Paroubek chce sledovat majetek Pohanky a Melčáka

  12:36aktualizováno  16:35
Předseda ČSSD Paroubek se stále nemůže vyrovnat s rozhodnutím poslanců Pohanky a Melčáka, kteří umožní vznik Topolánkovy vlády. Chce proto, aby oba poslanci zveřejnili, jaký mají majetek. A zároveň dodal, že sociální demokraté budou bedlivě sledovat jejich hmotné poměry i za několik let.

Poslanci Michal Pohanka a Miloš Melčák se klidu od své rodné strany zřejmě hned tak nedočkají.

Předseda Jiří Paroubek totiž oznámil, že kromě podání trestního oznámení s podezřením na korupci míní proti oběma poslancům postupovat ještě jinak.

"Budeme sledovat jejich majetkové poměry za pět, deset let," tvrdí šéf ČSSD. A už také sdělil, kdo by se takové činnosti věnoval.

"Já vás ujišťuji, že celá mladá generace sociální demokracie je k tomu silně motivována," podotýká.

"Řeknu otevřeně, že jsou motivováni víc než já, protože pro mě ti pánové v podstatě přestali lidsky existovat. Myslím, že takové sledování majetku je pro politickou kulturu v této zemi potřebné," říká předseda ČSSD.

Pohanka je lhář, tvrdí Paroubek
Přitom nadále naznačuje, že oba poslanci museli být nějakým způsobem zkorumpováni, ovšem zároveň přiznává, že žádné důkazy nemá.

"Pro mě je poněkud podivné, jestliže někdo říká, že vládu nepodpoří, a pak to najednou udělá. Jestliže se jejich názor diametrálně změnil, tak já si můžu říkat, co chci, je to moje zodpovědnost jako předsedy ČSSD, abych říkal to, co si myslí většina našich voličů," míní.

A důkazy? "Důkazy se těžko zajišťují. Snad neočekáváte, že by si někdo nechal poslat peníze na účet. Tak se to nedělá," odpověděl.

Špičkám ČSSD připadá velmi podezřelé především chování Pohanky. Paroubek zveřejnil podrobnosti, za jakých mu Pohanka slíbil ještě nedávno věrnost. - více zde

"Bylo to na schůzce v brněnském hotelu Holiday Inn, byli u toho poslanci Tejc a Hašek a několik dalších osob. Pan Pohanka si na to určitě vzpomene," říká Paroubek. "Je to lhář a zrádce, ať mě s klidem žaluje," dodal.

Podle něho Pohanku nikdy nezajímaly programové věci, vždy se prý zajímal o jediné. "Vadilo mu, že u nás se uplatňuje politika presumce viny proti šibalům," tvrdí.

Právě Pohankovi hrozilo, že bude jedním z těchto "šibalů", jeho jméno se v minulosti objevilo v několika podezřelých kauzách.- více zde

Melčák prý tvrdil, že Langer je agent
Miloš Melčák, postarší málomluvný nenápadný muž, je poněkud jiný případ. Jeho se snaží vedení ČSSD vyobrazit jako podivína, který není zcela zdravý.

"Před několika měsíci pan Melčák za mnou přišel, a řekl mi, že jen pan ministr vnitra (Langer) agentem ruské tajné služby i britské tajné služby. A náš bývalý ministr vnitra (Bublan) mi říkal, že pan Melčák za ním přišel s podobnými věcmi asi šedesátkrát," sdělil dnes Paroubek.

Už dříve prohlašoval, že Melčák prý mluvil před ním o tom, že by mohl být otráven nebo zaměřován přes mobilní telefon.

Melčák: Je to nesmysl
Poslanec Melčák ovšem nejnovější tvrzení Paroubka označuje za lež. MF DNES sdělil, že nic takového, o čem šéf ČSSD mluví, neřekl.

"Pan Paroubek už neví, jak by mě zkompromitoval," uvedl pro MF DNES.

Každopádně Pohanka a Melčák v ČSSD skončili. Pohanka sám oznámil odchod, Melčáka se zřejmě zbaví spolustraníci.

Oba tak naváží na tradici dřívějších sociálních demokratů Tomáše Teplíka a Josefa Wagnera, kteří šli rovněž v minulosti jako poslanci proti vlastní straně.

Duo Pohanka - Melčák ale stěží napodobí kariéru Teplíka. Ten se dokonce stal členem ODS, kde se mu nevedlo vůbec špatně.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Školačka utekla k IS. Teď je opět těhotná a kvůli zdravotní péči chce zpět

Britské školačky Amira Abaseová, Kadiza Sultanaová a Shamima Begumová (zleva)...

Britka Shamima Begumová přijela v roce 2015 se svými dvěma přítelkyněmi do Sýrie, aby se připojila k Islámskému státu...

Jana Masaryka patrně zabili britští agenti, napsal bývalý Havlův poradce

Jan Masaryk

V roce 1948 zemřel za podivných okolností československý ministr zahraničí Jan Masaryk. Většina odborníků se přiklání k...

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl do dvanáctimetrové hloubky

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl ze srázu do několikametrové hloubky...

Nehoda autobusu ráno omezila provoz na silnici číslo 16 v Mělníku. Autobus prorazil svodidla u kruhového objezdu a...

Náctiletá jde za vraždu muže na 18 let za mříže. Umírajícího si natáčela

Osmnáctiletá Simona Macháčová čelí obžalobě z brutální vraždy svého známého....

Za brutální vraždu sedmatřicetiletého muže si devatenáctiletá Simona Macháčová definitivně odpyká 18 let. Trest uložený...

Další z rubriky

Česko jako rekordman v počasí. Odchylky od průměru byly u nás největší

Ilustrační snímek

Loňský rok byl neobvykle teplý na celé planetě, Česká republika však ze všech meteorologických statistik viditelně...

Babiš chce smlouvu s ČEZ kvůli novému jadernému bloku, ne vládní garanci

Jaderná elektrárna týden nedodávala elektřinu do sítě. Druhý blok už je nyní v

Přetahovaná o stavbu nového bloku jaderné elektrárny v Česku, kde jde o stovky miliard korun, vstupuje do nové fáze....

Spalničky se šíří raketovým tempem. Staré očkování už nemusí fungovat

Případů spalniček je stále více.

Po desítkách let jsou spalničky zpátky. V Evropě se epidemie šíří hlavně v Itálii, Francii či Řecku, na Ukrajině bylo...

Najdete na iDNES.cz