| foto: Wikipedia, Mediahub

Další Hra o trůny pod taktovkou Applu nevznikne. Jeho nové studio se bude vyhýbat násilí a sexuálním scénám

Pro Apple je přes čáru i hrubá mluva.

Na veřejnost stále pronikají konkrétnější obrysy plánu Applu, který chystá produkci vlastního video obsahu. Výrobce iPhonů by rád vytvořil divizi, která se stane konkurentem zavedených streamovacích platforem jako je Netflix nebo Amazon Prime Video.

Nové oddělení společnosti dostali na starost dva zkušení manažeři, které Apple přetáhl ze studia Sony. Firma už si také pronajala známé hollywoodské studio The Culver Studio, kde se točil například Martix. Jen v příštím roce je v rozpočtu na tvorbu vlastního obsahu vyčleněna miliarda dolarů. Podstatná část z tohoto balíku padne na chystané seriálové drama, ve kterém by se měla objevit Jennifer Aniston a Reese Witherspoon.

Směr Applu ale bude na rozdíl od konkurentů přeci jen v něčem odlišný. Web Bloomberg totiž přišel se zprávou, že jeho seriály nebudou obsahovat žádné násilí, hrubý jazyk, ani sexuální scény. Tedy prvky, bez kterých by si šlo Hru o trůny od HBO nebo Narcos od Netflixu jen těžko představit. Místo toho se chce nové hollywoodské studio zaměřit na komedie a dramata.

Konzervativní vedení společnosti dokonce zpozdilo vydání několika dílů talk show Car Pool Karaoke, kterou Apple už dříve koupil a nyní ji vysílá pro předplatitele své služby Apple Music, protože zde během rozhovorů mělo dojít na konverzaci o vaginální hygieně. Tohle je podle Tima Cooka pro uživatele Apple zařízení už příliš a tak byla epizoda vydána až po editorském zásahu.

Koronavirus v Česku

Karanténa v České republice byla prodloužena do 1. dubna do šesté hodiny ranní. Od čtvrtka 12. března platí také třicetidenní nouzový stav. Během těchto opatření platí zákaz volného pohybu na území celé republiky s výjimkou cest do zaměstnání, na nákup, k lékaři a dalších specifikovaných činností.

Roman Prymula, Adam Vojtěch, Jarmila Rážová, Jan Hamáček, Andrej Babiš, Alena Schillerová, Ladislav Dušek, Petr Husa, Rastislav Maďar, Tomáš Šebek

Témata: Hra o trůny