Diskuze

Porušení příměří na Donbasu vyvolá tvrdou reakci, shodli se státníci

Na dodržování mírových dohod z Minsku má aktivněji dohlížet Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Západní politici se shodují na tvrdší reakci v případě jejich porušení.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

porušení příměří na Donbasu vyvolá tvrdou reakci. Chybí dodat, že bude namířená vůči Rusku, který nemá nad separatisty žádné velení ani kontrolu. Jo, kdo chce psa bít, hůl si najde.

1 1
možnosti
IS

I68v92o 16S30a10r92o

4. 3. 2015 15:03

Na řadě je Mariupol. Cesta na Krym po souši musí být volná.

2 0
možnosti
PO

Ano. Po obědě si nedám sklenku ukrajinské vodky a ani si nezapálím hranatou ukrajinskou cigaretu zn. "Cigarety".

2 0
možnosti
DN

ale ta bývalka nebožtíka Němcova je nyní volná. Tu také ne? Ani po obědě?:-/

0 1
možnosti
RE

Zde verejne informace o Krymu. V r.2010 prodlouzila Ukrajina smlouvu s RF o Sevastopolu, .ktera byla platna do r.2017, o dalsich 25 let cili do r.2042 a RF se zavazala dale dodavat plyn za silne snizenou cenu.

US pruzkumova agentura Pew Research Center Washington D.C. provedla v dubnu 2014 (zverejneno pocatkem kvetna 2014) pruzkum obyvatelstva Krymu :

91% udalo, ze referendum probehlo ferove a svobodne.

88% si preje aby Kyjev uznal referendum

92% je mineni, ze RF hraje pro Krym pozitivni roli.

Takove informace  bohuzel v mediich EU nenajdete

2 3
možnosti
JZ

Podle podobného scénáře lze předpokládat, že USA brzy postoupí masívní část svého území Mexiku, protože je na některých jeho místech drtivá většina etnických mexikánců. Jen asi referendum by nedopadlo stejně. Obyč lidé se zpravidla řídí penězi a přikloní se k té možnosti, která jim nabídne více výhod. Obyvatelé krymu se mají lépe ekonomisky pod Ruskem. Obyvatelé Nového Mexika by si však připojením k Mexiku, kterému ho potažmo USA kdysi ukradly, budou přát jen těžko.

Navíc. Česko je v EU a info, kterou píšeš je běžně k dostání, stejně tak se dá nalézt ve Španělsku, Maltě, Švédsku a Francii, tedy zemích EU. není tajná. Na druhou stranu o těchto věcech by vlastník území neměl nechat lidi rozhodovat v referendech.

2 1
možnosti
JR

Jasně tvrdě do nich . . .  Francouzi tam přestanou vyvážet šneky a žáby, Italové špagety, Němci bratwurst, Slováci bryndzu a my knedlíky. . . . a to by bylo, aby je to nepoložilo  . . . nebo má západ v kapse ještě tvrdší opatření . .

1 0
možnosti

už by měl Západ začít, protože u Azovského moře prorusáci porušují příměří neustále a ignorují uzavřené příměří

0 0
možnosti
JB

a jak si myslíte, že západ začne? Kecy, kecy ale to ostatně dělá už teď. Ono pustit se do Ruska to není jako Afghánistán. A ani tam neuspěli, s ostudou odtáhli.

1 1
možnosti
JZ

Taková jedinečná šance si poměřit konvenční zbraně a techniku a tahle ji zahodí. Asi jsme moc zpohodlněli.

Sankce jsou možná bolavější a účinnější, ale není to na nich vidět.

Podle mě to jde vše na vrub ukrajinců samotných, buďto si to nepřejí, nebo jsou tak neschopní si pomoc dohodnout.

1 1
možnosti
PS

Přiznejme si, že v otázce sankcí proti Rusku se stále ustupuje. Není dobře, že se Putinovi nabízí jejich omezení či zrušení pouze za plnění dohod z Minsku. Omezení či zrušení sankcí by správně mělo nastat až po vrácení zabraného území (včetně Krymu), úplného stažení za stále ještě platné státní hranice Ukrajiny a po vrácení všeho nakradeného majetku a vyplacení válečných reparací za zdevastované území a lidské životy. Putin a Lavrov by neměli být zváni na významná jednání a žádný státník by si s nimi neměl podávat ruku.

1 1
možnosti
PK

Mně to připadá jako snaha Rusko těmito výhrůžkami vyprovokovat ...

2 2
možnosti

jak můžeš vyprovokovat Rusko k něčemu, co už dávno dělalo před sankcemi/výhrůžkami ?

0 0
možnosti
JB

At si každá země EU rozhodne sama,zda chce vůči Rusku zavádět či zachovat sankce. At rozhodnou vlády v jednotlivých zemích, podle přání svých voličů.R^ To je DEMOKRACIE - svoboda volby.R^ V tom se jistě všichni shodneme.[>-]

1 0
možnosti