Malý a tmavý domek proměnili na příjemný prostor se spoustou světla

  1:00aktualizováno  1:00
Malý dům v Londýně představuje skvělé využití prostoru. Chytré nápady architektonického studia Blustin Design přinesly po rekonstrukci majitelům pohodlné bydlení plné světla. Proměnil se i vnější vzhled domu.

Integrace terasových dveří vnáší do úzkého prostoru spoustu přirozeného světla a umožňuje přímý vstup do láskyplně navržené zahrady. | foto: David Morris, Di Mainstone

Využití prostoru v domě z osmdesátých let v módní londýnské čtvrti Shoreditch, který obývají dva muži, je takřka zázračné: rozsáhlé změny přinesly tomuto dvoupatrovému domku s obytnou plochou 77 m2 velký a otevřený obývací a jídelní prostor, dvě ložnice a dvě koupelny.

Vstup do domu oživuje nově zeleň.

Vstup do domu oživuje nově zeleň.

Dům stojí nedaleko historických míst Spittalfields, Brick Lane a Bethnal Green, na parcele o rozměrech 7,5 m na délku a 3,5 m na šířku. Má typickou cihlovou fasádu a miniaturní zahradu za domem. Před rekonstrukcí působil dům stísněně a tmavě, po ní se podařilo ideálně využít každý metr prostoru.

Po renovaci je v domě dostatek světla, což výrazně zvýšilo uživatelský komfort. Koncept interiéru formuje starožitný a designový nábytek, ale také vhodně zvolené vybavení koupelen, které celý dům „posunuly“ do zcela nové, luxusní kategorie.

Hlavně dostatek světla

Dvě původní stísněné a ponuré  místnosti v přízemí o celkové ploše asi 27 m2 se proměnily na otevřenou kuchyň s jídelním a společenským prostorem. Integrace terasových dveří vnáší do úzkého prostoru spoustu přirozeného světla a umožňuje přímý vstup do láskyplně navržené zahrady.

Fotogalerie

Kuchyň je vyrobena v přírodních tónech, k dřezu použili designéři tříotvorovou baterii ze série Tara od Dornbrachtu, jejíž minimalistický design v chromovém provedení ladí se vzhledem kuchyně. Návštěvníka rozhodně upoutá nápadný černobílý obklad, obdobný dekor najdete i dalších místnostech.

Prostor pod schody v prvním patře se proměnil na koupelnu. Původně zde byla jen policová skříň, dnes je zde hygienické zázemí pro hosty, kterým je určena druhá ložnice. Na schodiště designéři instalovali vnitřní okno s mléčným sklem, které do místnosti propouští denní světlo.

Mléčná úprava skla na okně, které vede do ulice, zaručuje dostatečné soukromí....

Mléčná úprava skla na okně, které vede do ulice, zaručuje dostatečné soukromí. Mléčné sklo ve dveřích vpouští do prostoru další světlo.

Luxusní koupelny

Na britské poměry věnovali designéři koupelnám nebývalou pozornost. Menší je kompletně zařízena umyvadlem, sprchou, WC a designovými armaturami od společnosti Dornbracht.

U umyvadla je použita nástěnná baterie ze série MEM, dešťová sprcha přináší do skromnějšího prostoru zážitek z relaxačních wellness koupelen. Zdánlivě trojrozměrný vzorek světlého obkladu evokuje pocit ještě většího a veselejšího prostoru.

Podkroví se proměnilo na luxusní ložnici s volně stojící vanou. Dominantou pokoje se stala vana pod nově instalovaným velkým střešním oknem. Přestavba domu dokazuje, že i v menším prostoru lze luxusně bydlet.

Dominantou hlavní ložnice je vana pod nově instalovaným velkým střešním oknem.

Dominantou hlavní ložnice je vana pod nově instalovaným velkým střešním oknem.

Autor:

Nejčtenější

Zásadní životní zvrat. Naše cesta z paneláku byla kolotočem překvapení

1

Touha utéct z betonového sídliště do náruče přírody může být ošidná. Romantické představy se od skutečnosti liší. Ale...

Úřednice se vrhla na proměnu garsonky. Výsledek je mistrovským dílem

Nově zrekonstruovaná garsoniéra stojí v samém srdci francouzského města...

Mladá úřednice, která se v kanceláři starosty podílí na urbanistické koncepci a rozvoji francouzského Bordeaux,...

Na zahradě si postavili venkovní kuchyni. Svépomocí a za tři měsíce

Anna a Marek si na zahradě v obci Krásné na Vysočině postavili za tři měsíce a...

Anna a Marek si na zahradě v obci Krásné na Vysočině postavili za tři měsíce a svépomocí krásnou dřevostavbu. Vysněnou...

Katastrofa jí změnila život. Vrátila se domů a vytvořila nádherný ráj

Portorikánka Sylvia se po takřka dvou dekádách vrátila na rodnou půdu a...

Patnáct let jezdila Sylvia na karibský ostrov Vieques, kde odpočívala od hektického New Yorku, do kterého se...

Malý byt s tepelným čerpadlem majitel zrekonstruoval za čtyřicet dní

V obývacím pokoji se dá pohodlně odpočívat, je tu i malý jídelní kout....

Rekonstrukce malého pražského bytu pod střechou trvala pouhých čtyřicet dní. Majitel Tomáš Iľko si navrhl úpravy, které...

Další z rubriky

Dům levně koupí, se ziskem prodá. Žena našla po rozvodu skvělého koníčka

Adele Bradleyové z anglického Leedsu se po deseti letech rozpadlo manželství....

Adele Bradleyové z anglického Leedsu se po deseti letech rozpadlo manželství. Během půlročního rozvodu se potřebovala...

Rekonstrukce bytu, kde se snadno bouralo. Zmizel průchozí pokoj

Prostor mezi nosným sloupem a stěnou vyplňují otevřené police. Kuchyň je tak...

Mladý pár si pořídil své první bydlení ve starším domě. Byt byl v původním stavu, čekal na kompletní rekonstrukci....

Z moravské barokní sýpky vznikl hotel s dokonalým interiérem

Hotel Lotrinský ve Velkých Pavlovicích vznikl ze staré barokní sýpky, kterou...

Monumentální barokní sýpka v centru Velkých Pavlovic byla postavena na konci 18. století za vlády císaře Josefa II.,...

Najdete na iDNES.cz