Programy zdarma: Internetový překladač textů pro Firefox a obnovovač smazaných souborů

aktualizováno 
Tentokrát vám představíme program pro překlad textů přímo ve Firefoxu, užitečného pomocníka pro obnovení smazaných dat či správce, který se postará o to, aby váš systém zatuhoval co možná nejméně. Nechybí ani český psychotest.

Process Lasso 2.78 – freeware
V operačním systému se nachází tzv. Správce úloh. Avšak spíše než o správce jde pouze o jakýsi prohlížeč, který vám poskytuje informace o programech a procesech spuštěných v počítači. Zobrazuje také nejběžněji používaná měření výkonu pro procesy. Pod pojmem správce si většina z nás jistě představuje něco jiného. Něco, co dokáže měnit a upravovat chod procesů. A právě jedním takovým je program Process Lasso.

Tato užitečná pomůcka se totiž automaticky stará o upravování jednotlivých procesů systému Windows tak, aby předešel zpomalení či úplnému zatuhnutí systému v důsledku přetížení jádra procesoru. Program kontroluje systém a přechodně snižuje prioritu vybraných procesů, které spotřebovávají příliš mnoho cyklů procesoru, a případně jim v tom zabrání. Vy můžete přizpůsobit nastavení prahu a také vyloučit procesy, kterých se to nemá nikdy týkat. Process Lasso také může upřednostňovat procesy, které běží v popředí, a automaticky ukončit aplikace zaseknuté na pozadí. Další funkce umožňují manuální nastavování priorit, real-time graf vytížení, editaci standardních procesových priorit a ještě více.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (395 KB).
  Process Lasso


  Psychotest 6.5 – freeware

  Kritizujete osoby ve svém okolí? Nebo jste na ně naopak až mírumilovní? Jestliže se nemůžete rozhodnout, udělejte si psychotest a zjistěte to. Poznáte nejen to, jaká jste osobnost, ale získáte i grafickou tabulku s celkovým výsledkem.

  Produkt Psychotest vám navíc může pomoci určit osobnostní profil, což se bude hodit při hledání nové práce nebo jen pro sebepoznání vlastností, schopností i rezerv. Test je přehledný s grafickou tabulkou. Celkem na vás čeká 108 otázek a na každou z nich byste měli zareagovat do deseti sekund. Test trvá přibližně 10 minut. Na konci se odkryjí boxy a vy tak zjistíte, zda jste typ spíše roztržitý, nebo stabilní, sklíčený, či vyrovnaný atd.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (193 KB).
  Psychotest

  Qtranslate 0.3 – GPL
  Znáte to. Hledáte nějakou informaci na internetu. Internetový vyhledávač vám poradí stránku, která je psaná v řeči, které nerozumíte. Co teď? Vzít na pomoc papírový slovník? Kde však vzít ten italský, španělsky, japonský atd.? Využít můžete i překladové slovníky, které jsou zdarma dostupné na internetu. To však není dvakrát pohodlné a překládat slovíčko za slovíčkem je zdlouhavá a únavná práce. Zkuste na to jít jinak.

  Pro ty z vás, kteří pro surfování internetem využívají služeb prohlížeče Firefox, tu je speciální doplněk, pomocí kterého budete mít překlad vybrané stránky vždy na dosah "kliknutí". Qtranslate totiž přidá do Firefoxu novou možnost, a to překlad právě zobrazeného a vámi označeného (pomocí myši) textu. Pak kliknete pravým tlačítkem myši a z dialogového menu vyberete možnost Translate... Překládat lze oboustranně, a to z a do angličtiny, němčiny, španělštiny, francouzštiny, italštiny, portugalštiny, arabštiny, japonštiny, korejštiny a čínštiny. Pro překlad využívá služeb Google translate a ten zatím bohužel překládat do češtiny neumožňuje. Pokud se však tato možnost objeví, snad ji zapracuje i autor tohoto rozšíření a my tak budeme moci využívat i tuto možnost.

 • Stahujte za Slunečnice na této adrese (30 KB).
  Qtranslate


  Easeus Deleted File 2.1 – freeware

  Jestliže si odteď omylem smažete nějaký soubor z pevného disku, vzpomenete si na to okamžitě a budete mít po ruce (tedy již instalovaný) program Easeus Deleted File, pak budete mít velkou šanci, že data bez problému obnovíte.

  Tento čínský počin totiž slibuje obnovit soubory, které jste smazali, a to i v případě, že jste vysypali Koš ve Windows. Přitom vám k tomu bude stačit pouze třikrát kliknout. Právě díky integrovanému průvodci je obnovení dat otázkou okamžiku. Nejprve určíte, z jakého disku se mají data obnovit (pokud máte více jednotek), pak označíte ty k obnovení a následně se program postará o jejich "znovuzjevení". U obrazových a textových souborů je možnost si data prohlédnout, čímž snadněji zjistíte, zda jde opravdu o ty, které chcete obnovit. Easeus Deleted File pracuje pouze na discích, se svazkem FAT 12, FAT 16, FAT 32 a NTFS. Data však obnovuje i z přenosných disků a paměťových karet.

 • Stahujte za Slunečnice na této adrese (5,9 MB).
  Easeus Deleted File


 •  

  Nejčtenější

  Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

  Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

  Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

  Posun severního magnetického pólu

  Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: objevte nové funkce velké aktualizace

  Windows 10

  Po původním pozdržení se již několik týdnů na počítače s Windows dostávají postupně výzvy k přechodu na nejnovější...

  Prohlížeče šifrují data, aplikace pomůže v matematice. Otestovali jsme

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si funkci hned dvou internetových prohlížečů, aplikaci na pořizování zvukových záznamů nebo třeba nové...

  Windows umožní přímý přístup k linuxovým souborům

  Nabídka linuxových distribucí pro Windows.

  Windows se stále více sbližují s Linuxem. Nejnovějším počinem v této oblasti bude možnost otevírat linuxové soubory...

  Najdete na iDNES.cz