Některé věci se i na tabletu vyplatí schovat

Některé věci se i na tabletu vyplatí schovat | foto: Profimedia.cz

Aplikace pro tablety: ochrana soukromí a zajímavá rozšíření

  • 8
Kromě aplikace na bezpečnou správu hesel, se tentokrát podíváme i na dvě aplikace, které vám pomohou zajistit vyšší míru soukromí při surfování na internetu a komunikaci s přáteli. Přidáme i nabídku zajímavých ovládacích prvků na pracovní plochu vašeho tabletu.

PassWallet

Pro přístup k šifrované databázi hesel a dalších údajů v PassWallet je třeba zadat PIN

Aplikace, která se dříve jmenovala Password Wallet, je přehledným správcem hesel, přihlašovacích údajů, čísel kreditních karet a dalších citlivých informací, které potřebujete mít stále při sobě v tabletu, či smartphonu s Androidem. PassWallet uloží všechny tyto údaje do databáze s 256bitovým šifrováním, kterou jednoduše otevřete číselným kódem. PassWallet má i mnoho dalších užitečných funkcí, jako je především synchronizace obsahu mezi více zařízeními prostřednictvím cloudu nebo například automatické zničení obsahu šifrované databáze po několika neúspěšných pokusech o zadání hesla.

PassWallet je k dispozici pouze pro zařízení s Androidem. Potřebujete-li spravovat a synchronizovat hesla i na dalších platformách, zkuste například správce hesel LastPass pro Android, iOS i Windows 8.

Dostupnost: Android

Silent Text

Prostřednictvím aplikace Silent Text si můžete s přáteli posílat šifrované zprávy

V době, kdy si nemůžete být jistí, který z Velkých bratrů právě sleduje vaši elektronickou komunikaci, se vyplatí poohlédnout po nástroji, který vám zajistí alespoň trochu soukromí. Prostřednictvím aplikace Silent Text si můžete s dalšími uživateli posílat šifrované zprávy, které nemusejí obsahovat pouze text, ale také až 100MB přílohy, například fotografie. Zpráva putuje internetem v zašifrované podobě a po přečtení se umí automaticky smazat ze zařízení příjemce i odesílatele. Pro použití aplikace Silent Text, je ovšem nezbytné zřídit si předplatné u služby Silent Circle.

Dostupnost: Android, iPad

Appsi sidebar

Postranní panel Appsi sidebar vám zajistí přístup k nejpoužívanějším aplikacím a možnostem nastavení

Základní funkce postranního panelu pro pracovní plochu zařízení s Androidem jsou k dispozici zdarma a můžete je využívat k rychlému otevírání aplikací a nabídky nastavení. Za cenu v řádu desetikorun si ovšem můžete pořídit i užitečná rozšíření, která vám rychle zpřístupní například adresář kontaktů, kalendář a další užitečné funkce. Vzhled i chování postranního panelu Appsi sidebar si můžete do značné míry nastavit podle vlastních preferencí.

Dostupnost: Android

Floating Music Widget

Speciální widget zobrazí ovládací prvky přehrávače hudby nad jakoukoli jinou aplikací

Především pro tablety je určena aplikace Floating Music Widget, což je vlastně plovoucí okno s ovládacími prvky pro přehrávání hudby. Okno zobrazované nad všemi ostatními aplikacemi obsahuje například i obrázek aktuálně přehrávaného alba, ale samozřejmě především ovládací prvky přehrávání hudby.

Dostupnost: Android

Spotflux Free VPN

Během 10denní zkušební doby máte k dispozici i pokročilé funkce, poté pracuje Spotflux Free VPN v základním režimu

Další aplikací, která pomůže skrýt vaše internetové aktivity je Spotflux Free VPN. Aplikace přesměruje vaši internetovou komunikaci přes několik anonymních serverů, takže vás bude možné jen velmi obtížně sledovat. Základní funkce je možno využívat zdarma, v placené verzi najdete například i nástroje na úsporu objemu přenesených dat a kontrolu nebezpečného softwaru.

Dostupnost: Android

Zapomněli jsme na vaši oblíbenou aplikaci pro tablety? Podělte se o svoje tipy s ostatními čtenáři v diskusi.


Den otevřených dveří letiště Náměšť

Ve středu 1. května se na letišti Náměšť poprvé veřejnosti představí nové vrtulníky AH-1Z Viper a UH-1Y Venom. K vidění bude další letecká i pozemní technika.

Mohlo by se hodit