Momentka ze zápasu Brno - Slovácko v rámci Tipsport ligy.

Momentka ze zápasu Brno - Slovácko v rámci Tipsport ligy. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Brnu se daří, trenér ale zůstává opatrný. Všechno ukáže až liga, říká

  • 0
Čím silnejší soupeř, tím lepší prověrka? Ne automaticky. Trenér fotbalového Brna Petr Čuhel po povzbudivých výkonech proti českým i slovenským prvoligovým týmům napjatě očekává, jak jeho výběr obstojí v poslední přípravě proti druholigové Opavě.

Hrát se bude v neděli od 14.30 na brněnském stadionu v Srbské ulici.

"Ligová mužstva s námi chtějí hrát fotbal, což nám vyhovuje. Tým ale měl problémy v osobních soubojích a důrazu, tedy v tom, jak se hraje druhá liga. Uvidíme, jak dopadne porovnání se soupeřem z naší soutěže," sděluje Petr Čuhel.

Jeho tým si minulý týden poradil se dvěma slovenskými ligisty, předtím neprohrál ani s ostravským Baníkem. "Určitě bych ale ty výsledky nepřeceňoval," upozorňuje Čuhel. "Všechno nám ukáže až soutěž, příprava je něco úplně jiného."

Přesto zatím může být kouč spokojený. "Se sestavou máme příjemné starosti, protože poslední zápasy jsme zvládli celkem slušně. I teď dostanou někteří hráči, kteří si říkají o místo, na část zápasu šanci."

Radost Čuhelovi udělal návrat záložníka Václava Kolouška v minulém utkání, v tomto týdnu se naopak lehce zranil útočník Petr Švancara a teprve včera začal trénovat stoper Josip Šoljič. "Větší část základní sestavy mám v hlavě, ale pořád jsme limitováni zdravotními problémy," podotýká trenér.

Do startovní jedenáctky se tlačí všechny tři zimní posily. "Jsem rád, že přišel Pavel Mezlík, protože je to zkušený hráč. Slušně se ukazuje Šoljič a Petr Šíma po svém zranění taky podává docela vyrovnané výkony," popisuje Čuhel. "O šanci se perou i mladí hráči, přístup všech k přípravě je na slušné úrovni. To jsou dobré náznaky, ale nechtěl bych je přecenit."

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).