž po prodloužení podlehl Baníku Ostrava 0:2.

Prodlužovalo se i v Opavě, kde stejným skóre zvítězil Jablonec, a v Chlumci nad Cidlinou: třetiligová senzace překvapivě vzdorovala Plzni, která nakonec splnila povinnost a postoupila díky Krmenčíkově hattricku (4:3).

Mezi nejlepší osmičkou je rovněž Sparta, Mladá Boleslav, Olomouc a Liberec.

Los jarního čtvrtfinále se uskuteční ve čtvrtek v Praze.

MOL Cup, osmifinále

1. FC Slovácko - FK Viktoria Žižkov 3:1P (0:0)

Branky: 71. Dvořák, 96. Šašinka, 113. Vasiljev - 75. Opluštil. Rozhodčí: Julínek – Caletka, Podaný. ŽK:32. Kalabiška, 90. Kadlec - 27. Súkenník, 39. Březina, 59. Martan, 87. Soukup. ČK:56. Súkenník. Diváci: 1732.

1. FC Slovácko Trmal – Juroška, Kadlec, Hofmann Šimko (46. Divíšek) – Navrátil (108. Vasiljev), Sadílek, Hellebrand (69. Dvořák), Havlík – Kalabiška – Šašinka (100. Daníček)

FK Viktoria Žižkov Soukup – Řezáč, Opluštil, Březina (74. Petrlák), Tusjak – Súkenník, Cabadaj (59. Batioja) – Diviš, Halgoš (100. Gil), Urbanec – Čapek (32. Martan)