S koncem roku odpouštějí stavební spořitelny opět poplatky

aktualizováno 
Kde jsou ty časy, kdy výnos ze stavebního spoření, pokud jste na ně peníze ukládali šikovně, byl kolem 12 procent ročně. Ale ani 4,2 procenta nejsou špatná.
Aktuální výše vkladů, které mají klienti uloženy ve stavebních spořitelnách, činí 434,9 miliardy korun. Ilustrační snímek

Aktuální výše vkladů, které mají klienti uloženy ve stavebních spořitelnách, činí 434,9 miliardy korun. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

V reklamách spořitelny slibují prémie v řádech tisícikorun a lákají, abyste výhodný úrok ze stavebního spoření získali právě u nich. Vyplatí se však přečíst si detaily podmínek – někdy jsou výhody třeba jen pro děti, jindy je nutné na účet obratem poslat najednou 20 tisíc korun. Nebo je prémie určena pouze klientům, kterým předchozí smlouva skončila alespoň před dvěma roky.

Spořitelny trochu spoléhají na to, že když už přijdete na pobočku, smlouvu si uzavřete, i když se vás třeba výhody nakonec nebudou týkat. Přinášíme přehled aktuálních nabídek stavebních spořitelen.

Buřinka:

  • Prémie 1 000 korun za každou nově uzavřenou dětskou smlouvu. Týká se smluv pro děti do šesti let uzavřených do konce roku 2013. Cílová částka musí být minimálně 150 000 korun a do konce března 2014 je třeba na smlouvu naspořit alespoň 3 000 korun. Pak spořitelna klientovi k účtu připíše částku až 1 000 korun (maximálně však do výše poplatku za uzavření smlouvy).

ČMSS:

  • Má pro klienty dvě akce - prémie až 1 000 korun pro prvních 20 tisíc smluv uzavřených do konce roku 2013. Platí pro první a následné smlouvy dospělých klientů, kteří předchozí stavební spoření ukončili do konce roku 2011. Prémie odpovídá polovině poplatku za uzavření smlouvy, nejvýše je však 1 000 korun. Podmínkou je cílová částka alespoň 200 000 korun a to, že klient zaplatí do konce ledna 2014 poplatek za uzavření smlouvy. V únoru pak spořitelna peníze vrátí na účet stavebního spoření. V případě výpovědi smlouvy ve vázací době bude prémie odúčtována!
  • Druhým bonusem je stavební spoření pro děti do 18 let s prémií až 1 000 korun. Platí u smluv uzavřených do konce roku 2013. Podmínkou je zaplacení úhrady za uzavření smlouvy o stavebním spoření do konce roku a cílová částka alespoň 200 000 korun. Výše prémie odpovídá polovině poplatku za smlouvu o stavebním spoření a činí maximálně 1 000 korun. Bude připsána dítěti na vkladový účet v únoru 2014. Kdo splní podmínky, může na stránkách ČMMS požádat o liščí čepičku pro děti.

Modrá pyramida:

  • Připravili nabídku Prémie 2 000. Ti, kdo v prvních čtyřech měsících vloží na účet nově založeného stavebního spoření alespoň 2 000 korun, dostanou prémii ve výši úhrady za uzavření smlouvy – až 2 000 korun. Akce platí do konce ledna 2014. Jako dárek dostanou klienti moudrou sovu.

Raiffeisen stavební spořitelna:

  • Překlenovací úvěr HYPOsplátka 100, který klientům umožňuje stoprocentní financování nemovitosti. Podzimní akce, při které získá každý zákazník za nově uzavřenou smlouvu pokladničku ve tvaru zlatého prasátka.

Wüstenrot:

  • Nabízí stavební spoření s úročením úspor 2,2 procenta ročně. Průměrné roční zhodnocení (se započtením státní podpory při šestiletém spoření) pak může dosáhnout až 5,58 procenta. Akce platí pro smlouvy uzavřené do konce roku 2013.
  • Při sepisování smlouvy si klient sazbu volí – 2,2 procenta ročně je vhodná, když chcete spořit a nepočítáte s úvěrem. Spořitelna nabízí ještě sazbu úročení jedno procento ročně, na tu pak navazují nižší sazby úvěrů ze stavebního spoření.

Od roku 2014 mělo dojít k poměrně významným změnám spojeným se stavebním spořením. Kvůli politickým událostem, které zpomalily legislativní procesy, však mnohé zůstává při starém. Takže po šesti letech spoření je nadále možné využít státní podporu na cokoli – není třeba dokládat účel. Nadále však platí, že pokud si berete úvěr, účelovost dokládat musíte. Nezmění se výše státní podpory – tedy zůstane maximálně 2 000 korun, pokud uložíte 20 tisíc korun za rok. Stavební spoření budou poskytovat nadále stavební spořitelny a ne "univerzální" banky. Aktuální výše vkladů, které mají klienti uloženy ve stavebních spořitelnách, činí 434,9 miliardy korun.

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Barefootky mají úspěch. Trh na moje zboží čekal, říká mladá podnikatelka

Linda Dedeciusová

První sukni ušila, když jí bylo teprve pět let. Před rokem Linda Dedeciusová podle svého návrhu ušila prvních sto párů...

Dědická smlouva stojí výš než závěť. Dědicům tak dává větší jistotu

ilustrační snímek

Podařilo se vám nashromáždit nějaký majetek a chtěli byste mít určitou jistotu, jak s ním bude naloženo po vaší smrti....

KOMENTÁŘ: Podílové fondy letí nahoru a „roztřesené ruce“ pláčou

ilustrační snímek

Roztřesené ruce jsou investoři, kteří se při výkyvech trhů vzdají své strategie a vrací peníze zpět do krabice od bot....

Úrokové sazby hypoték dál klesají, a to díky akčním nabídkám bank

Ilustrační snímek

Hypotéky dál zlevňují, a to už pátý měsíc. Průměrná úroková sazba poklesla z únorových 2,99 procent na červnových 2,76...

Je to triko 21. století a chceme, aby ho měl každý, říká podnikatel

Pavel Hrstka (zleva), Martin Burkoň a René Němeček z chrudimské firmy CityZen

Tři inženýři a tátové od rodin. Společně podnikat začali teprve vloni. Letos vyhráli celorepublikové kolo soutěže...

Další z rubriky

Hypotéky zlevňují už čtvrtý měsíc, nízké sazby opět zvedají zájem

Ilustrační snímek

Úrokové sazby hypoték dál padají směrem dolů, a to už čtvrtý měsíc. Průměrná úroková sazba propadla z dubnových 2,85...

Trh s hypotékami zaznamenal propad, ale získat úvěr je stále reálné

ilustrační snímek

Raketový růst cen nemovitostí v posledních letech a zpřísnění pravidel pro poskytování hypoték platné od loňského...

Perličky z české úvěrové historie: útrapy žadatelů, výdělky v bankách

Kolik se vydělávalo v bankách - od ředitele po úředního sluhu.

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je závazek na řadu let. Víte však, jak dlouhá je u nás historie hypoték, s...

Přesčasy mohou zabíjet. Více než sto hodin ročně navíc v práci zvyšuje riziko mr...

Přesčasy mohou zabíjet. Více než sto hodin ročně navíc v práci zvyšuje riziko mr...

Kurzy.cz Přestože celosvětové statistiky ukazují, že se práce přesčas týká stovek milionů lidí a dle dat Mezinárodní organizace ...

Advantage Consulting, s.r.o.
ODBORNÝ TECHNIK VÝTAHŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 37 000 - 42 000 Kč

Najdete na iDNES.cz