Budějovický Jan Hála (ve výskoku) v souboji se sparťanem Zinedinem...

Budějovický Jan Hála (ve výskoku) v souboji se sparťanem Zinedinem Mustedanagičem. | foto: Marek Podhora, MAFRA

Sparta s mladíky v sestavě postupuje, v poháru jde dál i Liberec

• 83
I bez mnoha zraněných či reprezentantů postoupili sparťanští fotbalisté do 4. kola Mol Cupu. V domácím poháru vyhráli na hřišti druholigových Českých Budějovic 2:1. Dál jde také Liberec, který zvítězil v Písku vysoko 5:1.

Sparta nastoupila bez mnoha zraněných hráčů. Chyběli brankář Bičík, obránce Costa či záložníci Frýdek, Vácha, Šural nebo Rosický. K dispozici nebyli ani reprezentanti jako brankář Koubek, záložník Dočkal nebo útočník Václav Kadlec.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Pražský tým proto nastoupil s hráči širšího kádru nebo talentovanými mladíky. Do základní sestavy se dostali Milan Kadlec, Filip Havelka a Filip Císařovský a v průběhu zápasů nastoupili Václav Dudl, Zinedin Mustedanagič a Daniel Köstl.

I v kombinované sestavě Sparta zápas zvládla. Byť na gól čekala až do druhého poločasu a Budějovice v závěru ještě zápas zdramatizovaly.

Pražský tým se dostal do vedení v 51. minutě, kdy se po závaru v pokutovém území skluzem prosadil Pulkrab. Pět minut nato využil centr Michala Kadlece střílející Juliš.

Deset minut před koncem sice snížil Táborský, ale Sparta už si vedení vzít nenechala.

Liberec rozhodl už v prvním poločase

Také Liberec nastoupil bez řady opor, ze stálejších členů základní sestavy hráli jen čtyři až pět hráčů a jeden z nich Vůch musel v 26. minutě zřejmě kvůli zranění střídat. To už Slovan vedl 2:1 a první půli ovládl jasně 4:1.

Všichni čtyři střelci Liberce si připsali premiérový soutěžní gól v jeho dresu; trefili se postupně oba útočníci Srb Markovič a Brazilec Da Silva, Karafiát a Navrátil. Za patnáctý tým třetí ligy snížil na průběžných 1:2 Milec. Po změně stran ještě přidal svou druhou branku v utkání Markovič.

Osmifinále se bude losovat. Jeho účastníky jsou: Karviná, Opava, Táborsko, Brno, Jihlava, Sparta Praha, Hradec Králové, Bohemians 1905, Dukla Praha, Zlín, Slavia Praha, Liberec, Králův Dvůr, Mladá Boleslav, Plzeň a Litoměřicko.

Dynamo České Budějovice - Sparta 1:2 (0:0)
Branky: 83. Táborský - 52. Pulkrab, 56. Juliš.
Č. Budějovice: Křížek - Řezáč, Bederka, Novák (45. O. Šourek), Funda - Wermke, Hála, Benát (76. J. Kladrubský), Čermák, Táborský - Kadula (79. R. Tomek). Trenér Horejš.
Sparta: Miller - Milan Kadlec, Holek, Mazuch, Michal Kadlec - Juliš, Mareček, Havelka, Císařovský (46. Dudl) - Pulkrab (69. Mustedanagič), Lafata (90. Köstl). Trenér Holoubek.

Písek - Slovan Liberec 1:5 (1:4)
Branky: 20. Milec - 10. a 55. Markovič, 17. Da Silva, 37. Karafiát, 45.+1 Navrátil.
Písek: Rondzik – Šlehofer, Salašovič, Řehák, Hlinka, Řezáč, Zeman, Hrachovec, Edge, Voráček, Milec.
Liberec: Hladký - Nitrianský, Karafiát, Kubyškin, Bartošák - Navrátil, Súkenník (71. Lesniak), Ševčík (71. Bláha), Vůch (26. Hadaščok) - Markovič, Da Silva. Trenér Trpišovský.