Petr Kouba

narozen:28. 1. 1969
občanství:ČR
herní post:brankář
odehráno v reprezentaci:39
odehráno v lize:239
vstřeleno v lize:1

Charakteristika

V první lize debutoval v dresu Bohemians v soutěžním ročníku 1988-89, v létě 1990 přestoupil do Sparty, odkud v létě 1996 odešel do španělské La Coruni. Tam se na post brankářské jedničky neprosadil, během hostování v Kaiserslauternu laboroval se zraněným kolenem, na podzim 1998 hostoval na Žižkově. V červnu 2001 mu skončila v La Coruni smlouva a vicemistra Evropy z roku 1996 získal Jablonec. V červnu 2002 přestupuje do Sparty, vrací se do tohoto týmu po šesti letech, ale je jen náhradníkem, v létě 2004 přeřazen do béčka a v zimě kariéru ukončil a stal se v klubu šéftrenérem gólmanů. Komplexně vybavený gólman, mrštný, bleskový reflex, ovládá pokutové území, občas však pustí laciný gól z dálky.

Přestupy
klubpříchododchod
FK Jablonec23. 7. 200110. 7. 2002
AC Sparta Praha10. 7. 200231. 8. 2004
AC Sparta Praha B31. 8. 20041. 1. 2005
Kariéra
SezónaOD-DOMužstvoMHZSLGPVŽČ
2001/2002 23.7.2001 - 10.7.2002FK Jablonec171019190500010
2002/2003 10.7.2002 - 31.8.2004AC Sparta Praha00001600000
2003/20042223302100001
  • Legenda ke sloupcům: M - počet odehraných minut, H - počet odehraných zápasů, Z - hráč byl v základní sestavě, S - hráč střídal v průběhu hry, L - hráč pouze seděl na lavičce náhradníků, G - počet gólů, P - počet proměněnných penalt z celkového počtu gólů (sloupec "G"), V - vlastní góly, Ž - žluté karty, Č - červené karty
  • Poznámka: V tabulce jsou započteny zápasy, ve kterých byl hráč přítomen alespoň na lavičce náhradníků. Tučně je označena aktuální sezona.

Najdete na iDNES.cz