Diskuse k článku

Další pokuta pro ty, kdo neplatí povinné ručení

Když máte auto a neplatíte povinné ručení, hrozí vám pokuta až 40 tisíc korun. A nepojištěných vozidel je v Česku dost. Každé deváté. Řidiči nepojištěných aut způsobí ročně kolem pěti tisíc nehod s celkovou škodou téměř 450 milionů korun. Škody způsobené těmito řidiči hradí Česká kancelář pojistitelů ze svého garančního fondu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Anina

problém s odhlášením

Vloni jsem prodala škodovku z r. 1985 známému. Kupní smlouva byla sepsána i s tím, že si sám obstará přihlášení. Že tak neučinil, jsem zjistila až s novým zákonem o pojištění. Podařilo se mi od něj získat zpět velký i malý techničák, problém je ovšem v tom, že auto dal do šrotu i s SPZ. A bez nich a potvrzení o ekologické likvidaci mi auto nechtějí na dopravním zrušit. Co s tím? Jsem v začarovaném kruhu. Aspoň jsem neexistující auto pojistila teď v únoru, ale ještě mi hrozí pokuta od garančního fondu za dny, kdy neexistující auto nebylo pojištěno. Nevím, jak z toho a kde hledat pomoc. 

     Anina

0/0
25.2.2009 12:16

Milan

Re: problém s odhlášením

Jste typickou obětí nesmyslného systému a hysterické a lživé kampaně, která se okolo něj rozeběhla a k níž bohužel patří i tento článek. Jsou v něm zkomolené polopravdy a naprosté lži. Kdyby Vás někdo informoval podle skutečnosti, zjistila byste, že pro neexistující vozidlo nejenže podle zákona nemusíte vůbec uzavírat povinné ručení (i když je stále registrované), ale ani nemusíte platit žádný příspěvek do garančního fondu ČKP. Další nehoráznou lží je to, že příspěvek lze vymáhat formou exekuce. Nikoliv, musí napřed dojít k řádnému soudu, kde ČKP (nikoliv majitel) musí provozování vozidla prokázat. A to, jak známo, u neexistujícího vozidla nelze.

Vy máte ovšem problém, že jste pod vlivem této lživé kampaně vozidlo v únoru pojistila, čímž jste nepřímo přiznala jeho existenci. Z placení příspěvku za leden se těžko vyhnete. Jediným řešením je nahlásit ztrátu SPZ, nechat si vystavit nové a  okamžitě vozidlo dočasně vyřadit (dát do depozitu). Pak nemusíte platiti povinné ručení a máte klid.

0/0
27.2.2009 18:40

RADEK

Re: problém s odhlášením

TO TEDY ZNAMENÁ ŽE AUTA KTERÁ JSOU NA VRAKOVIŠTÍCH A NEMOHOU ANI JEZDIT ŽE BUDE POSUZOVAT SOUD?A AUTA KTERÁ JSOU V POLOPŘEVODECH TAK NEMÁ CENU ŘEŠIT JELIKOŽ NEJEZDÍ NEBO JSOU NA ŮPLNĚ JINÉHO MAJITELE?DÍKY ZA ODPOVĚD

0/0
1.3.2009 7:19

marek petr

odhlášení neexistujícího vozidla

Chtěl jem odhlási auto,značky mám,ale auto jsem daroval na náhradní díly.Úřednice mi nevyhověla,chtěla papír o ekologické likvidaci a povinném ručení.To už neplatím 3 roky,vozidlo neexistuje.Je to dost na hlavu,ta paní řekla,že mi neporadí a odeslala mě s nepořízenou domů.vedoucí by jí prý vynadal,tak mě tam ani neposlala pro radu...bordel:-©

0/0
20.1.2009 22:40

moorpete

doklad o ekologické likvidaci

Tak doklad mám,ale ouha! Úřednice při vyřazování vozidla zjistila,že doklad je falešný. Co teď? Nemám vrak,a tak už nemám co likvidovat,ale od ledna musím platit! Do p....e! Za co? A co teď? Zase kolotoč-policajti ,výslechy,úředníci,papíry...:-©:-©

0/0
17.12.2008 13:08

kluk

polopřevod

dobrý den, mám odhadem asi 5 aut v polopřevodu, já je koupil, majitel na mě odhlásil, ale já převod nedokončil, je to asi za posledních pět let. Po kom bude vzmáháno pojištění a co mám dělat. Auta již dávno neexistují, nemám aani spzetky, nejspíš ani techničáky. Děkuji za radu.

0/0
3.12.2008 13:45

Miloš Král

provoz na soukromém pozenku

Dobrý den

jak mám postupuvat, když pro vyřazení z evidence je nutný doklad o ekologické likvidaci ? Vozidlo likvidovat nechci, protože ho používám na svém rozlehlém soukromém pozemku, tedy mimo veřejné komunikace. Chci ho ale vyřadit z evidence, protože nechci plati ručení. A to protože nemusím, vozidlo neprovozuji na veřejných komunikacích, ale ve svém lese.

Díky, Král

0/0
10.11.2008 10:18

jarda

no na hlavu!!!!

a když nemám auto a mám čísla co stím? auto bylo prodáno na náhradní díly a oni ho nechtěj odepsat protože nemám ekologickou likvidaci.to budu platit za to že mám doma čísla.přemýšlíte tam nahoře takových bude mladých lidí podle mne když donesu čísla tak by se to mělo odepsat no prostě je to u nás na hlavu!!!!!

0/0
4.11.2008 17:42

Miloš

Re: no na hlavu!!!!

Prostě další nedomyšlený zákon naší arogantní vlády. Tvoje problémy je nezajímají,

hlavně ať zije represe v ,,nejlepším,, duchu NWO.

0/0
10.11.2008 10:27

TOMÁŠ

ZRUŠENÍ NEEXISTUJÍCÍHO AUTA

V PROSINCI 2004 JSEM MĚL AUTOHAVARII,POKTERÉ MI BYLO AUTO ODCIZENO.

NEMAM HO ODHLÁŠENÉ Z REGISTRU VOZIDEL,PROSÍM JAK MÁM POSTUPOVAT?

                                                                                                               DĚKUJI

0/0
4.11.2008 17:00

Jan Malý

Re: ZRUŠENÍ NEEXISTUJÍCÍHO AUTA

Otázka: Odcizení vozidla - povinost odhlášení z registru (Jan Malý 24.10.2008 23:07) Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda existuje skutečně povinnost odhlásít odcizené vozidlo (řádně oznámené policii) z registru vozidel, jak uvádí Dr. Hradec z ČKP v dnešní rozhovoru pro iDnes.cz (http://finance.idnes.cz/ptejte-se-odbornika-na-zmeny-povinneho-ruceni-foy-/odpovedi.asp?t=HRADEC)? Pokud ano, mohu požádat o ustanovení zákona, ze kterého tato povinnost vyplývá? V zákoně č. 56/2001 jsem nic podobného nenašel.

Dále Vás prosím o radu, jak mám postupovat, pokud se jedná o záležitost starou 6 let a TP k vozidlu nemám, jelikož si veškeré doklady ponechala pojišťovna při vyplacení pojistného plnění z havarijního pojištění.

Velice Děkuji za odpověď.

S pozdravem

Jan Malý

0/0
4.11.2008 22:20

Jan Malý

Re: ZRUŠENÍ NEEXISTUJÍCÍHO AUTA

Odpověď: (odd. Public Relations OPR MHMP 31.10.2008 11:55)

Vážený pane Malý,

odcizené vozidlo, které prochází evidencí pátrání po odcizených vozidlech PČR, je takto vedeno i v registru silničních vozidel a trvale vyřadit z registru jej nelze (viz. ust. § 13 zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích ......, ve znění pozdějších předpisů. Z toho vyplývá, že Vaši záležitost není třeba, ve spojitosti s pojištěním odpovědnosti z provozu vozidla, řešit.

0/0
4.11.2008 22:21

Tomek Josef

Re: ZRUŠENÍ NEEXISTUJÍCÍHO AUTA

Zrušení neexistujícího odcizeného auta které prochází evidencí pátrání po odcizených vozidlech  PCR

0/0
31.12.2008 21:27

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete mít účet bez poplatků s dvěmi embosovanými kartami zdarma?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz