Adrenalinová má být už samotná doprava do zábavního centra. Návštěvníci totiž budou odkázáni na jachtu, trajekt nebo vrtulník. V samotném areálu pak lidé mohou očekávat tři hotely s více než osmi sty pokoji nebo až jedenáct restaurací. Ty budou spojovat desítky mostů a schodišť. Informoval o tom portál Arch Daily.
Areál s názvem The Rig, který lze přeložit jako Plošina, nabídne návštěvníkům třeba i tobogány s divokými bazény nebo bludiště s horskými drahami. V parku nebude chybět ani ruské kolo nebo vodní skútry a zájemci se mohou těšit i na paragliding, bungee jumping nebo potápění.
Za stavbou stojí Saúdský veřejný investiční fond, který má v úmyslu areál postavit během několika příštích let. Přesné datum dokončení nebo dokonce zahájení provozu tohoto projektu ale představitelé fondu zatím neoznámili.
Cílem projektu je zejména větší propagace těžby ropy. Fond má v úmyslu přilákat turisty z celého světa, cílit chce ale hlavně na obyvatele Perského zálivu. Dominantní návštěvnost mají tvořit návštěvníci ze států jako je Katar, Omán nebo Spojené arabské emiráty. Každoročně sem má zavítat až 100 milionů lidí. Projekt má splňovat i přísné globální ekologické standardy.
Já chci své pyramidy. Saúdský sen o městu budoucnosti narazil na realitu |
Saúdská Arábie patří dlouhodobě mezi největší exportéry ropy na světě. Je důležitým členem Organizace zemí vyvážejících ropu. Země v minulých dnech oznámila masivní investice do projektů na ochranu životního prostředí. V příštích letech chce tímto způsobem vynaložit více než miliardu dolarů, což je v přepočtu asi 22 miliard korun.
Jeden z největších znečišťovatelů ovzduší na světě chce dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2060. Omezit export ropy však země v úmyslu nemá. Do roku 2027 chce tamější ropná společnost Aramco dokonce zvýšit denní těžbu z 12 na 13 miliard barelů.