Test freemailů: Díl čtvrtý – Seznam E-mail.cz

  5:00aktualizováno  5:00
Zajímá vás, jaký freemail nabízí uživatelům jeden z nejstarších českých portálů? Jaká je kapacita schránky a zda je ve srovnání na trhu s ostatními freemaily lepší, či pouze průměrná?

Je nepsaným pravidlem, že úspěšnost vyhledávače závisí do jisté míry také na doprovodných službách. Mezi ně patří i poskytnutí e-mailu zdarma. Schránku v současné době nabízí každý vyhledávač, ani Seznam není výjimkou. Jeho freemail můžete navíc porovnat s již recenzovanými a udělat si tak obrázek, který bude ten „pravý“ právě pro vás.

Přehlednost

Freemail je poměrně přehledný, uživatel si může navíc navolit, zda bude chtít zobrazovat také rozšířené možnosti schránky a ostatní složky. Možnost volby je poměrně užitečná, při jejím vypnutí nebude zobrazován také reklamní banner, který načítání stránky zbytečně zpomaluje.
Zmlsaní uživatelé, kteří si okusili změnu vzhledu k obrazu svému na konkurenčním freemailu Email.cz, by tuto možnost jistě ocenili i zde. Seznam ji ovšem postrádá, a tak se každý bude muset spokojit pouze se standardním vzhledem schránky.E-mail portálu seznam

Práce s adresářem

Maximální počet záznamů v adresáři je 500 – tyto a mnoho dalších statistických údajů má freemail portálu Seznam velmi dobře zmapovány.
Do adresáře lze samozřejmě vkládat e-mailovou adresu, jméno a příjmení a mnoho dalších údajů o lidech, které uživatel chce mít „po ruce“. Při psaní e-mailu pak stačí jednou kliknout a z kontaktu vybrat z adresátů. Ti mohou být také sdružováni do skupin osob, vzniknout tak mohou pracovní kontakty či další.

Co vše lze udělat s e-mailem

Po napsání e-mailu může uživatel navolit, jak chce s odeslanou poštou naložit. Ta se může buď úplně smazat, či uložit do některé ze složek, které jsou pro tento případ k dispozici. K těm standardním lze přidat až 100 složek dalších.
K e-mailu lze vkládat přílohy, v případě freemailu Seznam je jejich počet limitován třemi a velikost omezena na 2 megabajty. Řešení omezení počtu příloh není nejpraktičtější, některé freemaily umožňují vkládání jejich libovolného počtu.
Odeslání pošty není možné načasovat a někomu by tato absence mohla vadit. Rozepsanou zprávu lze naopak uložit a kdykoli se k ní vrátit. Uživatel může také nastavit počet zobrazovaných zpráv na stránce, nadefinovat lze podpis, který se bude na konec e-mailu přiřazovat. Není ovšem možné takovýchto podpisů vytvořit víc.seznam_info_schranka

Nápověda

Nápověda je rozdělena prakticky – uživatel si může vybrat některé z nabízených témat. Ta jsou poměrně detailně popsána a pro lepší vysvětlení nechybí ani ilustrační obrázky jednotlivých oblastí nápovědy.
Pokud si i po pročtení nápovědy uživatel neví rady, může zaslat e-mail na pomoc on-line či využít horkou linku zřizovatele freemailu.

Informace o schránce

Údaje o schránce jsou poměrně detailní. Uživatel je informován o obsazeném i zbývajícím místě ve schránce. Její kapacita je na české poměry úctyhodná – 20 megabajtů nenabízí standardně žádný srovnatelný freemail. Zjistit lze také maximální počet e-mailů ve schránce, množství doručených a nepřečtených zpráv.  Jak již bylo napsáno, uživatel je informován také o počtu a využití jednotlivých složek.

Možnosti filtrování zpráv

Filtrování příchozí pošty lze nastavit opravdu důkladně. Doručené e-maily může uživatel podle zadaných kritérií nechat přesunout do určité složky, přeposlat či rovnou smazat. Nastavit lze také zasílání upozornění o nové poště na mobilní telefon. Schránka umožňuje i automatické odpovídání na příchozí e-mail.Seznam

Další možnosti schránky

Pomocí automatického nastavení programu Outlook Express může každý uživatel nakonfigurovat svoji schránku tak, aby se e-maily stahovaly do e-mailového klienta. Služba POP3, která zajištuje stahování pošty do klienta, je zdarma.
Nastavit lze možnost vysypání koše, do kterého se ukládají smazané e-maily, v případě nedostatku místa ve schránce.
Ze schránky je možné odesílat také textové zprávy. Adresáty lze vybrat z kontaktů, pokud u jejich jmen uživatel uvedl také telefonní číslo na mobilní telefon.

Mínění redakce

Freemail portálu Seznam uspokojí i náročnějšího uživatele. Nastavit lze poměrně dost možností, některé důležité (načasování odeslání e-mailu, navolení si vzhledu schránky) však chybí. Pokud však uživatel tyto nedostatky oželí, může je vykompenzovat kapacita schránky – 20 MB kapacita úložného prostoru je u freemailů nejen na české poměry více než uspokojivá.

 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

V americké řece Presumpscot plave ledový disk

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

Další z rubriky

Aplikace: rychlý prohlížeč či hesla v bezpečí

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte nový internetový prohlížeč od Xiaomi, alternativní fotogalerii nebo třeba šikovného správce hesel, který...

Aplikace: nabídka bydlení či vzpomínka na Michaela Schumachera

Tablet pro práci i zábavu

Nová aplikace serveru s nabídkami prodeje a pronájmu nemovitostí umožní uzavřít obchod bez zprostředkovatele. Vyzkoušet...

Aplikace pomůže vytvořit webové stránky, jiná vylepší klávesnici

Tablet pro práci i zábavu

V posledním letošním přehledu zajímavých aplikací pro tablety najdete například inovovanou aplikaci s předpovědí...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz