Diskuze

Vyvíjet motory mohou i holky. Girls day jim ukázal „klučičí svět“

Už pošesté měly středoškolačky možnost podívat se do technických firem a výzkumných center. Projekt Girls day se jim snaží ukázat, že obory jako IT, stavebnictví nebo telekomunikace nejsou jen doménou chlapců. Podle organizátorů akce na školách přetrvávají genderové předsudky ve volbě dalšího studia a povolání.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MP

Vyvazet popelnice mohou i holky.

2 0
možnosti
Foto

J89a41n 42C79i71b67u85l77k60a

27. 4. 2018 17:19

A klucí si mohou ufiknout pinďoury! Ukažme našim chlapcům, že JE to možné a že svobodné rozhodnutí je jen na nich.

0 0
možnosti
DK

A není tak akce tak troche pohlavně nevyvážená? Co takový klučičí den (anglické názvy, kde lze použít české, mě vadí)?

Tam by se klukům ukázalo, že je super být zdravotní sestra, učitelka v MŠ, prodavačka v potravinách, úřednice na magistrátě, asistentka ředitele, dojička nebo třeba prostitutka.

Rád bych viděl, kolik kluků by vám tam přišlo a kolik těch přišlých by pak ukázalo prostředníček a myslelo si něco o krávách.

0 0
možnosti
DK

Vystudoval jsem matické gymnázium (30 kluků + 3 holky), VŠ elektro (80 chlapů + 2 ženské). Pracoval jsem v projekci elektro (6 chlapů + 2 ženské), v konstrukci traf (145 chlapů + 5 ženských), v prodeji měřicí techniky (10 chlapů + 3 ženské).

Ale třeba v nemocnici, kde jsem byl naposled, to byla samá sestřička a doktoři s doktorkami půl na půl. V obchodě s potravinami za rohem je to samá ženská, v ZŠ mojí dcery samá učitelka + 1 tělocvikář a jeden vychovatel v družině.

Asi holt ty technické obory ženské nebaví, nenuťme je do toho. Nechme je dělat, co je baví.

Mě by taky nebavilo, kdyby mě nějaký džendrový vylízanec tvrdil, jak jsem jako kluk diskriminovaný v oboru zdravotní sestra a že ho mám jít dělat, protože je tam málo kluků. Děkuji, obor si volím podle obsahu a ne podle dšendrového rozložení absloventů.

2 0
možnosti
DK

Vyvíjet motory mohou i holky. A proč to tedy nedělají? Pracoval jsem ve firmě na výrobu měřicích traf - 150 zaměstnanců ve výrobě, konstrukci a prodeji. V celé firmě byly 2 ženské ve výrobě a 3 v prodeji. Asi holky ta trafa nějak moc nelákala.

0 0
možnosti
VR

Takže v dnešní době mít vagínu a dělat job jako každý druhý je převratná zpráva???

2 1
možnosti
JH

Tvrzení paní gender výzkumnice nechci rozporovat - není to sice u nás nijak hrozné, ale úplně fér to asi taky ještě nebude. Jen bych ji pro příště požádal o nějaké doklady jejích tvrzení. Ono totiž tyhlety svědkyně genderovy často vycházejí z nepravdivých premis, které se nijak neobtěžují podrobovat kritice (naopak se tomu často brání či takovou kritiku ignorují).

Dle mého názoru něco možná bude na tom nerovném přístupu ze strany (spíš asi starších) učitelů. A nedivil bych se, kdyby velký podíl viny měli rodiče. Těmi se někdo zabývá? Ono učitelky se buzerují snáz než rodiče...

A pak taky bych byl pro to, abychom se pokusili podpořit vlastní sebevědomí těch děvčat. Myslím si totiž, že nebude úplně málo případů, kdy holka na to má, nikdo ji od ničeho neodrazuje, ale nevěří si (přestože mat-fyz výsledky má na ZŠ i SŠ skvělé). Tímto směrem myslím pracují různé skupiny, takže jen houšť.

Já studoval na FSI VUT, a tam bylo holek žalostně málo, chce to přidat:-) V elektru a IT jich bude asi ještě méně. Ale na chemické byla holek většina!

Jen by už měl někdo vyzkoumat, jaké úrovně zastoupení žen v technických oborech je možné dosáhnout, a přes jakou hranici už to dál nejde (protože ženy v průměru skutečně mají pro techniku horší předpoklady + na rozdíl od mužů je víc zajímají lidé než věci - takže ženy-techničky budou vždy minoritní skupina, otázka je, jak velká).

A snad se nakonec nestane (ale asi stane) to, co ve Švédsku. Tam zrovnoprávnili přístup ke vzdělání nejvíce, jak to jen šlo - jsou v tom nejdál na světě - takže na diskriminaci tam už nic svádět nemohou. A přesto, v důsledku svobodné volby lidí, tam mají větší genderové rozdíly, než měli předtím. Příroda je sviňa a sociální inženýrství je utopie:-)

8 0
možnosti
MP

Ono je take dost mozne, ze zenska na to ma, veri si a presto se rozhodne delat neco jineho z prosteho duvodu, ze ji technika nezajima. Je zvlastni, ze na nedostatek zenskych v technice nejvic nadavaji zenske, co se rozhodly studovat humanitni obory.

0 0
možnosti
OS

Skvělá akce. Z dívek nepřesvědčí žádnou, která by už přesvědčená nebyla, a kluky, které by přesvědčovali snadněji, tam nepustí.:-P

2 0
možnosti
LK

Všeobecně se ví, že lidí v technických oborech je nedostatek, ale zaplatit he nechtějí.

0 0
možnosti
ON

A není to spíše tím, že naše PRÁVĚ NENÍ anti-genderově stereotypní a nechává každého, aby si vybral, co chce ... a nikdo nikoho nikam netlačí?

5 0
možnosti
ON

*že naše školství PRÁVĚ NENÍ ...

0 0
možnosti