Předseda SPD Tomio Okamura.

Předseda SPD Tomio Okamura. | foto: František Vlček, MAFRA

Podle Okamury mají výhodu známé tváře, řadu novinářů do štábu nepustil

  • 55
Ve volebním štábu SPD musí novináři podepisovat návštěvní řád. Nesmí mimo vyhrazený salonek ani fotit bez povolení jinde než na vyhrazených místech. Někteří novináři stojí před volebním štábem. Fotit se smí jen na přesně určených místech a musí se řídit návštěvním řádem.

Konference se mohou zúčastnit jen akreditovaní novináři, pohybovat se smí jen ve vymezených prostorách. Jinak je mohou členové SPD z volebního štábu vyhodit. To je šest hlavních podmínek, které musí před vstupem do volebního štábu SPD Tomia Okamury podepsat každý novinář. 

Do hotelu Golf v pražském Motole už dorazil místopředseda hnutí Radim Fiala. Venku čeká několik novinářů, kteří nedostali akreditaci a dovnitř hotelu je nevpustí ochranná služba.

„Zatím byly sečteny jen malé obce. Věříme, že nakonec budou výsledky úplně jiné,“ řekl Fiala. Tomio Okamura, který už dorazil do volebního štábu SPD, zatím nechce příliš hodnotit průběžné volební výsledky.

Volby 2018

Několikrát řekl, že hnutí kandidovalo hlavně ve větších městech a tam stále ještě nejsou hlasy sečteny. 

„V Senátu pro nás bude úspěchem jakýkoliv postup do druhého kola,“ uvedl Okamura, podle něhož mají výhodu politické strany, které mají známé tváře. Zejména starosty a lidi z komunální politiky.

Svoboda a přímá demokracie kandiduje v komunálních volbách letos poprvé, při posledních volbách byl Tomio Okamura předsedou hnutí Úsvit přímé demokracie, které následně kvůli hádkám zaniklo.

Členové SPD celý den řeší událost, která se stala na Praze 1, kde hnutí ztratilo polovinu kandidátů na své kandidátce. Třináct z pětadvaceti si totiž do voleb nezařídilo trvalé bydliště v městské části. Mít trvalé bydliště v místě kandidatury je jednou ze základních podmínek.

Novináři jsou stále v salonku, do volebního štábu pro záběry směli jen na chvíli, a to kolem 17. hodiny.


Video