Jan Flachbart

narozen:3. 3. 1978
občanství:ČR
současné mužstvo:ukončil kariéru
přišel:z klubu Benátky n/J
v mužstvu:od 1. 7. 2015
herní post:obránce
odehráno v lize:139
vstřeleno v lize:2

Charakteristika

Rychlonohý křídelní fotbalista Jan Flachbart začínal v Kolíně a v mládežnických kategoriích hrál i v Mladé Boleslavi, v Bohemians, ve Slavii a v Semicích. V roce 1996 přišel znovu do Bohemians, odkud jej roku 1999 přetáhla Sparta. Sezonu 2000-2001 strávil na hostování v Jablonci. Během podzimu 2001 se na Letné prosadil do základní sestavy, ale po příchodu trenéra Jarabinského v létě 2002 se posadil opět na lavičku. Nevyšel mu totiž zápas v předkole Ligy mistrů v Genku, po kterém ho kouč tvrdě kritizoval. Ani po nástupu trenéra Kotrby se stabilním členem sparťanské sestavy nestal, a tak v lednu 2014 odešel na hostování do Jablonce, které se v létě změnilo v přestup. Jenže vzápětí kývl na nabídku Petrohradu, kde působil pod trenérem Petrželou. V létě 2006 se vydal za trenéram Petrželou do Olomouce, v lednu 2007 přestoupil do Jablonce, kde však měl problémy a byl přeřazen do rezervy. Nakonec odešel dohrát kariéru do nižších soutěží.
Z původně ofenzivního záložníka se stal krajní obránce; rychlý, technicky vybavený.

Přestupy
klubpříchododchod
AC Sparta Praha1. 7. 199928. 9. 2000
FK Jablonec28. 9. 200020. 6. 2001
AC Sparta Praha20. 6. 200125. 1. 2004
FK Jablonec25. 1. 20049. 8. 2004
Zenit Petrohrad9. 8. 200431. 8. 2006
SK Sigma Olomouc31. 8. 200626. 1. 2007
FK Jablonec26. 1. 200715. 1. 2008
SK Sparta Krč15. 1. 20081. 7. 2008
SK Hlavice1. 7. 200815. 1. 2010
FK Bohemians Praha (Střížkov)15. 1. 20101. 7. 2012
Oberlausitz Neugersdorf1. 7. 20121. 7. 2014
Karbo Benátky nad Jizerou1. 7. 20141. 7. 2015
ukončil kariéru1. 7. 2015doposud
Kariéra
SezónaOD-DOMužstvoMHZSLGPVŽČ
2000/2001 1.7.1999 - 28.9.2000AC Sparta Praha57303200000
2000/2001 28.9.2000 - 20.6.2001FK Jablonec122219145200030
2000/2001 20.6.2001 - 25.1.2004AC Sparta Praha57303200000
2001/20021232171431000031
2002/200357814681200030
2003/2004181422600000
2003/2004 25.1.2004 - 9.8.2004FK Jablonec101512120100001
2006/2007 31.8.2006 - 26.1.2007SK Sigma Olomouc88511110000051
2006/2007 26.1.2007 - 15.1.2008FK Jablonec91411101000020
2007/2008631981100000
2009/2010 15.1.2010 - 1.7.2012FK Bohemians Praha (Střížkov)126014140011030
  • Legenda ke sloupcům: M - počet odehraných minut, H - počet odehraných zápasů, Z - hráč byl v základní sestavě, S - hráč střídal v průběhu hry, L - hráč pouze seděl na lavičce náhradníků, G - počet gólů, P - počet proměněnných penalt z celkového počtu gólů (sloupec "G"), V - vlastní góly, Ž - žluté karty, Č - červené karty
  • Poznámka: V tabulce jsou započteny zápasy, ve kterých byl hráč přítomen alespoň na lavičce náhradníků. Tučně je označena aktuální sezona.

Najdete na iDNES.cz