ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: ČTK

Neočkovaní nedokončí zdravotnickou školu. Nesmějí na praxi, rodiče se bouří

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Studenti středních zdravotnických škol a vyšších odborných škol, kteří se do března nenaočkují proti koronaviru, budou muset nejspíš přerušit či ukončit studium. Důvodem je vyhláška přijatá ještě minulou vládou, která jim nařizuje povinné očkování, aby mohli chodit na odbornou praxi do zdravotnických či sociálních zařízení.

Kdo nebude plně očkován do konce února, nebude moci povinnou praxi splnit, a tudíž nesplní ani školní osnovy studia. Neočkovaná je zhruba třetina studentů.

Nová vláda nyní zvažuje, že vyhlášku o povinném očkování změní. Studenti budou ale minimálně do poloviny února v nejistotě. Studentka Jana R. ze středních Čech se nechala očkovat první dávkou tento týden. Je v posledním ročníku střední zdravotnické školy. Nechce riskovat, že kvůli chybějícímu očkování si studium minimálně prodlouží.

Na rozdíl od mnoha předchozích zjevně nezákonných experimentů, které dle očekávání rušil soud, je povinné očkování – v tomto případě pro konkrétní skupiny – zcela legální a odůvodněný způsob boje s pandemií.

Petr Suchomeladvokát

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
,

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video