Diskuse k článku

Z trosek Dvojčat vyroste bitevní loď

Na stavbu nové americké bitevní lodi bude symbolicky použita ocel z trosek newyorského Světového obchodního centra. Válečná loď, jejíž výstavba má začít v polovině příštího roku, ponese název New York na památku téměř tří tisíc obětí teroristických útoků z 11. září 2001.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

l

Co to je za p..ovinu ????????????????
0/0
1.1.2003 19:44

Moravak

Re: Co to je za p..ovinu ????????????????
Přece jenom si to četl.  Asi se na mě zlobíš . . . ale přesto - Přeji Ti všechno nejlepší do Nového roku 2003 ! !  Myslím to upřímně.  Přece ty diskuse tady na internetu nemůžeme brát zas tak úplně vážně. 
0/0
2.1.2003 14:31

Moravak

Jak je to ve skutečnosti s tou bitevní lodí
Vážení přátelé, odborníci i laici na bitevní lodě, udělejme si ve věci bitevních lodí už konečně jasno. Není to poprvé, co se tady na netu ozvali "odborníci na bitevní lodě", kterým vadí to, že novináři použili slova bitevní loď pro loď, která nespadá do třídy bitevních lodí podle odborné terminologie odborníků na válečné a jiné lodě. Uvědomují si však vůbec tito odborníci, že slovní spojení bitevní loď existuje na tomto světě již stovky ba možná tisíce let. Toto slovní spojení je všem srozumitelné, bitevní loď či válečná loď jsou synonyma v obecném jazyku ať již českém, anglickém anebo jiném a každý rozumí, vo co de.  Až na pár odborníků, kteří se tváří, že ty jejich uměle vytvořené pseudotřídy různých válečných lodí, jakoby stály výše nad obecně přijatou češtinou.  Omyl pánové odborníci na bitevní lodě, krásné české a všem srozumitelné slovní spojení bitevní loď, jež je synonymem pro stejně krásné slovní spojení válečná loď, Vám z vysoka kašle na Vaše odborné třídy různých lodí.  Nenecháme si okrádat a vykrádat naši krásnou mateřskou řeč češtinu nějakými technokratickými úzkoprsými nesečtělými polozabedněnci. Ano, vážení odborníci na bitevní lodě, musel jsem Vám to naservírovat takto polopatě, když už to nešlo jinak.  Té češtiny jsem se musel již zastat, nešlo to jinak. Pokud budou nějaké připomínky, tak předložte fakta. Fakta proti faktům !
0/0
30.12.2002 17:06

minolovka

Re: Jak je to ve skutečnosti s tou bitevní lodí
hele moravaku-vono se dá nejspíš mluvit vo vojenským plavidle,a voni pak ti vojcli si to pak už škatulkujou dle svýho-krása češtiny sem-krása češtiny tam..kdybys ty šel k specialistovi,tak by tvý vokolí taky vo tobě krákoralo jako vo potřebnej vosobě-až ten profik na placu by tě zařadil mezi pošuky začínající nebo pokročilý...
0/0
30.12.2002 17:14

Moravak

Re: Re: Jak je to ve skutečnosti s tou bitevní lodí
Hele minolovko, ono především záleží na tom, co to je za text a komu je ten text určen. Je rozdíl, zda je to text odborný, který se zabývá nebo pokouší zabývat tříděním lodí a kde na tom možná záleží, jak nakládat se slovem bitevní, či zda je to novinářský článek, který používá běžné výrazy z obecné češtiny. Prostě v češtině může mít slovo více významů, a to je zřejmě případ slova bitevní . . .  Uvedu Ti pro názornost taky příklad: Když si pomyslím To je ale vůl, nepoznáš z toho, zda myslím Tebe, anebo, zda kolem zrovna nejde něco ještě mnohem většího . . .    Už chápeš tu jemnost češtiny ?  
0/0
30.12.2002 17:36

Hasic

Re: Re: Re: Jak je to ve skutečnosti s tou bitevní lodí
Takyopcane z Moravy, takovej Jungman by to urcite lip nevysvetlil.
0/0
30.12.2002 17:57

Moravak

Re: Re: Re: Re: Jak je to ve skutečnosti s tou bitevní lodí
Nevím, kam směřuješ Hasici, ale takyopcan nejsem. Nevím, nevím, ale Jungman by z Tebe mozna mel radost, alespon se snazis obohatit češtinu o nová slova. Kdyz nekdo nedokaze napsat neco zajimaveho a prinosneho, alespon snahu je treba ocenit. A tak Te odmenuji usmevem . Snazil si se, chlapce, dik za Tvuj příspevek.  
0/0
30.12.2002 18:55

minolovka

Re: Re: Re: Jak je to ve skutečnosti s tou bitevní lodí
moravaku-myslet si muzes samozrejme cokoli o komkoli-jen nemas davat okoli najevo,jak te to boli-kdyz se teda uchylujes v nouzi nejvyssi k mysleni--az kdyz to posleze reknes nahlas-za vyuziti vsech nuanci rodne reci,pak teprve muzes odsroubovat sve nozky,hodit si je na ramena a hrde odejit z literarniho ringu...jemnost a barvitost cestiny je opravdu zavidenihodna...a v ustech gigantu tveho typu vpravde kolosalni.
0/0
30.12.2002 18:34

Moravak

Re: Re: Re: Re: Jak je to ve skutečnosti s tou bitevní lodí
Jak říkám, minolovko, jestli se Ti něco nelíbí na mé teorii, na mém příspěvku, předlož fakta, nebo svou teorii, jinak diskuse pozbývá smysl.
0/0
30.12.2002 18:44

minolovka

Re: Re: Re: Re: Re: Jak je to ve skutečnosti s tou bitevní lodí
moravaku-na tvym konstatovani,jak je cestina krasna a variabilni,neminim nic menit-jen me zarazi tva nechut,tak universalni nastroj k potese sve i ostatnich diskuteru pouziti suvereneji a barviteji.....uz ten apel-predloz fakta!! me zahani do zlovestneho sera vysetrovaci cely,kterou jsi s takovou peclivosti vybudoval na katastru svem.
0/0
30.12.2002 18:59

Moravak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak je to ve skutečnosti s tou bitevní lodí
minolovko, Ty seš poeta, básník . . . , proč se mi ale u Tvých slov vybavuje to školní a zase to školní: co tím chtěl básník říci, proč a proč nerozumím slovům Tvým  . . .  ?
0/0
30.12.2002 19:36

minolovka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak je to ve skutečnosti s tou bitevní lodí
kouknou-moravaku,nevim,vo cem tejdka chces vest diskusi-ja jen povyskocil,kdyz jsi rozevlal nad svou uslechtilou hlavou prapor jazyka materskeho,kerejzto jazyk dovede tak libe dojmy navozovati...esli ti zvostalo z hodin literatury jen to zvolani-co tim chtel basnik rici?--no tak bys mel ,chlapce vzdelanej,vyslat strelnou motlidbicku vsem umrlejm klasikum,by ti konecne prominuli.
0/0
30.12.2002 19:52

Moravak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak je to ve skutečnosti s tou bitevní lodí
minolovko, koukám, koukám, chodíš jak hladovej vlk kolem horké kaše, tak už se do toho zakousni, než kaše vychladne. Podle Tvýho nicku bych soudil, že patříš mezi přívržence, nebo snad i odborníky na bitevní lodě. Možná, že Tvá specializace jsou minolovky a ponorky  , víš, abych Tě ňák neurazil. Ta minolovka, to je taková typická bitevní loď, co řikáš ? Já jsem takový laik, tak pro mě minolovka loví miny, ponorka se ponořuje, bitevní loď jede do bitvy, válečná loď jede do války a letadlová loď veze letadla. To Tě teď nemůže nechat v klidu, takový amatérismus . . .  Chce to už nějakou odbornou přednášku: dovoluji si navrhnout toto téma: bitevní loď se srazila s minolovkou a tupí novináři jenom nevěřícně civěli . . .  Chce to už nějaký odvaz, tak do toho.
0/0
30.12.2002 20:12

minolovka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak je to ve skutečnosti s tou bitevní lodí
ja mam nejradej plachetnice,a z tech zasejc katamarany-vono ale nevim,esli to nejni puvodne slovenske bitevni plavidlo---kata-mara---jako v tej pisnicce-kata a mara ma maju za somara--bitevni lod de do bitev a mirova lod do miru-tos mel asi na mysli---vlastne vsechny lode,ktery nevezou letadla,by se meli nazyvat -neletadlove-...a vod toho pak vodvijet jejich upresnujici klasifikaci.....jak,vidis,odhad si to presne-na lode sem machr a vidim v tobe sobe rovneho-je prijemne,potkat nekoho stejne zapaleneho do nautiky.---jo-a galery--ty sou asi dycky v gala...a vsude samy volejomalby a statue.
0/0
30.12.2002 20:25

Moravak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak je to ve skutečnosti s tou bitevní lodí
No samozrejme, ze kata-mara je slovenske neletadlove bitevne plavidlo, triedy janosik, poprve s uspechom pouzite na Dunaji u Gabcikova oproti hunskej ponorke, trieda bezvesel. Aj ja musim teraz s pravdou ven a neskromne priznat, ze na slovenska bitevna plavidla som machr, tak ako Ty. Znam vsetky dve, katu-maru a aj figu-borovu.  Vsetky dve slovenske neletadlove lode mam pripichnute na plakatoch vo svojom pokojiku. Fascinuje ma pohled na ich typická vyrezávaná kysucká veslá.  A pritom, nebojme sa to povedat nahlas, su to aj typická obojživelná útočná plavidlá. Vhodným nákrutom vesiel vybehne takéto plavidlo na breh ako hociaká stonožka      
0/0
30.12.2002 21:37

Radim, Toronto

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak je to ve skutečnosti s tou bitevní lodí
Tak toto je bezvadne, diky za predsilvestrovske pobaveni! Uplne jsem se rozchechtal.
0/0
30.12.2002 21:40

minolovka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak je to ve skutečnosti s tou bitevní lodí
kedze si sa pasoval za profika, nezbyva mi nic inne,ako tvoj zoznam rozsierit o triedu-lietajuci janosik-original je z dubovych dosak,macanych vo vizretej zincici. svojho casu o nej pisala zahranicna tlac ako o hornouhorskom vojnovom prekvapeni-jeden ekzemplar tak isto premava na zemplinskej sirave a zo svojich katapultov vie vystrelovat ostiepky prinajmenej do mukaceva-vsak sa kucma celkom zosral,ked uzrel toto plavidlo na priatelskej druzobno-strategickej navsteve vychodnej slovace--len pre zasvetenych-kapitan sa vola docka mihailo--alias kapitanska docka.
0/0
30.12.2002 21:58

Radim, Toronto

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak je to ve skutečnosti s tou bitevní lodí
Jestli mohu byt rozhodci, Moravak se plavi na bitevni lodi I. tridy a s prehledem, jeho valecna taktika je uspesna. Diky za dobry smysl pro humor, Moravaku.
0/0
30.12.2002 23:29

minolovka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak je to ve skutečnosti s tou bitevní lodí
tak s hruzou zjistuji,ze ten korab ma dostrel az na yang-radima cvak ostepek a von se zcistajasna pasuje na arbitra-pockej,az te uvidim zebrat na dellpark vo toukn-nic a pujdes pesi!
0/0
30.12.2002 23:38

Radim, Toronto

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak je to ve skutečnosti s tou bitevní lodí
Ja uz odsud mizim, Minolovko, byla jsi take dobra, ale Moravak byl lepsi tak se nezlob a ber to, ze na tom vubec nezalezi.
Kde je dellpark vubec nevim, na toukny zebrat zatim nemusim a pokud to jde, jezdivam na kole za kazdeho pocasi, aspon se tim drzim ve forme. Takze pozor na mne, zvlast na Yonge/Lawrence, moje oblibena trasa   :)
0/0
30.12.2002 23:47

Kato

Nevidi rozdilu mezi stromem a kerem....
nerozumi jednoduchym prislovim a cas od casu bezduvodne propada tupe euforii...Tenhle krasnou charakteristiku slaboducheho pacienta jsem kdysi cetl jako student a znovu se mi pripomina, kdyz ctu prispevky krajana Moravaka. Je ovsem opravda, ze nelze nikoho nutit, aby rozlisoval nadrazene a podrazene pojmy, kdyz na to proste nema mozkovou kapacitu a vsechno zelene je pro neho spenat nebo stokoruna. Takze pro mileho Moravaka muze treba byt zavodnim kolem i stara dobra Ukrajina, protoze zavodit se da skutecne na vsem (alespon ve smyslu zavodu s casem......)
0/0
30.12.2002 21:23

kotelník

tak to se bavím
valecna lod je zaroven lodi bitevni (ve smyslu obrany prinejmensim).
pouze k těm pojmům...
Terry Prachet vložil trolovi Navážkovi do rukou obrovský samostříl (vybavený otepí šípů) a nazýval jej Mírotvorce. ( čím ničivější zbraň tím větší mírotvorce)
0/0
30.12.2002 16:32

Moravak

Vítáme Kruťase !
Asi se někdo podíví, že ho tady vítám na netu, když se po delší době zase ozval, a vlastně dříve jsem mu nejednou psal, aby raději vypadl. Nemyslím to však vůbec ironicky. Za tu dobu, co jsem si tady četl různé příspěvky od mnoha lidí, jsem zjistil, že Kruťas byl vlastně jediným, kdo nám tady vždycky tak nadával a ochotně a nezištně nastavoval to svoje australsko-bolševický zrcadlo. Uvědomte si, vážení přátelé, že Kruťas je vlastně takový vzácný lidský exemplář, bohužel (či bohudík - pro jeho odpůrce) zřejmě na vyhynutí (pro Ty, co to neví -  v Austrálii se to vůbec hemží vzácnými živočišnými exempláři - jak kouzelná to země !), a proto Kruťas jako takový by měl být jednoduše chráněn a hájen. Prostě jsem na něho změnil názor. A tak Kruťasi, přeji Ti všechno nejlepší do Nového roku 2003, hlavně to zdravíčko, hodně zdravíčka    
0/0
30.12.2002 16:09

Kato

Aniz cokoliv noveho pod sluncem jest ...
to ze redaktor iDnes nechape rozdil mezi bitevni lodi a obojzivelnym plavidlem mne prekvapuje tak malo, jako ze darky nenosi Jezisek. Za socialismu byli zamestnavani lempli a nefachcenkove, aby se napotloukali po ulicich a nedelali neplechu, dnes zamestnavaji v redakci iDnes idioty aby nekde nenadelali jeste vetsi paseku. Ti prispevatele, kteri se jich tu tak srdceryvne zastavaji, ze pry "nemohou vedet vsechno", jsou s nimi evidentne na jedne (bitevni) lodi. Clovek by ocekaval, ze kdyz se nekdo chysta psat o necem clanek, tak si zjisti alespon elementarni terminologii, aby si netrhnul ostudu. Jak si sami sebe vazi zdejsi redaktori je zrejme z toho jake zhovadilosti zde pisi. Zcela programove si pletou kubanske Kozaky a kozate Kubanky a vsadim boty, ze jim to nedojde ani kdyz je na to upozornite (pro ty trochu sectelejsi pripominam, ze ve slovu "kubanske" je hacek nad "n", tem ostatnim to muze byt jedno). A pro ty co "nejsou odborniky na bitevni lode" (coz ja take nejsem) jen tolik, ze zlata leta bitevnich lodi skoncila nekdy behem WWII, takze v USA byly postupne vyrazovany a dnes snad uz nemaji ani jednu v aktivni sluzbe. Ten titulek byl tak na urovni zpravy, ze v USA zahajili seriovou vyrobu laminatoveho auticka s dvoutaktnim motorem.
0/0
28.12.2002 20:32

akademik

Re: Aniz cokoliv noveho pod sluncem jest ...
to teda budu mrkat na dratek,az kato to bude strikovat po hlavni v americkym trabantu a porvavat na ostatni uzivatele samohybu,at nebrzdej provoz-von je zvyklej neustale poucovat.
0/0
28.12.2002 20:37

Kato

Re: Re: Aniz cokoliv noveho pod sluncem jest ...
Az Americane postavi skutecnou bitevni lod za nejakych mizernych 800 000 000 USD tak ja v tom trabantu podniknu CESTU KOLEM SVETA ZA 80 DNI, vazeny pane kolego.
0/0
29.12.2002 20:00

Marcella

Re: Aniz cokoliv noveho pod sluncem jest ...
Clanek je dobre napsany a bez chyb. Battleship je warship, tj. valecna lod je zaroven lodi bitevni (ve smyslu obrany prinejmensim). Klasicke bitevni lodi stale existuji v US Navy Registry, napr. Iowa class battleship. Dokonce dve, stale aktivni a umoznujici obojzivelny utok i podporu pozemnimu utoku(to je asi jedna ze specifikaci valecnych lodi).
Titulek je naprosto adekvatni, pouzit byl zrejme americky zdroj a preklad je presny.
0/0
29.12.2002 5:51

Kato

Ukazkove "presny" preklad
ve smyslu doslovny az otrocky- doslovne preklady z anglictiny miluju, to se obvykle hrozne pobavim. Treba kdyz je  v souvislosti s Izraelem anglicky termin Middle East prelozien jako Stredni vychod, ackoliv u nas je to Blizky vychod ....ale to uz je stara pisnicka, Marcellko, holka zlata, kde jsi se toulala, ja mam z tebe takovou radost......tvuj argument "battleship = warship" je skutecne kouzelny, tebe urcite ve skole nejakou formalni logikou nezatezovali a pitomymi mnozinami a podmnozinami uz teprve ne (kazdopadne to na tobe nezanechalo nijake nasledky ani jine stopy).... to muselo byt nadherne detstvi...  
0/0
29.12.2002 18:44

Jan

Kruťasův comeback
Kruťas alias Crude Ass alias páter Havlasa opět na scéně! Ahoj mamlasi! Vítej emigrante, nazdar ty australské pako! Nehořelo ti v Austrálii při požárech u prdele? A co čeština? Chodil jsi na doučování? Nebo je tvoje "písání" jenom odraz toho bordelu, co máš v kebuli? Či snad to byl tvůj příspěvek k Silvestru? Konečně, už jsem se tě nemohl dočkat, já věděl, že se vrátíš na rodnou hroudu, ty jeden balvane!
0/0
28.12.2002 10:55

jožka

Re: Kruťasův comeback
And a very happy New Year to you too, Jeny-Kuh.
Když už tak vřele odpovídáš na Krut'asova přání, tak ještě jednou stejně vřele tobě jako ty k němu.
0/0
28.12.2002 11:37

Krut'as

Re: Kruťasův comeback
 Ratliku Chonzyku, ja jako slusny clovek jsem jen zaskocil poprat Vanoc a Noveho roku a uz zase jdu. Ty ale zapominas co jsem te ucivaval, zapominas na palecek a fanglicky!  BTW, jednu intimni otazku, ostatni jiste prominou? Mas dlouhy jazyk, ja ze bys mi prijel vylizat rit' a orazet kastany! Jinak te mohu ujistit, ze Cestinou nes***u a ze mne nezivi! Snad u toho bylo napsano, ze preji vsem normalnim lidem vsechno nejlepsi do N.Y, ne?  Ty nepatris ani mezy lidi a nejlepsi uz kor ne, takze se te to netyka, tak co se ozyvas? Toz' synku spanembohem, ale jestli mas ten jazyk dost dlouhy toz' dojet', ja?
0/0
28.12.2002 13:04

Pop

Re: Kruťasův comeback
No tak vidíš honzíku přece jsi se dočkal. Krutas se ti hňupe vrátil a budeš si mít s kým popovídat. Ostatni na tebe stejně kálí. :-)
0/0
29.12.2002 1:42

Krut'as

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
28.12.2002 10:46

Leonid

World Trade Center scrap to be used in USS New York
, http://www.boston.com/dailynews/359/region/World_Trade_Center_scrap_to_be:.shtml
0/0
28.12.2002 6:56

žorž buš

na ne!
na terroristy! za vlast za svobodu
Váš žorž
0/0
28.12.2002 5:50

whatt???

I can't believe!!!
0/0
28.12.2002 2:50

Monika

Muze mi nekdo rict kdo ten clanek o USA napsal? presneji receno kdo tuto informaci zdelil ceskym novinarum.Nevim co je natom clanku pravdy,ale v USA se tahle informace nikde neobevila.
0/0
27.12.2002 20:13

Cech jak poleno

Re: to Monika
Ja jsem to napsal. Schvalne jsem "mejkoval sur" aby to nebylo v americkem tisku, jen v ceskem. Nasi ctenari si to zaslouzi (nebo zasoulozi, ted nevim) protoze oni radi kritizuji, No a to byl ten duvod, dat jim neco aby si dosytosti vynadavali v Ty nasi slavne Ceske republice , wink wink :-))
0/0
27.12.2002 23:29

Moravak

Re: Re: to Monika
Napsala to ona a jeji sestra. Aby to nebylo v americkym tisku, zaridil jejich nevlastni bracha z Hamburgu (nebo s hamburgerem, ted nevim). Kazdopadne vsichni absolvovali CocaCola University.
0/0
27.12.2002 23:57

Monika

Re: Re: to Monika
Aha takhle to je. Takze si vymyslite veci jenom proto aby se lidi meli o cem bavit?? V tom pripade by se meli zpravy.idnes.cz prejmenovat na BULLSHIT.CZ
0/0
28.12.2002 0:47

ralph

Re:
zajdi si na web stranku cnn nebo usatoday a uvidis to tam
0/0
29.12.2002 14:41

orniga

Symbolické...
Sice netuším, jak pietně budou hutníci v Detroitu či kde oddělovat materiál z Dvojčat od dalšího šrotu, ale budiž. Amerika se považuje (snad právem, snad neprávem) za strážce světového pořádku a míru (asi je skutečně jediná, kdo na to má power). Proč tedy nepoužít ocel ze symbolu teroristické zvůle na výrobu něčeho, co bude svým způsobem proti terorismu namířeno? Je to pro mě pořád přijatelnější, než naše tradiční přeměny pietních míst na tančírny nad hroby (Ploština atd.)
0/0
27.12.2002 14:46

Henoch

USA už miluje celý svět!
A bude líp,USA budou milovat všichni lidé celého světa,zvlášť jestli se jim podaří rozpoutat třetí světovou válku,napadením Iráku!
USA pod záminkou odstranění Saddáma,nezřízeně baží po irácké ropě!
 
0/0
27.12.2002 11:42

orniga

Re: USA už miluje celý svět!
Ty vole, já po té ropě vlastně toužím také.... Aspoň jeden nevyschlý vrt mi dejte a napravím nevalnou bilanci mé chudinky Union banky, strážkyně mého bohatství!
0/0
27.12.2002 14:48

Krut'as

Re: USA už miluje celý svět!
Ne ne, ja se nahore mylil, je tu vo rope! Tak nezapomen Henochu,   "DE VO ROPU" 
0/0
28.12.2002 10:51

JSI

redaktor je blb neznající angličtinu
0/0
27.12.2002 11:13

Moravak

Redaktor a novinář nemůže znát všechno
Buďte trochu tolerantnější k novinářům a redaktorům. Nemohou být odborníky na všechno. Jejich úkolem je přinášet informace. Jsou to lidé, tak jako Vy, to znamená, že dělají, tak jako Vy, chyby. Člověk je prostě tvor chybující. Taky nemohou znát všechno do detailu, kolik takových lidí na světě existuje ?  Je to těm, které jsem oslovil, jasné ?  Samozřejmě, že opravy a upřesnění jsou vítané, ale bez těch útoků na novináře a redaktory, prosím.    Tečka.
0/0
27.12.2002 11:02

PRG

Re: Redaktor a novinář nemůže znát všechno
No dobrá,ale oni to stejně neopraví...
0/0
27.12.2002 12:06

Moravak

Re: Re: Redaktor a novinář nemůže znát všechno
Neopraví, možná, pokud mají čas, tak i opraví, nevím.  Ale jestli bitevní nebo válečná, jestli měkké i anebo tvrdé y, jestli s anebo z, jestli t anebo d, je to opravdu tak důležité na jejich práci ?  Přece jde o to, aby nám tu informaci dali, pokud možno, co nejdřív, nějaké nepřesnosti se dají odpustit . . .  Pouze nelze odpustit, kdyby informace byla nepravdivá  Tak nějak bych to viděl . . .
0/0
27.12.2002 16:34

ego

Re: Redaktor a novinář nemůže znát všechno
Ano, jejich úkolem je přinášet informace. Tak proč je tento (a mnoho dalších) článků místo toho plný omylů, propagandy a dezinformací? Není to náhodou proto, že někdo prostě nezvládá svou práci?
Když píšu o bitevních lodích a nerozumím tomu, tak to buď předám někomu, kdo má alespoň povšechné znalosti, nebo si to najdu ve slovníku. Když neumím hledat ve slovníku, tak se to jdu naučit. Když se mi to nechce učit, tak jdu skládat uhlí nebo vozit chlebíčky nebo se postavit do fronty před pracák.
0/0
27.12.2002 14:17

Najdete na iDNES.cz