Diskuze

Kariéru lze sladit s rodinou, vštěpuji mladým ženám, říká soudkyně Šimáčková

Akademička a ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková je iniciátorkou velké debaty o ženách v právu. Začala veřejně vystupovat, aby ženám ukázala, že stojí za to se veřejně angažovat. „Vynikající právničky mezi třicítkou a čtyřicítkou mizí. Snažím se, aby nemizely,“ řekla v seriálu Inspirativní ženy. Podle ní zároveň stále panuje přesvědčení, že péče o děti je ženská záležitost.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

E52v20a 69H83o85r45o45v13á

11. 10. 2020 18:53

Pitomá, jak daleko vidí

0 1
možnosti

Už je tu tahle reklama 14 dní. Babo: že máš chlapa neznamená že máš rodinu. Víš prd co obnáší rodina karieristko ulhaná.

0 2
možnosti

Naše soudnictví patří mezi to nejhorší co ve stě máme. To by měla soudkyně řešit a nejen blábolit nesmysly.

2 3
možnosti

D13a77v79i41d 38M64a93c39k90ů

6. 10. 2020 10:51

Srovnejte prosím...

0 0
možnosti

Asi má málo práce, když má čas přirozenému výběru házet klacky pod nohy. Paní by měla vzít rozum do hrsti a pochopit, že každé úspěšné smečce už milióny let vládnou ti nejschopnější.

1 3
možnosti

Bezdětná ženská má jistě velké zkušenosti s výchovou dětí a kariérou v zaměstnání.

2 2
možnosti

Kolik vychovala dětí? Nebo je akademičkou i v praktickém rodičovství?

4 1
možnosti

Služka je drahá a jesle pravičáci rozkradli.

1 2
možnosti

Jinak moje zkušenost je, že pokud se muž půl na půl podílí na péči o děti, o domácnost, tak má žena o něco víc času na kariéru a muž o něco méně.

Ve výsledku mohou v pohodě pracovat oba, ale oba mají menší šanci (i motivaci), že někdo z nich bude zastávat vrcholnou funkci, na kterou je největší přetlak i požadovaný výkon.

Když chce být někdo v něčem skutečně dobrý, potřebuje se na to specializovat. Čím víc věcí ho rozptyluje, tím menší šance, že se v té jedné dostane mezi nejlepší.

1 2
možnosti

Tak proc beumiznite vasi zene se vic venovat praci, aby mohla zastavat vrcholnou funkci?

0 1
možnosti

Zajímavý rozhovor. S některými jejími formulacemi nesouhlasím, ale obecně je vidět, že nad tím hodně přemýšlela a v článku jsou zmíněny i konkrétní věci, které by asi stálo za to upravit, aby byly vstřícnější vůči lidem, co pečují o děti - ten příklad s tříletou praxí na plný úvazek a nemožností to rozdělit do částečného, mi připadá velmi dobrý.

Celkem rád si přečtu i její knihu, byť je možné, že se u ní budu rozčilovat. :-)

0 1
možnosti

Co mi například nesedí.

Říká, že když podprezentovaná skupina nevidí dostatečné zastoupení v rozhodovacích pozicích, tak...

Jenže pro většinu lidí není rozhodovací pozice, se kterou se setkávají, předseda soudu - tyhle lidi vidí ona, zevnitř. Pro většinu lidí je na vrcholu justice běžný soudce. A tam ona sama uvádí, že justice je feminizovaná - ale nevypadá to, že by proti tomu nějak tlačila, chtěla víc soudců, mužů... jen chce víc žen úplně nahoře.

To samé se školstvím. Rozhodovací pozice, se kterými se dítě běžně setkává, je matka (která je v jeho životě přítomnější obvykle) a pak učitelky a učitelé. A zase díky feminizovanému školství děti potkávají mnohem víc žen v rozhodovacích pozicích, než mužů.

A pokud paní píše o tom, jak normy a pravidla jsou automaticky formovány určitým pohlavím, určitou skupinou a tak pak - i když to není cílem - nejsou spravedlivé pro všechny skupiny... To se samozřejmě děje i z té úrovně běžných soudkyň nebo běžných učitelek.

0 0
možnosti

Faktem je, že je to hlavně o mužích. Ženu díte bezpodmínečně potřebuje zhruba 6 měsíců po porodu, hlavně kvůli kojení. Ale pokud muž nechce, má ženská dneska zpravidla smůlu.

5 2
možnosti

Ano a ne. Když je žena pohlcená kariérou tak, jak někteří muži, co se dostanou nahoru v podstatě kvůli workoholismu, tak má problém i založit rodinu (jak upozorňuje v článku i paní soudkyně).

Při velké zátěži může být problém třeba i otěhotnět a to dítě donosit. A jakmile žena projde potratem, tak pokud chce dítě, začne hodně zvažovat, jak moc se bude v práci přepínat, zda vyrazí na další služební cestu a podobně. A nebo zda začne "hnízdit".

Takže to máte těhotenství, pak těch 6 měsíců dejme tomu. Ale většina žen nechce od dítěte po půl roce do práce, svěřit své dítě manželovi a vidět ho ráno spící a večer si s ním na hodinu, dvě hodiny pohrát, jak to má mnoho mužů. A je to přirozené.

No a navíc průměr by měl být aspoň dvě děti. A to už máte několik let doma a to sice ženu neodřízne od možnosti vydělávat, ale s kariérou v náročné oblasti, kde je navíc vysoká konkurence, to docela zamává.

0 0
možnosti