Otec „vlčích dětí“ se pasoval do role kněze. Manželku taky držel doma

  10:50aktualizováno  10:50
Otec dětí, které nikdy nebyly venku a neznaly hračky, má chorobné sklony k fanatismu. Navíc je přesvědčen o svých výjimečných schopnostech, což dva malé chlapce mohlo poznamenat. Uvedl to zdroj obeznámený s vyšetřováním. Manželku navíc taky držel doma.
Muž sám pasoval na kněze a v jejich bytě ženu i sebe pokřtil, tvrdí zdroj obeznámený s vyšetřováním.

Muž sám pasoval na kněze a v jejich bytě ženu i sebe pokřtil, tvrdí zdroj obeznámený s vyšetřováním. | foto: Profimedia.cz

Případ dvouletého a tříletého chlapce, kteří nikdy nebyli venku, už jde k žalobcům. MF DNES nyní zjistila, že jejich otec několik let nedovolil opustit byt ani své ženě. Aby ji neovlivnil "zlý svět". Žena se údajně muže bojí.

Strýc vlčích dětí:

Trest si nezaslouží, říká o svém bratrovi, otci dětí, v rozhovoru

"Vsugeroval jí, že má nadpřirozené schopnosti, považuje se za léčitele a kněze. Dokonce ženu i sebe doma pokřtil. Úplně ji ovládal, a ač ji tyranizoval, ona ho ještě obdivovala," uvedl zdroj blízký vyšetřování. Děti jsou nyní v péči svého strýce v malé obci u Prahy.

Podle informací MF DNES policie ukončila vyšetřování a dnes předává spis žalobcům. "Za týrání svěřené osoby hrozí rodičům až dvanáctileté tresty," uvedla mluvčí státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Šestatřicetiletý Martin K. držel manželku několik let doma. Žila stejně jako děti zcela v područí muže a byt v Praze na Vinohradské třídě několik let neopustila. V manželu Martinovi viděla neomylného léčitele a obdivovala ho, přestože ji terorizoval a zřejmě i bil.

Pasoval se do role kněze, který sebe i manželku pokřtil

"Tvrdil jí, že umí přenášet energii. Dokonce se sám pasoval na kněze a v jejich bytě ženu i sebe pokřtil. Úplně jí vymyl mozek, takže byla loutkou v jeho rukou," popsal redakci MF DNES zdroj obeznámený s vyšetřováním.

Matka přitom nebyla žádná prosťačka. Začala dokonce studovat matematicko-fyzikální fakultu, i když studium po roce vzdala.

Jen jednou se žena postavila na odpor – to když ji letos v dubnu manžel ohrožoval šídlem. Strachovala se o život, a tak zavolala policii. Manželé s utajenými dětmi žili prakticky v holobytě, chlapci neměli boty ani hračky. "Když policista z pohotovostní motorizované jednotky ukázal klukům medvídka, byli z toho úplně paf," popsal další z informovaných lidí.

Šestatřicetiletá žena trpí podle všeho poruchou osobnosti. Projevuje se u ní absolutní závislosti na manželovi, naprosto pasivně ho poslouchala.

Manželé přitom dříve v tak úzkostlivé izolaci od světa nežili. Mají spolu ještě třináctiletou dceru Lenku, která však od čtyř let vyrůstá u prarodičů v malé obci u Prahy. Tu na rozdíl od mladších bratrů na matrice zaregistrovali.

Postupem let životní styl rodiny vybočoval z normálu stále markantněji. Když se jim úředníci například snažili vysvětlit, že jejich děti vlastně právně vůbec neexistují, řekli, že namísto rodných listů uložili doma do mrazáku části pupeční šňůry chlapců.

Šestatřicetiletý Martin měří skoro dva metry, a přestože se ani nedoučil, má nadprůměrnou inteligenci. "Věnuje se reiki. Manželce vsugeroval, že má nadpřirozené schopnosti. Že umí proměnit víno v krev. Přesvědčil ji, že svět za okny bytu je zlý a není radno ho vyhledávat," vylíčil zdroj.

Zainteresované zarazilo, že ani jeden z rodičů nemá k dětem vztah. Nevytvořili si k nim žádnou vazbu, a když policisté děti v bytě objevili, prakticky ihned souhlasili s tím, že o ně budou pečovat příbuzní.

Rodiče otce mají v obci v okrese Praha-západ brašnářskou firmu, ve stejném domě bydlí i starší bratr Martina, čtyřicetiletý Karel. Rodiče dávali mladšímu synovi vydělat tím, že mu svěřovali k šití některé menší zakázky. O dvou vnucích však neměli nejmenší tušení, protože syn se snachou je do bytu nevpustili. Skoro tříletého Martina a téměř dvouletého Hostivíta nyní vychovává právě bratrova rodina.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Kdyby každý plul jako Greta, zničí přírodu víc než letadla, tvrdí mořeplavec

Rudolf Krautschneider

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se vydává z Velké Británie do New Yorku na jachtě, aby ostatním demonstrovala...

Slováci se baví. Trapas tiskové mluvčí vyústil ve zrušení celého odboru

SLOVÁCI SE BAVÍ: Slovenské ministerstvo kultury svérázně vyřešilo trapas své...

Slovenské ministerstvo kultury svérázně vyřešilo trapas své zaměstnankyně Barbory Palovičové z minulého měsíce. Tisková...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Veřejná omluva. Čeští turisté podstoupili na Bali očistnou ceremonii

Český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo zneuctil. Česká...

Obyvatele ostrova Bali pobouřilo video, které dokládá, že český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Další z rubriky

Prezident jmenuje ministrem kultury Zaorálka. Sejdou se v pondělí

Poslanec ČSSD Lubomír Zaorálek

Novým ministrem kultury by se měl stát Lubomír Zaorálek. „Je to zkušený politik, úspěšný předseda Poslanecké sněmovny,...

Politici o Zaorálkovi: Zkušenosti manažera má, otázkou je vztah ke kultuře

Lubomír Zaorálek

Novým kandidátem na ministra kultury se stal Lubomír Zaorálek. S bývalým šéfem diplomacie souhlasí i premiér Andrej...

Spory s cestovkou vždy řešte na místě a vše si dokumentujte, radí odborník

Kromě výletních plaveb je Santorini přední destinací pro svatby a líbánky.

V případě, že se na dovolené objeví virová nákaza a účastníci zájezdu místo na pláži stráví celý pobyt na toaletě,...

Advantage Consulting, s.r.o.
SMĚNOVÝ MISTR

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 28 000 - 42 000 Kč

Najdete na iDNES.cz