ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

KVÍZ: Peníze na cokoli nebo jen na bydlení? Co víte o stavebním spoření?

  • 8
Přes půl milionu uzavřených nových smluv ročně dokazuje, že o stavební spoření mají Češi zájem. A zdaleka přitom nemusí jít jen o řešení bytových potřeb. Stavebko je i bezpečným spořicím nástrojem. Co o něm víte?

Pandemie koronaviru zvýšila zájem o využívání digitálních prodejních kanálů, nejinak je tomu u stavebního spoření. Řada stavebních spořitelen již nabízí možnost sjednat novou smlouvu plně online.

„Založení stavebka v internetovém bankovnictví George je velmi rychlé a zvládne ho opravdu každý „na pár kliků“. Současně mohou naši klienti sledovat v Georgi i průběh spoření,” říká předseda představenstva Stavební spořitelny České spořitelny (Buřinky) Libor Vošický.

KVÍZ: Co víte o stavebním spoření?

Letošní rok je a bude poznamenán covidovou krizí, dosavadní předběžné výsledky podle ale naznačují, že dopad do stavebního spoření nebude dramatický.

„Lidé přistupují ke spoření a vytváření rezerv určitě mnohem uvážlivěji, spořit ale chtějí i navzdory svým ekonomickým problémům. A náramně se daří úvěrům, očekáváme meziroční růst jejich objemu o zhruba třetinu. Lidé zkrátka chtějí bydlet stále lépe,“ uvádí tajemník Asociace českých stavebních spořitelen Jiří Šedivý.

To potvrzuje i průzkum Buřinky. Podle něj chce změnu nebo úpravu bydlení realizovat polovina Čechů, 16 % respondentů přitom v rozhodování ovlivnilo právě navýšení času stráveného doma. Nejčastěji chtějí Češi financovat úpravy bydlení z úspor.

, pro iDNES.cz