Když jel Seifert loni v březnu v noci z restaurace, zastavila ho policejní hlídka. Dechový přístroj při zkoušce ukázal, že řidič má v sobě 0,14 promile alkoholu. Úředníci jej pak při správním řízení potrestali nejprve ročním odebráním řidičáku, po Seifertově odvolání trest snížili na polovinu. Navíc měl řidič zaplatit pokutu 25 tisíc, později 10 tisíc korun.
"Jenže já tehdy nepil žádný alkohol. Byl jsem v hospodě dlouho, hráli jsme karty, ale pil jsem jen colu," hájil se tehdy Seifert. Policejní záznam nepodepsal, s odběrem krve nesouhlasil.
Krajský úřad mu při odvolání dal za pravdu. Vyšel při tom ze znaleckých posudků a praxe, podle které obsah alkoholu do 0,2 promile může být přirozený. Řidiči mohou nadýchat například po snězení cukrovinek nebo užití různých ústních sprejů s obsahem alkoholu. Sám Seifert nízkou hodnotu vysvětluje tím, že bere léky na bronchitidu.
Jelikož mu kraj dal za pravdu ve sporu se žateckou radnicí, chce nyní Seifert trest pro úředníky i policisty, kteří podle něj buď neznají předpisy, nebo ho chtěli úmyslně poškodit.
Od radnice žádá 446 tisíc korun jako náhradu škody. "Chci dva tisíce korun za každý den bez řidičáku a sto tisíc za společenské znemožnění. Buď mi to dá město v rámci mimosoudního vyrovnání, nebo na něj podám žalobu," prohlásil Seifert.
Městský úřad v Žatci zatím jeho stížnost nijak neřeší. "Oficiální vyjádření z krajského úřadu ještě nemáme," uvedl žatecký starosta Erich Knoblauch. "Náhrada škody je ale podle mne nepravděpodobná, když tam byl alkohol," dodal.