Diskuze

Srbsko a Kosovo zvažují výměnu území, Brusel zatím opatrně váhá

Na Balkáně se v posledních dnech horečně debatuje o výměně území mezi Kosovem a Srbskem. Zatímco Německo plán na korekci hranic důrazně zamítlo, diplomaté v Bruselu jsou opatrnější.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

M59a51r25k 34S77t20e16i17n

4. 9. 2018 10:01

Ano Německo nám diktuje všechno - EU jako druhý Mnichov. Kosovo bylo součást Srbska už od 11. stol., a byly tam vybudovány pravoslavné kláštery, kolik zbytečných životů tohle stálo, jen aby tam USA mohly mít základnu, nehledě na to, že tento stav jim vyhovuje, protože se v Kosovu nachází jedno z největších nalezišť chromových rud, proto potřebovali destabilizovat celý region, podobně jako BV a severní Afriku s arabským jarem - ropa. Srbové byli vždycky naši tradiční spojenci od dob R-U, během Mnichova se na 50 000 dobrovolníků přihlásilo na ČS konzulátu v Bělehradě, že budou bránit ČSR a co jme jim udělali, že jsme schválili pod vedením min. zahraničí Schwarzenberga za ČR nezávislost Kosova? Komu jsme tím pomohli? Možná Bilderbergu. Nechci domyslet, co by se stalo, kdyby 3,5 miliónu Němců nebylo z našeho území odsunuto, bez pomoci bohužel Ruska by naše republika zůstala v hranicích Mnichova a všichni Británie, Itálie, Německo a Francie by si mnuly ruce, že zachránily mír. Nemluvím o územních nárocích Polska. Historie se opakuje. Za to se musím našim bratrům Srbům omluvit. Je to hanba.

5 1
možnosti

V87í77t 18P59r86č47í93k

4. 9. 2018 10:57

Naprostá snůška nesmyslů. Kosovo sice bylo možná součástí Srbska od 11. století, ale od konce 14. století už zase srbské nebylo. Tato skutečnost má tedy asi takovou relevanci, jako že jednou z Českých zemí byla kdysi i Dolní Lužice nebo Lucembursko, rozhodně z toho žádný nárok pro nás na tato území nevzniká. Srbsko znovu dobylo toto území až v roce 1912, kdy už Kosovo bylo osídleno téměř úplně jiným obyvatelstvem.

Nevím, co myslíte tím, že Srbsko bylo naším tradičním spojencem už v době R-U. Vztah Srbska k R-U byl proměnlivý, podle toho, kdo v nestabilní balkánské zemi zrovna vládl. A možná jste slyšel někdy o tom, že příčinou I. světové války byla vražda následníka R-U trůnu za kterou stáli právě srbští nacionalisté.

Nevím také, z čeho vyvozujete, že by bez Ruska naše republika získala v hranicích protektorátu, když už brzy po vypuknutí války Británie i exilová francouzská vláda mnichovskou dohodu prohlásily za neplatnou.

0 0
možnosti

Kde bereme drzost zpochybňovat výměnu území, na které se chtějí domluvit dva suverénní státy???

2 0
možnosti

Výměna území (i když tedy i s obyvateli) přece nění to samé jako překreslování hranic. My si s Polskem taky vyměňujeme území podle toho jak se mění koryto řeky. Když to bude fifty fifty, tak proč ne. I když by tím Srbsko asi nechtěně uznalo, že nějaká republika Kosovo existuje. Merkelová kecá do všeho, tak si myslí, že může i to tohoto.

1 0
možnosti

J90a97n 63B30l44a20n33a

3. 9. 2018 20:02

Němci mají na Balkáně spojence ....... Německo a jeho spojenci 6. 4. 1941 vtrhli ze všech stran do Jugoslávie. Královská vojska byla během několika dnů poražena, na území Jugoslávie vznikl fašistický stát Chorvatsko a zbytek území byl okupován německými, italskými, maďarskými a bulharskými vojsky. Chorvatští ustašovci zahájili v roce 1941 na území chorvatského státu brutální genocidu srbského obyvatelstva, při které zavraždili stovky tisíc Srbů a dalších asi 300 000 vyhnali do Srbska.

2 0
možnosti

J15a16n 15Č62e14r26n46ý

3. 9. 2018 20:00

Hranice na Balkáně jsou nedotknutelné a kromě toho jsme s nimi za posledních sto let hýbali už desetkrát!

6 0
možnosti

Tak hranice na Balkáne podľa Nemecka sú nemenné v 2018 , ale v rokoch 1991, 1993, 1994, 1999 2004 či v 2008 sa menili ako na bežiacom páse v pohode aj podľa Nemecka

2 0
možnosti

V18í46t 49P18r90č60í59k

3. 9. 2018 21:04

Nemáte pravdu. Hranice jugoslávských svazových republik, ze kterých se staly postupně samostatné státy, se v tomto období vůbec nezměnily. Jedinou výjimkou byl vznik samostatného Kosova, které v minulosti nebylo jugoslávskou svazovou republikou, ale jen autonomním územím Srbska.

0 0
možnosti

Právo překreslovat (rozuměj mazat) hranice tady mají jenom němci, to je snad z posledních světových válek jasné. Smůla je, že najít čistokrevného němce dnes už asi nejde.

4 0
možnosti

Před časem jsem četl že údajně se má vyměnit část území mezi Polskem a námi. Domníval jsem se, že toto rozhodnutí spadá vrcholně do kompetence těchto dvou státu. Takže nechápu, jak do toho můžou kafrat jiné státy. Je to přeci jen výměny kus země mezi Srpskem a Kosovem, za jiná kus. Ev.únie a další státy m.j.USA a zvláště Německo by měli držet hubu.Zvláště Němci když zabírali jiné státy a nikdo jím do toho nesměl ani pípnout. Mě to připadá jako kdyby státy jako Anglie,Francie,Nemecko a USA chtěli rozhodovat a ukazovat se, jakou moc údajně neustále mají nad jinými národy.

5 0
možnosti

Si tak říkám, co by říkala dnešní EU na rozdělení Československa. Ještě že tehdy do takových věcí nekecala.

4 0
možnosti

Jo a když jsme u toho, spojování zemí by Angele taky vadilo? Třeba východní a západní poloviny, která byla kdysi jeden stát.. ale nic.

3 0
možnosti

Návrh se mi zdá rozumný, přispěje ke zklidnění pnutí na obou stranách hranice. Srbsko ani Kosovo nejsou členy EU a je jejich dobrou vůlí že to s EU konzultují a Brusel nemá žádné právo do toho zasahovat.

4 0
možnosti

Jen chudáci ti, co jsou v těch malých enklávách na jih od Přistiny. Z těch bude ještě menší menšina.

0 0
možnosti