Utubering

Vydáno 09.04.2018
Čtvrtý ročník festivalu Utubering se uskuteční v sobotu 28.dubna 2018 v pražských Letňanech a 5. května 2018 na brněnském výstavišti. Představí se na něm přední čeští a slovenští youtubeři, které doplní hudební a zábavní program. Na Utuberingu 2018 se objeví například Gogo, Kovy, Jirka Král, Ment, Anna Šulc, Jmenuju se Martin, GetTheLouk, Baxtrix a zahrají Sebastian, Mirai a Pavel Callta.

Selfie s Jirkou Králem bylo jednou z nejcennějších trofejí, jakou si fanoušci z Utuberingu mohli odnést. | foto: Petr Topič, MAFRA

Youtubeři jsou novodobé celebrity, které natáčí videa a publikují je na videoportálu Youtube. Jejich videa pravidelně sledují tisíce lidí a někteří se svou tvorbou živí. Na Utuberingu mohou fanoušci vidět své idoly naživo, vystoupí tu nejlepší hráči počítačových her, beauty a fashion blogerky.

Youtubeři se budou prezentovat na několika pódiích a budou mít i své zóny, kde si s nimi mohou fanoušci vyfotit selfie či zakoupit suvenýr. Vyhlašovány jsou ceny Utubering awards. Festival také nabízí zázemí pro rodiče, kteří mají vstup zdarma a organizátoři jim chtějí zájmy Yutube generace přiblížit.

Prvního ročníku Utuberingu se zúčastnilo téměř 20 tisíc lidí. Festival se konal na prstencovém půdorysu (ringu), kde bylo uprostřed pódium. Organizátoři byli kritizováni za to, že návštěvníci museli stát dlouhé fronty, aby mohli získat podpisy svých oblíbených celebrit, či zakoupit občerstvení. V dalším ročníku byl proto počet návštěvníků snížen, ale festival se začal konat i v Brně.

Autor:
Fotogalerie

Další z kategorie