Vypalování, úprava fotografií, konverze videa − to vše od jedné společnosti

aktualizováno 
Sedm šikovných programů pro multimediální využití od jednoho výrobce. Tak to nabízí úspěšná francouzská firma, která se na výsluní dostala díky programu pro tvorbu přesných kopií chráněných CD a DVD.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

O tom, že i Francouzi umí dělat skvělý software, svědčí portfolio společnosti VSO-Software SARL se sídlem v Toulose. Někteří z vás ji jistě znáte z dob, kdy bylo velmi těžké najít nějakého pomocníka pro vytváření kopií CD či DVD disků. Díky produktu BlindWrite jste však tuto možnost měli. Od té doby však uběhlo několik let a také samo VSO se muselo přizpůsobit potřebám uživatelů a tudíž vyrábět i další programy. Postupně se tak na svět dostaly nejen nástroje pro tvorbu optických disků, ale také pro úpravu fotografií, jejich prezentaci či přeuložení videa do podoby pro stolní DVD přehrávač.

Produkty této firmy jsou určeny řadě uživatelů, kterým se mohou hodit prakticky denně. Jejich malé účelové nástroje při používání usnadní multimediální práci s vaším počítačem. Většina z nich je sice k dispozici v placené podobě, avšak můžete si je před zakoupením vyzkoušet a tak zjistit, zda vám mají co nabídnout.

BlindWrite 6.0 – trial
Jeden z prvních počinů této firmy byl BlindWrite. Ten je určen pro přesné kopírování optických disků (CD a DVD). Přesný obsah se zkopíruje na disk, ze kterého ho následně přesunete na médium. V případě zničení originálů tak máte dokonalou zálohu. Program pracuje ve třech jednoduše obsluhovatelných režimech. Z nabídky úloh si můžete vybrat kopírování disku, čtení z CD anebo DVD disku pro uložení na pevný disk nebo zápisu již uloženého obrazu disku. BlindWrite podporuje všechny běžné DVD formáty (DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW, DVD-RAM, DVD+R Double Layer, DVD-R Dual Layer). V kombinaci s produktem CopyToDVD získáte kompletní skupinu produktů pro veškeré vaše potřebné zálohování: datové soubory, 1:1 zálohy CD/DVD, audio CD z hudebních souborů a filmů DVD.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (6,2 MB).


  CopyToDVD 4.0 – trial

  Základní program pro tvorbu datových, audio a video disků. Díky tomuto pomocníkovi máte šanci zálohovat vaše DVD filmy, hudbu, hry, fotografie a datové soubory. Dokonce se integruje do rozhraní Windows, takže bude stále po ruce. Nechybí mu ani podpora Blu-ray disků.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (9,6 MB).


  ConvertXtoDVD 2.2 – trial

  ConvertXtoDVD (dříve DivXToDVD) spatřilo světlo světa před čtyřmi lety. Tento zajímavý produkt umí přeuložit snad jakékoliv video na DVD-Video, tedy do podoby, kterou přečte běžný stolní přehrávač bez podpory DivX a XviD. Pracuje s běžně dostupnými formáty a soubory typu – DivX, XviD, MOV, VOB, MPEG, MPEG-4, AVI, WMV či DV. Potěšitelné je jistě nejen to, že produkt je počeštěn, ale především to, že umožňuje na disk ukládat také titulky. Program pracuje pro NTSC a PAL video formáty a vytváří kategorie automaticky. Vícenásobné audio stopy jsou podporovány.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,2 MB).


  PhotoDVD 2.6 – trial

  Jeden z mála povedených programů pro tvorbu filmů z vašich fotografií. Chcete-li někomu předvést pořízené fotografie na vaší dovolené, svatbě, oslavě atd., zkuste sáhnout po tomto nástroji. Nejenže z nich udělá slideshow s přechodovými efekty, ale máte možnost přidat i komentář (audio i textový). Použít přitom lze až tři odlišné textové komentáře (možnost přepínání pomocí vašeho dálkového ovladače) a až 3 zvukové stopy pro výběr hudby podle vaší nálady. Vše máte po ruce a práce s tímto produktem je opravdu rychlá a jednoduchá.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (9,1 MB).


  VSO Image Resizer 1.3 – freeware

  Říká se, že to nejlepší je nakonec. V tomto případě to tak úplně neplatí, přestože následující tři produkty nejsou špatným softwarem. V jejich případě jde však o to, že jsou k dispozici zdarma. VSO Image Resizer udělá radost především těm z vás, kteří rádi fotografují a chtějí jednoduše a přitom rychle změnit ať už velikost, kvalitu či formát snímku, případně vytvořit kopie, importovat či je uspořádat. Pokud chcete odeslat, přesunout, zmenšit či zvětšit jediný obrázek i celou skupinu, produkt Image Resizer vám to umožní jednoduše během několika kliknutí.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,8 MB).


  VSO Inspector 1.0 – freeware

  Inspector je doplněk, který je poskytován zdarma pro zjišťování různých informací o vaší optické mechanice. Dokáže prověřit její stav, najde podporovaná média pro čtení a vypalování na zvolené mechanice. Nechybí ani možnost otestovat vypálená média a zjistit kvalitu médií za použití internetové databáze a mnohé další.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,6 MB).


  VMP 1.0 – freeware

  VMP (VSO Media Player) je jednoduchý přehrávač, který naleznete i v programu CopyToDVD. Slouží k přehrávání multimediálních souborů. Umožňuje změnu vzhledu a zabírá velmi málo systémové paměti. VMP dokáže přehrávat soubory MP3, Ogg Vorbis, MusePack, Monkey's Audio, Windows Media Audio (WMA) a mnoho dalších.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,6 MB).
 •  

  Nejčtenější

  Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

  Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

  Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

  Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

  Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

  Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

  3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

  Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Další z rubriky

  Deset nejlepších stahovačů s nadstandardními funkcemi

  Ilustrační foto - počítač

  Video, audio, obrázky, torrenty, soubory z download serverů, a ještě mnohem více si lze snadno stáhnout prostřednictvím...

  Aplikace vám najde programy zdarma i zábavu na večer

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si hned dvě aplikace pro zařízení s Androidem a iOS, které souvisí s filmy a seriály na internetu. Dále se...

  Stáhněte si zdarma: tvorba působivých videoklipů nebo sledování dat

  Ilustrační fotografie - film

  Domácí zábavná videostřižna Filmora nabízí několik automatických i poloautomatických režimů. Aktuální počasí včetně...

  Najdete na iDNES.cz