Diskuze

Ostrovní dům si vystačí sám. Elektřinu ze sítě používá jen jako zálohu

Vítězem architektonické soutěže Český ostrovní dům 2017 se stal projekt soběstačného domu pro čtyřčlennou rodinu. Soutěž pro studenty architektury představuje návrhy šetrně budovaných nemovitostí, které využívají obnovitelné zdroje a nepotřebují k provozu připojení na inženýrské sítě.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

:-/Tyhle obrázky nic neříkají! Co takhle přidat trošku detailů?!

1 0
možnosti

Californie od 2020 vsechny novostavby budou muset generovat tolik energie co spotrebuji.

0 0
možnosti

"Ostrovní dům si vystačí sám. Elektřinu ze sítě používá jen jako zálohu."

Toto snad mluví za vše.

Dejte vědět, až bude prokazatelně fungovat dům, zcela bez potřeby napojení na energetickou síť. Pak to totiž bude mít smysl. Jinak se to chová stejně jako elektromobily v automobilové dopravě.

Pokud se dům úplně neosamostatní v energiích, je to slepá cesta. Stačí používat selský rozum.

4 2
možnosti

J17i21ř41í 19Z82ý28k51a

10. 10. 2017 0:11

vzhledem k ceně baterií je ekonomicky výhodnější jet v poloostrovním režimu, tj. co si vyrobím, to si spotřebuji. Co je přes, to akumuluji. Když chybí sáhnu do akumulace. Když chybí i tam, tak sáhnu po jiném zdroji energie. A nejlevnější je to ze sítě. Mohli by jet např. i z elektrocentrály. V mnoha případech se to vyplatí více než přidávat další kapacitu baterií.

0 0
možnosti

Takže není soběstačný. Dodavatel na něj musí mít rezervovaný výkon.

Podobný odběratel by tedy měl platit slušnou sumu "za přípojku" nebo mít velmi vysokou sazbu za kWh, protože z hlediska řízení sítě je ten nejhorší možný případ.

13 0
možnosti

Měl... ale bohužel je to naopak, my všichni co jsme "normální" se takovým lidem skládáme na to, že mohou svítit, topit a vařit.

4 1
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
7 1
možnosti

Na jedne strane jste vy, na druhe je anti-ev clovek, ktery jim rika ze maji vyfuk v nejblizsi tepelne elektrarne. Tak hold si vybudoji ostrovni system, kde vedi odkud pochazi energie, prebytek sdileji se sousedy (jak psano v clanku).

1 1
možnosti

Za prvé - ty domy vypadají opravdu dobře na rozdíl od toho, co se doopravdy staví, bohužel od vkusu spousty lidí. Za druhé - energeticky se jedná o vize, tady hned každý shazuje nápady studentů. To, že by byl dům soběstačný, by přeci měl chtít každý a je přeci hodně dobře, když se o tom přemýšlí již při návrhu. A ne platit tisíce za energie. Dnes se třeba reálně uvažuje o bateriích apod... Pokud by se myšlenkově zakrnělo, tak dnes stavíme stále z plných cihel a ne z dutinových, základy by se šalovaly a nepoužívaly by se BD, nebyly by účinnější kondenzační kotle, ale stále obyčejné atd... atd.. Snad z toho vyznělo, to co jsem chtěl říci, ale kritizovat nápady a vize jen kvůli tomu, že si to neumíte představit je smutné...

7 0
možnosti

Zásadní problém tohoto druhu ostrovních systémů je ten, že je soběstačný jen papírově.

6 1
možnosti

Dělal jsem si orientační výpočet. Chci vidět, jak si ten dům energeticky vystačí v období listopad až únor.

2 0
možnosti

Nechtěl bych dům. Kde straší průhledná ženská s děckem. ;-)

3 1
možnosti

J47a88n 56R53i75e86g11e85l

9. 10. 2017 8:12

projekt je jedna vec, postavit to, aby to bylo fkcni a bez much je druha... papir resp. ArchiCad snese vse, jak se v tom bubde bydlet, kolik to bude stat atd je otazka reality... ne snu

0 0
možnosti

Vzbuďte mě až to skutečně nebude mít ŽÁDNÉ přípojky. ;-);-)

2 0
možnosti

Technicky to není problém, prostě tam dáte tolik baterií, že si celé léto budete ukládat elektřinu na zimu do zásoby. V praxi je váš požadavek zatím ze všech hledisek nesmysl, dobře navrženým systémem pokryjete bez problému 80-90% provozu a na ten zbytek tam máte tu přípojku.

0 0
možnosti