Mauerovi jsou naši příznivci, přiznalo Hnutí Grálu

  2:51aktualizováno  2:51
Mauerovi skutečně patří mezi příznivce komunity Hnutí Grálu. Policisté přitom naznačují, že toto společenství by mohlo mít souvislost se zmizením Anny z Klokánku, a dokonce i s týráním sedmiletého Ondřeje.

Je na fotografii s Klárou Mauerovou opravdu její dcera Anička, nebo kamarádka Barbora Škrlová? | foto: MF DNES

"Nějaké kontakty s rodinou Mauerových jsme měli," potvrdil v neděli Jan Palouček z vedení Hnutí Grálu. Zda se k myšlenkám společenství hlásí celá rodina, nebo jen někteří její členové, Palouček nevysvětlil. Trvá však na tom, že společenství nemůže nijak souviset s případem Anny a Ondřeje.

"Spojování našeho úsilí o bezúhonný občanský život se zločineckým chováním je absurdní," tvrdí Palouček. Policisté jdou však i nadále po stopě, která se k Hnutí Grálu pojí.

Cestu jim komplikuje podezření, že na jediné fotografii, podle níž hledají zmizelou dívku bez identity, vůbec nemusí být třináctiletá Anička. Snímek jim poskytla rodina Mauerových.

Kdo je dívka na fotografii - Anička, nebo Barbora?
Už počátkem minulého týdne oznámili policistům zaměstnanci Domu dětí a mládeže Paprsek, že na fotografii vedle Kláry Mauerové poznávají svou bývalou spolupracovnici: čtyřiatřicetiletou Barboru Škrlovou.

"Zpočátku se nám to zdálo nemožné, záměna dospělé ženy za třináctiletou dívku, ale teď už to tak nesmyslně nevypadá," naznačil zdroj blízký vyšetřování, který si nepřeje být jmenován. Barbora Škrlová byla podřízenou tety týraného Ondry Kateřiny Mauerové, která vede v Brně dům dětí Paprsek. Začátkem května dala výpověď.

"Škrlová u nás pracovala na půl úvazku od roku 2000," potvrdil šéf centra volného času, pod nějž Paprsek spadá, Karel Kincl. A policisté teď nemohou Barboru Škrlovou najít. Zato zjistili, že na adrese jejího trvalého bydliště pobývala Kateřina Mauerová.

"Našli jsme i rodiče Škrlové, ale ti nám neřekli, kde dcera je. Prý někde na zájezdě, ale nic podrobnějšího nevíme," vysvětlil policista s tím, že Škrlová měla podle svědectví skutečně působit velmi mladým dojmem. Policisté jí nechali na obou adresách, oficiální i u rodičů, předvolání.

Kde Barbora je, neví ani její kamarádka
MF DNES se během víkendu podařilo najít rodinu, která dřív Barboru Škrlovou dobře znala. Ještě jako studentka JAMU působila v dívčí skupině Hudbaby s Kateřinou Piňosovou. Před léty se však Škrlová vytratila.

"Vždy, když jí dcera volala, vzala její telefon Kateřina Mauerová. Tvrdila, že je jakousi její opatrovnicí, protože Bára je těžce nemocná a nikoho nemá," řekla matka Kateřiny Piňosové. Když vyšlo najevo podezření, že by na fotografii vydávané za Aniččinu podobenku mohla být Škrlová, začala ji její dcera znovu hledat.

"Napsala jí SMS, ať se ozve. Přišla odpověď, že zavolá později. Ale už se neozvala," uvedla matka Kateřiny Piňosové. Zda je skutečně na fotografii Barbora Škrlová, si říct netroufá.

"Ale někteří přátelé říkají, že tam podoba je. Bára je velmi křehká a subtilní," dodala. Jako o mnoho let starší působila dívka, kterou rodina přivedla do Klokánku jako Aničku.

"Měla tvář mnohem staršího člověka. Navíc se pořád kryla plyšovou hračkou a klobouk měla hluboko do očí," popsala ředitelka Fondu ohrožených dětí, který Klokánky spravuje, Marie Vodičková. "Vlastně vůbec nevíme, koho hledáme. A jestli nějaká Anička existuje," řekl k tomu policista.

Po stopách vrahů
  • Nejčtenější

S Gottem se na Žofíně loučilo téměř 50 000 lidí. Dostalo se i na poslední

Na pražském Žofíně lidé dávali poslední sbohem zesnulému zpěvákovi Karlu Gottovi. Rozloučení skončilo deset minut před...

Rakev s Karlem Gottem vyprovodily ze svatého Víta rodina, potlesk a zvon

Stovky hostů z řad umělců, sportovců, politiků a blízkých se rozloučily se zesnulým Karlem Gottem na zádušní mši v...

Turecko vede pozemní útok proti Sýrii, po dělostřelecké a letecké přípravě

Turecko zahájilo ve středu večer pozemní boje na severu Sýrie. Invazi předcházelo letecké a dělostřelecké bombardování...

Komunista Ondráček opisoval ve své disertační práci, bral si celé odstavce

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček opisoval ve své disertační práci, díky níž na Univerzitě Palackého v Olomouci v...

Rybář, či fanoušci z Německa. První lidé přišli na Žofín 16 hodin předem

Na rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem čekají u paláce Žofín v centru Prahy už první fanoušci. Jako vůbec...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Žena, která tvrdila, že se manžel na nůž nabodl sám, dostala osm let vězení

Krajský soud v Ostravě poslal 62letou ženu z Opavy na osm let do vězení. Podle rozsudku loni na Silvestra smrtelně...

Soud řeší 19 let starou brutální vraždu v Nuslích, dělník vinu popírá

Kauzu mimořádně brutální novoroční vraždy, která se udála v jednom z nuselských činžáků před 19 lety, začal řešit senát...

Sex s turistkou seniorovi nevyšel, teď je u soudu za použití pout a pistole

S obžalobou z pokusu o znásilnění s pistolí v ruce a z nedovoleného ozbrojování skončil před soudem osmašedesátiletý...

Obyvatele domu vyděsily kaluže krve, opilec s ránou na hlavě spal doma

Četné krvavé stopy u vchodových dveří, na chodbě i ve výtahu vystrašily obyvatele jednoho z hodonínských domů....

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.

Najdete na iDNES.cz